- log69 blogja
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 705 megtekintés
Hozzászólások
Ha ugyanezt Vibernél maximum font size-ra megoldod, meghívlak egy csokira/sörre ;)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Egy olyat tudnék javasolni, hogy kattintsd be a "Settings / Accessibility / Use system font size" opciót és állítsd a rendszer font méretet kisebbre ha még ezt nem próbáltad. De amúgy passz. Túl nagyban jelenik meg? Esetleg keress egy addon-t amivel testre lehet szabni a font méretet.
[off]
Amúgy az egész webes gányolásban az egyik legfontosabb, a betű megjelenítéssel kapcsolatos dolgok vannak a legmostohábban kezelve (nagyság min max, betűtípus, tördelés, szín). Pedig nagyon egyszerű dologról van szó ezt tudjuk, főleg hogy config opció is van rá. És főleg hogy el is szeretnénk olvasni ami oda van írva, különben nem lesz jó a kedves nagy cégeknek sem mert nem fogjuk látni a reklámot :)
Kíváncsi lennék milyen érvrendszerek mentén dolgoznak a szoftverfejlesztők? Például ők mit szoktak csinálni, amikor mikroszkóp alatt sem látszik a betű? Ez kinek jó? És most nem arról beszélek hogy valakinek rossz a látása (nem vagyok szemüveges), hanem program hibáról, amikor 4 pixel egy betű az alapértelmezések miatt.
Vagy ha egy olyan oldalba futnak, ahol kilométer széles a megjelenített szöveg és folyamatosan scrollozni kell horiz és vertikálisan az olvasáshoz?
Szerintem Photoshop-ban tervez az ipar nagy része és nem enged a struktúra felborulásából sajnos a design és a cég imázs miatt, pedig a webnek pont a flexibilitás lenne az előnye. De jó is lenne ha CSS nélkül (vagy minimálissal px unit nélkül) sima HTML4-es tag-ekkel (abból is csak kevéssel) csinálnának oldalakat JS nélkül vagy annak minimális használatával :)
[/off]
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"Amúgy az egész webes gányolásban az egyik legfontosabb, a betű megjelenítéssel kapcsolatos dolgok vannak a legmostohábban kezelve"
Mert amiket keresel, azok maguk is gányolások. Mármint beállítani egy minimális betűméretet, ezzel a fejlesztő saját beállításait semmibe véve. Ugyanúgy gányolás ez, mint gányolás az, amikor a fejlesztő figyelmen kívül hagyja a böngésző saját stíluslapját, és ahelyett, hogy relatív betűméretekkel dolgozna inkább lefixál mindent, biztos ami biztos.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Fontos az accessibility? Ha a válaszod igen, akkor nem a webfejlesztő a fontos (és hogy éppen milyen design-ra van adott héten ráizgulva), hanem a user és hogy ő mennyire könnyedén tudja használni az oldalt. Ez viszont sok dolog alapértelmezésében nem teljesül. Vagyis rosszak az alapértelmezések vagy azok beállítási lehetőségei.
Maradjunk abban hogy a külön oldalon álló feleknél ami az egyiknek jó, a másiknak nem. A "nagycég" és a user nem azonos oldalon áll érdekeiket figyelembe véve. A te értelmezésed szerint a webfejlesztőnek sem a user érdekeit kell nézni. Ez is egy vélemény amit nem osztok.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"A te értelmezésed szerint a webfejlesztőnek sem a user érdekeit kell nézni."
Hol mondtam ilyet? Mert szerintem sehol. Én azt mondtam, hogy nem a böngészőbe kellene mindenféle hekkeket rakni, hogy a weboldalban definiált stílust figyelmen kívül hagyva jelenítse meg máshogy a weboldalt, mint ahogy meg volt tervezve. Pont, hogy a fejlesztőnek kellene olyan weboldalt írni, ami figyelembe veszi a böngésző beállításait, és azt használja. Hogy ne legyen szükség ilyen hekkekre.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Csak a gyakorlatban nem így van.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
So what? Akkor sem építünk gányolást gányolásra, hanem a fejlesztőket tereljük a megfelelő irányba. Sokan dolgoznak ezen, elég csak követni pár nagy név blogját a szakmában, hogy ne lássunk ki azokból a cikkekből ami jó irányba terelne. Tán a szakembereknek nem ártana ezzel foglalkozni, és nem vaskalaposan leragadni a múltban, "bezzeg a mi időnkben!!!!"
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Te szőnyeg alá akarod söpörni más problémáját azt mondva, hogy ne tegyünk semmit, már bizonyos bloggerek elkezdtek róla írni, és talán egyszer ki tudja hány év múlva rá tudják venni az embereket hogy ne csináljanak rossz weboldalakat - mondjuk gondolom csak azokat tudják, akik olvassák is a blogjukat :D
Egyelőre nem látok használható érveket abban amit írtál, amivel nincs semmi gond, nem biztos hogy reagálok majd a többire ha lesz.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"szőnyeg alá akarod söpörni más problémáját"
Nyilván ezt akarom csinálni. Röhejes :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszönöm a javaslatot, sajnos ilyen beállítást nem találtam.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Pedig van ilyen, úgy írtam le miközben nyomogattam, nálam verzió 57-es és Android platform.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni