Költséghatékony Adobe cuccok

Sziasztok!

 

Feleségem régebben napi szinten dolgozott Photoshoppal meg Illustratorral, elég otthonosan mozog benne, de már nem ezzel foglalkozik. Néha viszont előkerül, hogy valami grafikai dolgot kell csinálni, de ez nagyon esetleges.

Van esetleg valami költséghatékony megoldás, akár refurb CS6 vagy hasonló amivel az ilyen 1-2 napos dolgok megoldhatók? Ha lehet maradna az Adobe vonalon mert a gyerekek mellett nem sok ideje van új programot megtanulni.

 

Köszi a tippeket!

Hozzászólások

Tudomásom szerint nincs jó megoldás, nekem is hasonló az use case-em csak fotó retusálásra.

Van egy CS5 licencem de már igen régi verzió, sajnos az újabb kamerák RAW állományait nem tudja feldolgozni, tehát erre külön tool kellene. És azért van egy csomó új feature ami hasznos.
Azt hiszem a CS6 volt az utolsó amit árultak nem előfizetéses modellben, de az is több mint 10 éves, hasonló problémákkal fogsz szembesülni.

Az előfizetős modell jó, ha folyamatosan használod, de 1-1 hónapokra előfizetni nem különösen költséghatékony.

Szerkesztve: 2024. 12. 13., p – 11:43

Windows 7-esen a még létező hivatalos liszenszű CS 6 Photoshop működik, lehet dolgozni vele. - (Konkrétan van barátom, aki napi 10 órát tölt rajta, :) ) - Hogy aktiválni lehet-e, arra nem vennék mérget. De amíg a hardver működik, addig - (leginkább offline,) ezen az öreg, már nem támogatott oprendszeren nem probléma használni.

Amit tudok ajánlani, a retusálásokhoz, színkorrigálásokhoz, képkivágáshoz, sokféle art-szűrő használatához nekem kiválóan megfelel a PainNET szoftver. Ingyenesen elérhető (fizetősen is lehet(?) a Windows store-ból is,)

(A PaintNET szoftvert rengeteget használom, magyar nyelvű menüvel is lehet, az utóbbi verzióknak már jó az erőforrás- és színkezelése is a Win10 alatt.

https://www.getpaint.net/download.html#download

- a RAW feldolgozáshoz ott az ingyenes RawTherapee

https://rawtherapee.com/

E kettővel szerintem minden megoldható, ami képpel kapcsolatos. (A yt-n számtalan oktató vidó található mindkettő szoftver használatához! )

Ha a Corel kiváltás is cél.., ott az Inkscape 1.4 (Munkatársam olyanokat is tud vele vektorokkal, amelyet saját bevallása szerint Corel-ben képtelen volt megcsinálni.)

https://inkscape.org/release/inkscape-1.4/

Az Adobe Photoshop CC fizetős verziója (kb. havi 28 dollár volt, amikor utoljára láttam,) igazából otthoni felhasználásra felejtős, (mondhatni ágyúval verébre eset,) de ipari, professzionális célokra kiválóan használható, - főként, ha a köré épülő Adobe CC szoftver-szisztéma további kifizetendő dollárokat jelentő szoftvereit is tekintetbe vesszük. (Kb 80 dollár/hó-ért már 20 különböző célokra szolgáló szoftver is kaphatunk.)

Linux, BSD rendszerekre ott a GIMP. - Kicsit más a logikája, de könnyen átszokhat az, aki Photoshop-on képekkel már pár hónapig dolgozott. Szintén minden segítség elérhető hozzá a yt videókban. (Magyar-nyelvű e-könyv is fellelhető itt-ott hozzá. Van Inscape-re is, sajnos csak korábbi verziókhoz)

Annak idején kb. 1 hét volt átszoknom a QuarkXPressről az InDesignra, és kb. 1 hónap a CorelDraw-ról az Illustratorra. Ha valaki rutinosan használja ezeket, és a másikból nem hiányzik nagyon valami funkció, nem hiszem, hogy nagy meló átszokni valami másra.

Én speciel általában az Affinityt ajánlom (ami pont múlt hétig volt féláron, de most sem eget rengető, 2 és fél havi Adobe CC ára), mert komplett ökoszisztéma, sőt vannak olyan esetek, amikor jelentősen kényelmesebb, mint az Adobe. (Ha számít, elvileg minden megy iPaden is, de sosem próbáltam.)

Termelni nem lehet vele: nincs scriptelés, semmilyen értelmezhető mással értelmezhető, jól szerkeszthető exportformátum, nincs GREP styles, de egyoldalas kreatívokra, könyvborítókra teljesen jó (és pl. IDML-t többé-kevésbé importál). Újságra, könyvre én nem vagyok hajlandó használni a nem bekezdésszintű tördelés hiánya miatt.

Nézzétek meg a Corel termékeket. Sok esetben jobban megéri...