-

Fórumok

-

Hozzászólások

A negatív növekedés is növekedés!

Ó, jaj! Már _megint_ baj van! :D

trey @ gépház

Dehogy! Csak megválogatom, hogy kik irányába vagyok érzékeny!

Az meg nem érzéketlenség, ha azt mondom, hogy engem nem érint, hogy 6 ezer a kiló sajt. Ez őszinteség. Kár, hogy nem értékeled. Tudom, hogy szokatlan lehet ez neked itthon, ahol a milliárdos is sír ...

trey @ gépház

Ma vettem Tolle-t 3000ért. Megy az szépen lefele. Volt ugye pár valós ok, meg volt sok gyártó, kereskedő*, aki úgy gondolta most lehet kaszálni. Ami egy ideig be is jött. Aztán a lecsökkent forgalom hatására elkezdenek "akciózni".

*Ősz végén voltunk Kőszegen, s átugrottunk Felsőpulyára.(Oberpullendorf). S így ugyanazon Lillis- Aldis márkájú sajtok, lekvárok, cukorkáknál kiderült, 600-700 ért árulják az eurót.(akkor már a Wise 400 -ért váltotta)

Kulákok és fegyver is volt mindenhol a világon, de csak nálunk zárták be őket, tájékozhatnál kicsit jobban mielőtt választ írsz. 

Szóval van GVH nálunk is, csak szabályozzuk mit vizsgálhat. Tipikusan olyat nem ami a kormánynak nem lenne jó, ellenben ha a kormánynak valami nem tetszik, tök véletlenül gyorsított eljárásban testüregig nyúló vizsgálatot lehet csinálni. 

Persze nem is lenne gond azzal, ha a GVH megvizsgálná a kartellt (független módon), de az adott esetben tudjuk, hogy nem az "összebeszélés" hanem az _elhibázott_ intézkedések okozták.  Vannak kivételek:

Megvagyunk?

A személyeskedésnek sosincs olyan oka amihez bármi köze lenne az adott témához.  Ez az írójának a feszültségét, elfogultságát az  előző hozzászólóval kapcsolatban, illetve felkészületlenségét, sértődöttségét jelöli általában, amit ugyan megtarthatna magának, de valamiért úgy érzi ehhez bárki másnak is köze lenne.

a semmitmondó, tartalmatlan szövegeitekben és a nyilvánvalóan "libsi" propagandát ismétlő hozzászólásaitokban az egyetlen megragadható dolog az a tökkelütött, aki posztolta.

Az hogy agykapacitásod alkalmatlan bizonyos tartalmi elemek megérsétésre, nem a szöveg tartalmatlanságát, és semmitmondóságát takarja, hanem a te kvalitásaidnak a hiányát az emberi kommunikációra.

"libsi" propagandát majd azért magyarázd már meg, ha kihúzod a fejed a fasiszta tartótiszetd seggéből!

Gazdaságcsökkenés növekedés történt!
Felcsökkent a gazdaság!

zászló, zászló, szív

A recesszio jo, barmit is mondanak a szakemberek. En inkabb meghallgatom rola Gulyas velemenyet. O mindenhez is ert es jol el tudja magyarazni :D

Ennek orulnod kellene, nem? Most johet az ágyékkormány és jól megment mindenkit!4!! :D

Error: nmcli terminated by signal Félbeszakítás (2)

Orbán Viktor a szankciókról: Európa tüdőn lőtte magát, most levegőért kapkod

https://hirado.hu/belfold/cikk/2022/07/16/orban-viktor-a-szankciokrol-e…

ja várj, nem is ez, hanem

Preliminary Eurostat data released Tuesday showed that the euro zone grew 0.1% in the fourth quarter

https://www.cnbc.com/2023/01/31/euro-zone-gdp-q4-2023-.html

ja ez sem az, hol van már mindent előre látó Vezérünk tévedhetetlen kijelentése....

na megvan már, ez az, ez tűpontos és drámaian előrelátó

Orbán fajelméleti fejtegetésbe fogott, és megjósolta, hogy 2030-ra megbukik a nyugati civilizáció

https://444.hu/2022/07/23/orban-fajelmeleti-fejtegetesbe-fogott-es-megj…

 

asszem valahogy mégse találom, ami ezt bizonyítja, de dobunk egy jó kis 10 milliárdos gyűlölet kampányt, és elég lesz a jobbágyoknak...
hol is kezdjük, mondjuk itt

Rogán bizalmasai kerültek vezető beosztásba a Vodafone-nál

"Az új vezetésben helyet kapott Nagy Ádám, Rogán Antal kabinetfőnöke, aki egyben igazgatósági tag az Antenna Hungária Zrt.-ben, melyben szintén az állam a kisebbségi tulajdonos, többségi tulajdonos pedig a 4iG.

