Fórumok
Koranbban volt egy topic-om amely Linux alatt taglalta ugyazezt a problemat.
Most Android ala keresek ilyen progit.
A lenyeg az lenne, hogy a lejatszoban be lehessen allitani, a videofile csak egy reszet, azaz koordinatatol koordinataig jatssza le.
x1,y1-> x2,y2
Ha meg kepes halozatrol is jatszani, ujabb elony, pl. stream-et.
Otlet?
Hozzászólások
Check out MX Player.
https://play.google.com/store/apps/d...videoplayer.ad
Pan and zoom are not enabled by default, so from the browser screen (not actively playing a video) go to settings > player > controls > check the "zoom and pan" box. This lets you use two fingers to both pinch zoom and pan around. I linked to the free, ad supported version, but there's an ad free paid version too.
Ok, ranezek. Bar a pan and zoom nem tudom, hogy kielegiti pl. a kepernyo kozepenek a kivagasat.
Ez valami kiosk szerűségben menne, ugyanazzal az 1..n (n = kevés) db videóval, vagy általánosságban kellene valami, hogy pl. a "szélesvásznú" videóknál ignoráld a fekete csíkokat?
Ha előbbi, nem lenne érdemes magát a videót croppolni, és utána azzal játszod le, amivel akarod?
Minden videónál ugyanazok a koordináták lennének?
Itt a videot nem lehet utofeldolgozni. A koordinatak valtozhatnak.
http://sign-el-soft.hu/
Ez nagyon szep es jo, de hogy jon ez ide?
Lejátssza a videónak egy kinagyított részét.
Hálózatról is képes játszani.
Nem ez volt a feladat?
Van errol kozvetlen tapasztalatod, hogy lehet mondjuk egy .deb installalasa utan beallitani konzolbol a kivagando kep lejatszasat?
A programmal úgynevezett slvid fájlok használhatók a videók előre beállított módon történő lejátszására. Ezek egyszerű tabulált szöveg formátumú fájlok.
Egyszerű esetben az oszlopainak jelentése az alábbi:
video.mpg_tab_startsec_tab_endsec_tab_2_tab_zoom_tab_xofset_tab_yofset_tab_width_tab_height
(További oszlopok is lehetnek, de az most nem kell.)
Több sora is lehet, ha több szakaszt akarunk lejátszani a videóból.
pl.: 1.slvid tartalma legyen az alábbi:
video.mpg 0 400.22 2 2.0 -400 -200 800 400
Ha ez megvan, parancssorból pl. így indítható:
ng-xim -0 -w 1.slvid
Ez jol hangzik....hogy lehet pl,. ugyanezt kombinalni egy rtmp streammel?
Egyebkent barmilyen formatumot lejatszik? Illetve a kivagott tartalmat a kijelozo max meretehez zoomolni is kellene, persze.
VLC-vel megoldható, bár kicsit sajtreszelős. Két dolog kell hozzá:
--video-filter=croppadd{croptop=100,cropright=200,cropbottom=300,cropleft=400}
--video-filter=croppadd{croptop=100,cropright=200,cropbottom=300,cropleft=400}
A VLC-t en is probaltam konzolon (Linux), csak a gond az volt, hogy a cropadd pl. nem volt beleforditva azokba a verziokba, amiket repokbol le tudtal tolteni. Lasd egyik elozo topicomat. De az is lehet, beneztem valamit, nagyon idom meg nem volt keresgelni.
Pl. az mplayer tudja ezt minden valtoztatas nelkul, de nem tudom, Android portja van e hasonlo funkcionalitassal?
Ugynis jo lenne, ha konzolbon lehetne futtani a parancsot, akar linuxon, akar Androidon, marcsak azart, ne kelljen minden valtotatasnal klikkelgetni.
Ezt kimondottan a VLC for Android apphoz írtam, ami a Play Store-ból letölthető, nem a natív Linux verzióhoz. Utóbbit nem hiszem, hogy Androidon el lehet indítani, hacsak nem pakolsz mellé egy full Linux userland-et valahogy.