"Összesen 210 millió forintos bírságot kapott az Artisjus és több jogkezelő szervezet a Gazdasági Versenyhivataltól"

https://m.hvg.hu/tudomany/20230508_gvh_gazdasagi_versenyhivatal_buntete…

"..A GVH felhívta a fogyasztók figyelmét a díjak visszaigénylésének lehetőségére is, amelyet az öt jogkezelő által 2016-ban vállalt kötelezettségek teremtettek meg, Hollandia után másodikként az Európai Unióban. A visszatérítést azok a fogyasztók igényelhetik, akik a megvásárolt, üres adathordozóra nem másolnak jogdíjjal érintett műveket, hanem kizárólag saját tartalmaikat tárolják rajtuk."

Hozzászólások

Aztán jöhetnek a kocsmák is, amelyek elég kemény sarcot fizetnek a tévéért. Persze beépítik a pia árába.

Ha van előfizetésem, akkor miért nem igényelhetem vissza, ha másik helyen nézem?

11 milliárd bevétel után kaptak 210 millió büntit? Hát akkor megéri továbbra is folytatni a dolgot. Nem kéne a büntetésnek látható összegnek lennie, mondjuk minimum 10%?

ez kb lofasz nekik. Ez a semmirekello semmit sem csinalo rablo banda rohogve kifizeti 

Megint fordítva ülnek a lovon!

Ki másol ma már CD/DVD/Pendrive-ra jogvédett anyagot szemmel látható mennyiségben?

pénzbüntetés??!

 

LOL - amikor abból a pénzből fizetik, amit tőlünk szednek be.

 

De az is egy érdekes (költői) kérdés, hogy pontosan ki kapja, és mit csinl az ilyen büntetésekből befolyt pénzekkel?

A tevékenységi körük (penzlenyulas ~0 hozzaadott érték mellett; fajlmegoszto szerencsétlenekre hatóság ugrasztasa, etc) alapján már az is érdekelne, valaki büszkén vállalja - e azt, hogy ezekhez bármi köze van.

Error: nmcli terminated by signal Félbeszakítás (2)