De bekerült a Vodafone igazgatóságába Guller Zoltán is, akit Rogán tavaly nevezett ki az egységes, átlátható és strukturált kormányzati informatika és e-közigazgatás működtetéséért, fejlesztéséért felelős miniszteri biztosnak. Guller egyben a Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt. igazgatósági elnöke is, illetve bekerült a szintén Rogán alá tartozó Szerencsejáték Zrt. felügyelőbizottságába is."

Nahát, akármi is történjen (értsd helyreállítják a nyugati demokráciát magyarországon), Rogánnak és barátainak még az ükunokájáig sem kell lemondania a Marbellai nyaralóról és a kokópartikról, holy holy orbi!

vannak még olyan országok ahol
- a parlament hoz törvényeket, nem rendeleti úton kormányoz a király

Nálunk
- a bíróságok ítélkezésébe beleszól a politika
- a választásokon a Párt és az állam költségvetése ugyanaz
- az adófizetők pénzéből minden kampányra jut, ami a Pártnak kedves
- állami politikává vált a társadalom rétegeinek egymás ellen uszítása
- a kormánynak nem szimpatikus népszavazási kísérleteket erőszakkal lehetetlenítik el (vasárnapi boltbezárás)
- a Pártnak kedves emberek és a Kedves Vezető családtagjai lophatnak, ahogy tetszik, nem ítélik el őket
- .... végtelen hosszú lista ...

igen, kedves wladek1, a nyugati demokrácia ezek felszámolásával jár együtt.
Tudom, hogy vannak, akiknek kényelmesebb a csirkefarhát és az óriásplakát, ahol mindig megmondják, kit kell gyűlölni, és így nem kell gondolkozni, de hosszú távon ez csak a szakadékba vezet... első lépésként pillants rá a poszt címére...

Negativumokat is tudnal sorolni "nyugati demokracia" cimszo alatt, csak nem akarsz...
Attol, hogy Fleto, Donath, vagy Marki lesz a kiraly, meg nem valtozik semmi. Nekik mar tobb, mint 12 ev nemlopast kell behozniuk, ami jo ideig fajna. Neked is. :)

A poszt cimere ratekintve erdekelne, mashol kolbaszbol van -e a kerites. Biztosan ala tudod tamasztani, hogy az itt, a 10. oldalon talalhato grafikonon kizarolag Magyarorszag van - ovatosan a kommentekkel, ez ugye eurostat adat, nem KSH, nehogy a kelletenel jobban hulyet csinalj magadbol, meg jakobinus kollegabol. 

Bocs :P

Error: nmcli terminated by signal Félbeszakítás (2)

Komolyan fáj az ujjam a sok fideszkorrupciós copy + paste-től, amit ide a hupra kell csinálnom, hogy nem mondhasd te sem, meg a többi korruptrendszer támogató sem, hogy
"de mi nem tudtunk semmit az egészről, nem is hallottuk, hogy korrupció gyanúja felmerült volna"

Csak 2019-ben 560 milliárd forintos EUs büntetést kaptunk, annyira korrupciógyanúsak voltak az EUs pénzek pályázatai.
"mind a 7 tematikus operatív program esetében rendszerszintű, a közbeszerzéseket érintő szabálytalanságokat tárt fel a Bizottság, és olyan sok korrupt projektet találtak, hogy az egyesével, projektalapon kiszabott büntetések helyett az összes operatív programra alkalmazott 10 százalékos általánybüntetést javasolta."

https://hvg.hu/gazdasag/20191112_Tobb_szazmilliard_forintos_buntetest_v…

Nézd, a kedvencem:

Ha Tiborc István, a kedves vő csalásos pályázatok útján nem tud jutni EUs pénzhez, mert nyilvánvaló a korrupció, akkor sebaj, a magyar adófizetők majd kifizetik a 13 milliárdocskát a zsebébe
https://hvg.hu/kkv/20190213_Nem_cafolja_a_kormany_hogy_az_adofizetok_al…

Mi történt eddig, amikor az EU észrevette, hogy ellopják a pénzt, amit az ország felzárkóztatására adott, de ehelyett a feudális orbán rendszert építették belőle, és a Család meg a Párt hűséges embereinek zsebébe döntötték?
- ejnye
-  bejnye
- néhány százmilliárdos bünti, de mint láttuk, ahol lebuktak, ott azt kifizették magyar adófizetői pénből

És most?
Hát sajna, most már elegük van az EU tagországoknak a feneketlen Orbán zseb töméséből, elzárták a pénzcsapokat tehát a GDP 3.7%-ának megfelelő támogatás évente elveszik.
Ezt még egyelőre csak az icipici recessziós számból lehet látni, de hosszabb távon ez tragikus: a felzárkóztató pénzt ellopták, a pénzcsapot elzárják, már csak a sikeres gyűlöletkampányok maradnak, amivel az 50% +1 szavazattal folytathatják a tejhatalmat...
 

Holy holy viktor, jól csinálod, remélem, azért felvetted a kapcsolatot a fehérorosz testvérekkel, ha menekülőre kell fogni?
Naná hogy felvetted
„Akkor, amikor egy Nobel-békedíjast perbe fognak, újságírókat kínoznak meg, és orosz katonákat képeznek ki, mielőtt Ukrajnába küldik őket harcolni, az efféle cselekedetek elfogadhatatlanok.” (A koncepciós perbe fogott, Nobel-békedíjas Alesz Bjaljacki a zárt tárgyalásán az utolsó szó jogán azt mondta: Lukasenka politikai döntést hozott arról, hogy szétzúzza és elpusztítja a fehérorosz civil társadalmat.)
https://444.hu/2023/02/13/cihanouszkaja-hogyan-baratkozhat-a-magyar-kul…

mondjuk zárjuk a ki a volt KISZ titkárokat, pl viktor, kövérlaca meg gyurcsány

onnantól Kb mindegy, akármelyik párt, akármelyik 120-as IQjú embere jó lesz

mert nem egy zseniális führert választunk, aki jövőbelátó zsenialitásával megtippeli a világ haladásának irányát

nézzük csak, miket tippelt meg és hirdet vátesz viktorunk:

- hamarosan EUban jobboldali fordulat jön
- a nyugatnak vége,
- a kínai államkapitalizmus jó
- a keleti autoriter rendszerek jók,
- az ukránok gyorsan elvesztik a háborút,
- az orosz gáz szerződésünk bomba jó üzlet
- az EU megfagy és sötétben ücsörög majd most télen
- tovább mehet majd a kettős beszéd: nyalunk Brüsszelben, EU-ellenes plakáterdő itthon, a hülyék pénze úgyis jönni fog

hát ez mind bexart :DD

viktor olyan mint a leprás az EUban, mindenki kerüli, az EU legfőbb bomlasztójáának, bugris diktátorjelöltnek tartják, aki mindig a függöny mögé xarik és letagadja

===
Mint minden normális nyugati országban, olyan ember kell, aki
- egy hivatalnok, akinek ha vannak jó ötletei és azokat 1-2 éves társadalmi egyeztetés után megpróbálja végrahajtani, talán még az se baj
- de ha csak reagál a válsághelyzetekre kulturált, humánus, európai módon, az elég
- nem feudális uralkodóként, királyként viselkedik, egyetlen kézben összpontosítva MINDEN döntést, a parlamentet jelentéktelen formasággá degradálva
- az igazságszolgáltatást nem rendeli alá pártjának
- nem állít az összes fontos intézmány élére bólogató jános pártkatonát, aki nem mer még saját segg.t sem kitörölni egyedül, csak ha viki azt akarja
- nem foglalja el a közmédiát, hazugságforrássá, Párthíradóvá, propagandagépezetté változtatva azt
- nem személyes idióta hobbijaira baxa el az ország pénzét, lásd kva stadionok, meg az összes haverok
- nem hagyja, hogy szétrohadjon minden nagyobb központi rendszer (kutatás, oktatás, egészségügy, nyugdíj)
- nem az ország pénzét használja fel Pártcélokra, pl propaganda- és gyűlöletkampányokhoz
- nem pártszimpátia alapján döntik el az üzleti pályázatokat
- nem vasárnapról hétfőre változtatnak meg elemi fontosságú jogszabályokat az üzleti környezethez

ilyesmik, tudod, unalmas nyugati demokrácia... semmi extra

Elég igénytelen vagy. Nálam így néz ki a dolog:

  • Akire semmi esetre sem szavaznék: Az összefogás résztvevői, illetve aki bármikor is összegyurcsányozta magát vagy összeantifázta magát.
  • Nagy dérrel-durral beadnám a derekam: Kétfarkúak.
  • Szódával elmegy: Mi Hazánk.
  • Whiskyvel elmegy: jelenlegi kormánypártok.

Olyan nincs aki mellett egyértelműen le tudnám tenni a voksomat. Ide várnék egy potens MAGYAR alternatívát.

A Te 'európai párt' vágyad gyorsan kielégíthető, igaz nem Magyarországon - de mint mondottad - leléptél az országból. Javaslom Annalena Baerbock pártját és indulhat a tánc. Abban számtalan 360 fokos fordulat van.

„Az összeomlás elkerülhetetlen, a katasztrófa valószínű, a kihalás lehetséges.” (Jem Bendell)

Talán érdemes lenne visszavenni a "libsi" tempóból. Nemrég még bárki megfelelt volna neked. Aztán módosult: bárki, akinek legalább 120 az IQ-ja. Majd ismét változtattál: már nem kell, hogy magyar párt legyen, sőt, a magyar pártok közül egyet ki is zártál.
Ennél még az aktuális kormány is ezerszer konzekvensebben viselkedik.

:)

Nincsenek illúzióim. Viszont nem tudom nem észrevenni, hogy a szinte már Kun Bélai magasságokba emelkedett konkrétumok nélküli hergelés mellett megjelent az Antifa is. Lehet ez az új irány azon az oldalon, azaz egy magyar Majdan kirobbantása.

„Az összeomlás elkerülhetetlen, a katasztrófa valószínű, a kihalás lehetséges.” (Jem Bendell)

:D :D
nagyon jól trollkodsz, istenem, egész vicces :D :D :D

méghogy drága orbinak köze lenne a korrupcióhoz :DDDDDD

egyszerű: nézd meg a vagyonnyilatkozatát orbánnak, abból minden kiderül :D :D :D

ja nem, csak
- apja, testvére, lánya: évente milliárdos megrendelések, állami támogatások, zsíros állások (megkeressem a linkeket, komolyan?)
- Orbán Viktor családi barátai (pl Szentgyörgyi Gábor informatikai vállalkozó): tízmilliárdos állami megrendelések
- iskolatársa, szomszédja, strómanja, a kellően buta Mészáros Lőrinc, aki hipp hopp az ország leggazdagabb embere lett (volt olyan vagyongyarapodási üteme, hogy komolyan felmerült, 12 év és a világon a leggazdagabb lesz)

elég rövid? vagy nézzünk még rövidebbet:
a 18 focipályányi hatvanpusztai birtok, "amihez viktornak nincs köze, az apja építi" hát hogyne, engem meg a rabbi keresztelt

mindezt egy miniszterelnöki bérből és fizetésből, mi?

nagyon vicces fiú vagy te :D

Nézd csak, így múlik ki egy feljelentés, és így lophat ki Tiborcz István, Orbán veje 13 milliárd forintot a magyar adófizetők zsebéből, és így szabotálta el a feljelentés kivizsgálását a hatóság:

"a miniszterelnök vejének vagyona az Elios Zrt. közvilágítás-korszerűsítési projektjei kapcsán a bűnszervezeti elkövetés jegyeit is magán hordozó költségvetési csalás és egyéb bűncselekmények sorozata segítségével növekedett.

Az pedig, hogy ezt a nyilvánvalónak látszó bűncselekményt nem derítették fel, és az elkövetők egyikét sem vonták felelősségre, kizárólag annak köszönhető, hogy a nyomozást végző Nemzeti Nyomozó Iroda szabotálta a nyomozást, az eljárást irányító és felügyelő Pest Megyei Főügyészség pedig asszisztált ehhez, ami nehezen minősíthető másnak, mint hivatali visszaélésnek és bűnpártolásnak."

https://atlatszo.hu/kozpenz/2019/05/06/tobb-mint-hiba/

Autoriter rendszerekben így megy ez: lophatsz, ha a főni cimbije vagy, nem kell félned feljelentéstől sem, elsikálják.
Mari néni meg majd kifizeti, ha a butus brüsszel nem ad rá pénzt.

Az pedig, hogy ezt a nyilvánvalónak látszó bűncselekményt nem derítették fel

Tehát, az Átlátszó sem mert állást foglalni :D :D :D 

Látszóóóó? Hát hol vannak akkor a bizonyítékok? Elvitte a cica? Látod, ezért vagytok komolytalanok. Sejtetés, célozgatás ... ezen túl meg nem tudtok jutni. Azt látom, hogy szeretik a látszó szót (jogász blabla), mert azzal csak látszólag vádolnak :D :D :D

trey @ gépház

Nézd, amikor az EU csalás elleni hivatala visszadobta az Elios számlákat a nyilvánvaló csalás miatt, csak annyit kellett volna tenni viktoréknak, hogy előhúzzák a pályázati papírokat, ami mutatja, hogy szépen szabályosan pályáztatva volt, nem előre lezsírozva.

De inkább gyorsan a magyar adüfizetőkkel fizettették ki, lemondtak 13,000,000,000 Ft EUs pénzről.

Elképzelem, ahogy te mondjuk lemondasz néhány milliárdról, pedig csak egypár papírt kéne bemutatni.... bocs, ez nem megy, ilyet nem tudok elképzelni.

Még egyszer:
A lezsírozásról hangfelvétel volt, amit nem vizsgált az ügyészség.
Az ügyészség feje egyértelműen hűséges fideszes, erős pártkötődésű ember (a feleségét most sikerült betenni egy zsíros Szerencsejáték Zrt igazgatóságába, korábban a Magyar Nemzeti Bankban volt zsíros állásban, ahova felvette saját, frissen diplomázott lányát is)

===
Értem hogy téged szórakoztat a trollkodás, meg hergeléssel növeled a kattintásszámodat, de itt az igazságszolgáltatás sárba tiprásáról van, szó, ugye érted?
(nem kell ide írnod, tudom, hogy az csökkentené a flamet, és rosszat tenne az üzletednek)

Amíg ezzel jól szórakozik és röhög a nép jelentős része (legalább 3 millió ember), addig nincs gond, mehet a lopás tovább.

Az elmúlt hetekben csak a hupra felpasztáztam legalább 20 olyan linket, amit darabonként 5 másodperc kereséssel elő lehetett hozni, és minden európai jogrendszerben azonnal börtön és/vagy kormánybuktatás lett volna a vége.

Amíg ezen jól szórakozol, mert éppen kedvenc pártod csinálja, éppen megakadályozod, hogy Magyarország igazi demokrácia legyen, ahol a bűncselekményeknek van következménye, függetlenül az elkövetők pártkötődésétől.

tl;dr:

Tehát, akkor semmilyen bizonyíték, a civilek sejtetnek, bocs nem tesz feljelentést, a fű zöld, az ég kék a nők pedig titkolóznak.

Nincs új a nap alatt!

és minden európai jogrendszerben

Így szidni az EU-t! Hallatlan ... :D

trey @ gépház

Nézd csak, magyarisztánban, a legújabb feudális illiberális részvénytársaságban így megy ez:

"Egy éve kezdte el Hadházy Ákos a korrupcióinfó nevű sajtótájékoztató sorozatát. A jubileumi alkalomból az LMP társelnök nyilvánosságra hozta azt a hangfelvételt, amely azt bizonyítja, hogy már az előtt megállapodtak a miniszterelnök vejének, Tiborcz Istvánnak a cégével az EU-s forrásokból finanszírozott közvilágítási tender munkáiról, hogy kiírták volna a pályázatot."
https://atlatszo.hu/kozugy/2017/02/03/a-fougyesz-vagy-a-nyomozohatosag-…

fideszes legfőbb ügyész... a nyomozást lezárták... mit vártál?

Ilyet a masik iranyba is tudunk:
MZP megcsinaltatott egy kozossegi kozlekedeses tanulmanyt 3 misiert, majd utana 4 evre kozbeszerzes nelkul le is szerzodott evi 100 misiert ugyanezzel a ceggel. Ugyanannyit kapott erte, mint Tiborcz.
Hozzak meg peldat a masik oldalrol? MZP ugye Hadhazy unokatesoja, de utobbi valamiert itt nem vizsgalodott. Biztos minden full tiszta volt, ugye? Van mifelenk atjatszott kozetkezteteses tema is, ha erdekel, ugyanehhez a harombetus monogrammal futo uriemberhez kapcsolodoan. Tisztakezuek koalicioja in effect

Error: nmcli terminated by signal Félbeszakítás (2)

Ilyet a masik iranyba is tudunk:

Mi ez a "whatabout"? Már megint csak az "de a másik is". Csezd meg, pont ezért kell elérni, hogy kiegyenlített legyen a verseny és ne a facebookról kormányozzon Viktor. De, legyen, 3 millióról beszélünk? Mire szerződött 100 millióért? Hol vannak a linkek? Vagy csak így bedobtad? Aztán jön a rövidítés "unokatesója" holott nem így van, de majd reméljük van annyi gerinc hogy kijavítod. De ha így lenne, ez miért is lenne baj?

