Hardvercsere aktivált Windows 10-en?

Sziasztok,

Érdekelne, hogy pontosan milyen hardverekhez van a Windows 10 aktiváció kötve; mely hardverek lesznek cserélhetőek július után, ha nem szeretném elveszteni az aktivált Windows 10-et?
Esetleg lesz lehetőség csak a merevlemez átvitele esetén az aktivált Windows megtartására az új gépen?

Köszönöm előre is!

Hozzászólások

Az alaplapcserét tuti nem fogja likeolni. :)

Talán telefonon leaktiválják. (bár a 10 óta abba se vagyok biztos, hogy ez dobozos verzióról való upgrade esetén tiszta-e, oemnél tutira nem)

Nem csak alaplaphoz koti, peldaul egy SSD csere utan is kell ujraaktivalni.

Ha jokedveben van a telefonos support, akkor siman aktivaljak neked, ha elmagyarazod a problemad. Garancia persze erre nincs, szuvenyir nyihahah nye kukucska, szoval legrosszabb esetben egyutt elsz majd az aktivacios prompttal (ettol meg hasznalhato a gep akarmeddig).

Varhatoan nem leszel egyedul a problemaddal, ugyhogy biztos vagyok benne, kitalalnak ra valamit, ha eljon az ido. Vagy csak felvesznek meg 10 embert az indiai telefonkozpontba :)

Az alapjához (7/8.1), csak volt product key (amivel egyébként emlékeim szerint már a 10 is települ :)).

A novemberi frissítést követően a Windows 10 1511-es verzióját már egyes Windows 7-es, Windows 8-as és Windows 8.1-es termékkulcsokkal is aktiválhatja.

Más lehetőség nem nagyon van, hacsak nem az SLP-s telepítés lett upgradelve ami meg ugye amúgy is az alaplap függő, úgyhogy csere után az alap se fog leaktiválni (nemhogy a Win 10 :))

Hivatalos infó: https://www.microsoft.com/oem/en/licensing/sblicensing/pages/licensing_…

Q. Can a PC with an OEM Windows operating system have its motherboard upgraded and keep the same license? What if it was replaced because it was defective?

A. Generally, an end user can upgrade or replace all of the hardware components on a computer—except the motherboard—and still retain the license for the original Microsoft OEM operating system software. If the motherboard is upgraded or replaced for reasons other than a defect, then a new computer has been created. Microsoft OEM operating system software cannot be transferred to the new computer, and the license of new operating system software is required. If the motherboard is replaced because it is defective, you do not need to acquire a new operating system license for the PC as long as the replacement motherboard is the same make/model or the same manufacturer's replacement/equivalent, as defined by the manufacturer's warranty

Üdv,
Marci

A Brand gépeket GYÁRI Win-el szokták árulni. Amennyiben oprendszer nélkül veszed és utána MS OEM Wint raksz rá a Te dolgod :)
Garanciális idő alatt a szerviz pontosan ugyanazt a típusú alaplapot rakja a gépbe mint ami benne volt, sőt gar idő lejárta után Kínából(is) lehet venni "használt" alaplapokat.
Ezeknél az alaplap cseréje nem érinti az aktiválást mivel az alaplap sorszáma kivételével minden ugyanaz marad. Sok esetben egy hasonló alaplap csere estében is megmarad az aktivált win.

http://hup.hu/node/99539
http://hup.hu/node/128597

Ez igy van, de esetedben ez teljesen lenyegtelen, hiszen eleve OEM licensszel akarsz alaplapot cserelni. Sem upgrade elott, sem upgrade utan nem hasznalhatod az uj alaplapot a regi licensszel. (Illetve: lehetni lehet, csak nem szabad ;)) Mert azt ugye senki nem gondolta, hogy az ingyenes upgrade-tol hirtelen teljes licenszet kap az OEM helyett...

Mivel feltételezhetően, - a telemetria okán, - minden egyes licenc-aktivációhoz valahol az MS-nél, (vagy a PC-n,) részletes "gép-host" profil is tartozik, ezért valószínűleg van egy algoritmus a cserék esetére. Gondolom bizonyos fennforgások esetén rugalmas, és, feltételezem, van egy konkrét aktivációs "max"-szám is. A korábbi Win-aktivációs eseteimnél sem mondhatnám, hogy az MS bármelyiknél inkorrekt lett volna. Többszáz ilyen eset után sem tudnék egyetlen konkrét indokolatlan licenc-megvonást sem mondani. (Indokoltnak tekinthető megvonás sem volt 2000 óta nálam. Ami arra utal, - legalább is számomra, - hogy a "rendeltetésszerű használat" követelményeit betartva, nincsen a Windows-aktiváció algoritmusaival komoly probléma, a határokat jól eltalálták. Persze, ha az egész gép "döglik", akkor egy új Windows kifizetésre kerül. Mivel a hardvergyártók mostanság gondoskodnak a tervezett avulásról, ezért az összeg, a garanciális idő lejártával betervezendő. (Laptop esetén biztosan..., és hát manapság a mobil eszközök vásárlása a jellemzőbb,) Ha jól választassz gariidős típust, akkor ez ma, szvsz., előre tudható. (Linux disztrib-verziókat sem használunk nagyon 3 éven túl.) - Hozzátenném, a fenti tapasztalatok kizárólag Windows OEM-licencre vonatkoznak. "Dobozos-licenc" vásárlásnak soha nem láttam értelmét.

Ismét egy dolog, ami szerencsére nem fárasztja a napjaimat.
Aktiválás?
Én egy csésze kávéval szoktam, de nem az oprendszeremet, hanem magamat.

---
--- A gond akkor van, ha látszólag minden működik. ---
---