Nem működik a middle click paste a LibreOffice-ben

Fórumok

Friss Debian Trixie, a LibreOffice verziója 25.2.2.2. Minden más alkalmazásban működik, kivéve itt. Van erre valami külön beállítás?

Hozzászólások

Szerkesztve: 2025. 04. 12., szo – 08:47

LO Calc-ban próbáltam, FreeBSD + XFCE alatt frissen 25.2.2.2-re frissített LO-val.

Nálam megy, az más kérdés, hogy az eredetileg 10 pontos szövegből 5,1 pontos méretű szöveg lett. De betette. Ellenben a Writer-ben nem sikerült neki betennie.

További kisérlet: ha a Calcban a kijelölt szöveget a mezőre kattintva teszem be, átállítja a betűméretet. Ha a cella kijelölés után belekattintok az adatbeviteli mezőbe (vagy hogy a francba hívják), akkor megmarad az eredeti méret.

Eszközök - Beállítások - LibreOffice - Nézet

..,

Köszi, megtaláltam, de jól van beállítva. Kipróbáltam egy üres dokumentummal, és működik. Betöltöttem megint azt, aminél jelentkezett (amúgy egy docx), és abban továbbra sem működött.

Szóval nem értem, de legalább tanultam valamit. 

Debian - The "What?!" starts not!
http://nyizsa.blogspot.com

Próbáld meg az adott dokumentumba billentyűzettel beilleszteni a tartalmat a vágólapról. Gyanítom, hogy az adott dokumentumnak arra a részére akarsz beilleszteni, ami szerkesztés ellen védve van. A LibreOffice-ban van egy ilyen funkció, hogy a dokumentumot, illetve annak csak bizonyos részeit, fej, láb, törzs, azokban is csak akár bizonyos bekezdések, objektumok, mezők, levédhetők szerkesztés ellen. Ezt onnan tudom, hogy én is játszottam anno közigazdatásban ECDL Mancikákkal, hogy levédtem LO-ban a doksi több részének a szerkesztését, hogy ne barmolhassák szét a dokumentumot, mert mindig szétqrták szőközözéssel, más betűtípussal, stb., aztán jöttek nyűgni, hogy nem tudják szerkeszteni, eléggé meg voltak sértődve, mikor rájöttek, hogy pont ez volt a cél.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

Elolvastam a szál új megjegyzéseit, és gondoltam utánanézek. Elindítottam a Writert. És felugrott a nap tippje, amely pont a te fenti eszmefuttatásodat taglalta (2/225). Szóval akkor megállapíthatjuk, hogy mostanra eljutottunk odáig, hogy nem csak a Google, Microsoft Apple, Facebook és ismert társai kémkednek, hanem a The Document Foundation is, az LO-n keresztül. (Ja, nem, hisz nem azzal olvastam a webet, hanem FF-fel. Akkor semmi új.)

Szép új világ.

/OT

Szerintem csak tök véletlen. Egyébként egy hasznos feature LO-ban, az egészben, nem csak Writer-ben. Egész finom fokozatokban lehet állítani, pl. csak egyes részekre, meg külön lehet állítani, hogy csak a formázást zárod le, vagy a tartalom átírását is. Nyilván nem abszolút védelem, az adott részre újra engedélyezhető a szerkesztés egy erre szolgáló menüben, de ugye azok az idióták, akik ellen ez véd, azok nem találják meg maguknak, hanem lepattannak róla mandinerből.

Másodszor meg kevés olyan alkalmazást használok, amiben van ilyen, azokat is szökőévenként egyszer veszem elő, de azokban is az első dolgom kikapcsolni ezt a sok sallangot, tippek, splashscreen, AI/asszisztens, segéd, értesítések, autoformázás, szalagmenü, stb..

Ez a kémkedés engem egyébként elvi síkon zavar. Nem is az, hogy megfigyelés ténye, mert semmi olyanban nem vagyok benne, ami gáz, persze ez a része se jó, hanem hogy ha így kifigyelnek, az azt jelenti, hogy fut a gépemen olyan kód, amit nem akarok, ergo nincs kontrollom a saját gépem felett, mert ugye azon annak kéne csak futnia, amit én kifejezetten futtatok, mert 1) tudom mit csinál, 2) szükséges az adott feladathoz. Az a baj, hogy a mai szemlélet durván megváltozott, weboldalak, meg nagy multik (Google, MS, stb.) azt hiszik, hogy a gépet nekik vettük, arra, hogy ők adatokat szerezhessenek, reklámokat tolhassanak rá mindenkire, meg eldönthessék, hogy a felhasználó mire, hogyan használja a gépet.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)