Megtanultam helyetted használni a Google - t, ime.

Én leszarom, ki kinek az unokatestvére - erre is van forrás (keressek még?) - ugyanakkor szerintem visszás, ha a korrupciójedi szelektíven dolgozik.

Persze ez előtted is tiszta, csak probalod az egyik nyomorult férget a másikkal szemben védeni.

FYI ott elek, ahol a kekkokardas haverod polgármester :)

Error: nmcli terminated by signal Félbeszakítás (2)

wladek1 - én is arra felé születtem, de már nem ott élek.

megpróbálok finoman fogalmazni - van egy ismerős, aki munka kapcsolatban van MZP-vel (nem pontosítanám) - szokott mesélni, hogy mekkora barom..

Még amikor Legrandnál dolgozott, akkor se volt 100-as.

Akik ismerik az hitték, hogy vicc az előválasztási indulása, de amikor Karácsony lemondott javára, akkor már volt térdcsapkodás..

1920. augusztus 01. a Magyarországi Tanácsköztársaság vége.

1918. március 21. – 1920. augusztus 01. Magyarországi Szocialista Szövetséges Tanácsköztársaság.

Nagyon nagy történelmi bűn, hogy létrejöhetett Magyarországon, 1918-ban a tanácsköztársaság.

Nem próbálok semmit, hanem elmondom, hogy amit csinálsz kibaszott izzadságszagú és mondvacsinált.

"Mi úgy gondoljuk, hogy koncesszió esetén a személyszállítási törvény 24.§.(4) d pontja alapján nem kellett közbeszerzést kiírni. Mi ettől függetlenül nyílt ajánlatkérést folytattunk le, tehát egy nyílt versenyben választottuk ki a szolgáltatót erre a bizonyos passzusra hivatkozva. Tehát mi úgy gondoljuk, hogy szabályosan jártunk el, a Közbeszerzési Hatóság pedig úgy gondolja, hogy közbeszerzés kellett volna"

Nem igazán kedvelem a politikusokat (ide értve MZP is). Ettől még nagyon éles a határ.

"nem kellett közbeszerzést kiírni"

A mai napig érvényes szerződése van a vásárhelyi önkormányzatnak személyszállításra közbeszerzés alapján, aminek megfelelően a szolgáltató teljesít, de a város nem fizet. Az aláíró ugyanaz. A költségeket pedig Te is fizeted majd, adóforintokból játszik ugyanis a mi drága polgármesterünk, wannabe nemzetvezetőnk. 
 

Nem próbálok semmit, hanem elmondom, hogy amit csinálsz kibaszott izzadságszagú és mondvacsinált.

Igen, de talán ezt még Te is el fogod tudni olvasni. Innéttől bármit írsz, ami a fentieknek ellentmond, azzal magadból csinálsz hülyét, szóval hajrá. :)

Error: nmcli terminated by signal Félbeszakítás (2)

Negativumokat is tudnal sorolni "nyugati demokracia" cimszo alatt, csak nem akarsz...

Persze, biztos találnánk ilyet. De neki mint magyar embernek nem az a fontos, hogy hazánkba a pozitív részét importáljuk? 
Szóval, hogy most letudtuk a relativizálást, miért baj az, ha ezt szóvá tesszük hogy nagyon nagy bajok vannak a hazai demokráciával?

Én a "nagyon nagy bajok" címszó alatt annyit látok, hogy mindössze az a baj, hogy akit alternatívaként tudnak mások választani, azok nem alternatívák. Lásd a legutóbbi választást. Emiatt volt bukta. 
Kérdem én: nem lenne jobb egy valodi alternativa létrehozása? Olyan, aki a mindenkit érdeklő kérdésekre választ tud adni? Miért van az, hogy csak ezeket a szerencsétlen barmokat tudjátok felhozni, akik még a saját pártjuk egységét sem képesek fenntartani -lásd: momentumbol a dékába lecsipkedett delikvenseket-, nemhogy egy országét?

Error: nmcli terminated by signal Félbeszakítás (2)

- a bíróságok ítélkezésébe beleszól a politika
- a választásokon a Párt és az állam költségvetése ugyanaz
- az adófizetők pénzéből minden kampányra jut, ami a Pártnak kedves
- állami politikává vált a társadalom rétegeinek egymás ellen uszítása
- a kormánynak nem szimpatikus népszavazási kísérleteket erőszakkal lehetetlenítik el (vasárnapi boltbezárás)
- a Pártnak kedves emberek és a Kedves Vezető családtagjai lophatnak, ahogy tetszik, nem ítélik el őket

Ez csak egy rövid része a listának, hozzátartozik még a stratégia felvásárlások, elfoglalása (ízlés és megítélés szerint jól/rosszul) kultúrának.... Persze ha nem akarsz érvényesülni úgy, hogy nem a NER-nek hódolsz, akkor nehéz észrevenni.

Csak a kerdesre nem valaszoltal.
Rendszerszintu problemat latsz, de megoldast nem, csak annyiban, hogy hogyan mutogassunk mindenki masra, amik/akik nem mi vagyunk.
Ha ezek Neked problemak, talan eszre kellene venni azt is, hogy az, hogy itt tartunk, ugyanugy koszonheto Neked es nekem is :)
Nos, mi a megoldas? Ki/mi az, aki/ami megoldast nyujthat erre, a "magyar tavasz" kivetelevel?

Error: nmcli terminated by signal Félbeszakítás (2)

EU vezetők is elmondták, hogy nem azért vannak a szankciók, hogy vége legyen a háborúnak...

A szankciók azért vannak, hogy az EU tudjon valamit mondani - ja és mert lediktálták nekik.

1920. augusztus 01. a Magyarországi Tanácsköztársaság vége.

1918. március 21. – 1920. augusztus 01. Magyarországi Szocialista Szövetséges Tanácsköztársaság.

Nagyon nagy történelmi bűn, hogy létrejöhetett Magyarországon, 1918-ban a tanácsköztársaság.

Szerintem itt sem állították, hogy meg fogja állítani Oroszországot.

De a kérdésem nem ez volt, hanem hogy szerinted mi állítja meg a háborút, ha már az EU szankciók erre nem képesek. 
Mármint, ha egyáltalán ildomosnak tartod a vérrontás megállítását.

Bar nem vagyok megszolitva, de pl. a

"Soha nem targyalunk semmirol Oroszorszaggal, csak ha elvertuk" tipusu kommunikacio nem valoszinu, hogy segit az ukran embereken.
Mondjuk a fegyver es kesobb az epitoipari bizniszen viszont nagyon sokat lendit. A muvegtagok gyartoi es a temetkezesi vallalkozasok is kaszalnak.

Error: nmcli terminated by signal Félbeszakítás (2)

 szerinted mi állítja meg a háborút

Ha a harcoló fegyverek fegyverszünetet/nyugvást hírdetnek. Az legalább azt a szintet elérné mint ami Észak és Dél-Korea.

ha egyáltalán ildomosnak tartod a vérrontás megállítását

ildomos – ‘illedelmes, illendő’; ‘‹régen› okos, ésszerű’.

Ésszerűnek és helyénvalónak tartom, hogy lehetőségképpen minél kevesebb ember haljon meg; de értelemszerűen nem az én tisztem eldönteni, hogy mit csináljanak a harcoló felek. Sajnos jelenleg sem az orosz sem az ukrán politikai vezetés nem érdekelt abban (a külső beszállítók(orosz és ukrán irányból sem), hogy a vérontás megálljon.

A fegyvergyártók, kereskedők és az őket képviselő lobbi is örül neki, hogy újabb és kellően intenzív, sok eszközt, felszerelést igénylő háború dúl.

Ten conflicts to watch in 2023

Ukrajna nem került fel a listára: oda fordul elég figyelem..

https://www.chathamhouse.org/events/all/members-event/ten-conflicts-wat…

2022-es:

https://www.youtube.com/watch?v=CesEM1AAAco&t=218s

**

de talán át kéne vigyük ide:
https://hup.hu/node/180762

Ha jól értem

Nem jól érted. Kevered azt amt én írtam ill. amit Trey írt alább.

Szeretnél ismét magyar - orosz közös határt?

Ezt miből szűrted le?

Nyilván az utóbbi egyenes következménye az előbbinek.

Csak egy gondolatkísérlet erejéig: Annyira jól ismered az orosz vezérkart és konkrétan Putyin-t, hogy teljes bizonyossággal ki mered jelenteni, hogy a jelenlegi orosz műveletek célja egész Ukrajna területének megszerzése és katonai megszállása?

Szóval helyes dolog fegyvereket szállítani Ukrajna részére?

Csak egy gondolatkísérlet erejéig: Annyira jól ismered az orosz vezérkart és konkrétan Putyin-t, hogy teljes bizonyossággal ki mered jelenteni, hogy a jelenlegi orosz műveletek célja egész Ukrajna területének megszerzése és katonai megszállása?

Nem hiszem, hogy Magyarország számára hasznos lenne, ha ráhagynánk hogy mit csináljon Ukrajnával.

Szóval helyes dolog fegyvereket szállítani Ukrajna részére?

Kinek a szempontjából helyes-e és kinek a részéről a szállítás?

Nem hiszem, hogy Magyarország számára hasznos lenne, ha ráhagynánk hogy mit csináljon Ukrajnával.

Szerinted Magyarország akkora geopolitikai szereplő, hogy rajta múlik?

Magad teszed harckeptelenne. A NATO pedig nem fog segíteni, ha a következő pofont te kapod. Van persze szerződés, de a papírral kitörölheted a segged, abban olyankor csak a te kötelezettségeid vannak. 

Se olaj, se semmi nincs itt, amiért te vagy én fontosak lennénk nekik. 

Error: nmcli terminated by signal Félbeszakítás (2)

Jó lenne, ha neked lenne igazad. Ha jól emlékszem, rossz oldalon álltunk akkor. A következő alkalommal is. 

Hibás döntés bármelyik oldalon állni katonai szempontból. Ausztria és Svájc is tudja. Mi, és egy rakás másik ország nem. 

Error: nmcli terminated by signal Félbeszakítás (2)

Az a papírforma, hogy konteókat közölsz tényként és bullshit-tel támasztod alá, mint ultimate bizonyíték.

  1. Nem tudhatod, hogy a nyugat oldalán állni rossz döntés, a jövő zenéje. Általában nyerni szoktak, de nyilván lehet máshogy is.
  2. Nem tudhatod, hogy a NATO nem véd meg minket, sose volt még olyan. Akár lehet igazad is, de nincs rá példa.
  3. Nem igaz, hogy katonai szövetségből ki kell maradni, mert csak veszíthet az ország. Rengeteg példa van, hogy nyertek rajta, nem kicsit. 
  4. Nem garantált, hogy a semlegesség az igaz út, főleg nem biztos, hogy egyáltalán van ilyen opciója Magyarországnak.

Ha valaki felelős döntést akar hozni, akkor a jelen helyzetben, a történelmet és az erőviszonyokat figyelembe véve, _szerintem_ a legbölcsebb:

  • a szomszédainkkal egy oldalon állunk
  • nem ébresztünk gyanakvást, kételyt a szövetségeseinkben
  • a szükségesnél nem többet áldozunk a konfliktusra

Ha valaki felelőtlen és/vagy retardált:

  • elidegeníti az országot a szomszédaitól
  • gyanakvást, rosszallást vált ki a szövetségeseinkben
  • ellentétesen játszik, mint a szomszédaink

Békeidőben ráztuk a kardot, meg dacoltunk, oké. Belefért, legfeljebb hülyének néztek páran és mosolyogtak rajtunk. De most? Hatalmas kockázat a miért is? A kivérzett oroszok esetleges jóindulatáért? Valamiféle gazdasági előnyökért? Ha nyer is Putyin, mire lesz ereje, mit tud majd adni az országunknak? Kedves szavakat? Ja, nem akarunk USA táborba tartozni. Mi is az alternatíva? Orosz tábor? Fényes jövő. A legjobb nyilván egy USA-val összemérhető, partner állapotú EU lenne, de hogy jutunk el oda? Ha Putyin felégeti az egészet az oda vezet? Kétlem, a kontinens legnagyobb garanciája a békére az EU. Azelőtt hányszor dúlt háború, hányszor égettük fel a világot is? Meg kellene ezt becsülni és értelmes módon alakítani, nem csak okádni meg fosni rá folyamatosan...

Na végre! Legalább olcsóbb lesz minden is! :)

De most tenyleg: mi a retkes k*rva anyatokert nem vagytok kepesek azt a kib*szott [POL] taget kirakni?

Meg mit keres a HUP Cikkturkálóban? Igazi budos fereg modjara meg akartad kerulni azokat, akik szurik az offtopikot meg a flame-et?

Most jöttem a Doktor Miniszterelnök Úr évértékelőjéről, aki azt igérte. hogy lesz pénz mindenre is. Kolbászból lesz a kerítés, az inflációnak már beadta a vakcinát, és csak mi és a Vatikán vagyunk békepártiak. Nyilván az utóbbi lesöpörör minden előbbi ígéretet, mert a Tisztelt Doktor Miniszterelnök Úr megmondta, hogy mi kevesek vagyunk békét teremteni a világban. Ezért mást nem tehetünk, mint sodródunk a hullámokon a Vatikánnal összekapaszkodva. Ámen :)