W8.1 Hdd csere után lemezképről visszaállítási hiba - MEGOLDVA !

Lenne egy egyszerű gép, Nonprofit oprendszerrel, amit nem lehet még egyszer aktiválni.
Jelenleg van benne egy Maxtor 250 Ide hdd ami kezd(ene) elhalálozni. Ezt kellene cserélni Sata Samsung 160-ra - mivel ez van csak.
A lemezkép a régi Hdd-n + egy 80-as Satán is rendelkezésre áll mérete valami 14,xx
A 250-es felosztása -> Rendszer 350 C: 57,64 D: 97,66 E: 38,13.
A gond csak az, hogy nem engedi a W8 a lemezképről a visszaállítást.

Hiba üzenet :
Nem sikerült visszaállítani a lemezképet.
A hiba részletei : A BIOS-ban aktívként beállított lemez túl kicsi az eredeti rendszerlemez helyreállításához. Cserélje a lemezt nagyobbra és próbálkozzon újra a vissza állítással.
(0x80042407)

Sikerült egy-két megoldást összegyűjteni. Azok számára kik nem átlagos felhasználói tudással rendelkeznek megoldható ám pár óra idő szükséges hozzá.
A legegyszerűbb megoldás felhívni az MS-Infót és "kikunyerálni" egy hardverhiba miatti újra aktiválási kódot. Ez abban az esetben nagyon jó és gyors ha nem volt semmi szükséges a lemezképben.

Nálam a HDD után a "kiváló minősítésű" ASRock 775 V-sata alaplap is elhalálozott.

Hozzászólások

Kevés olyan program van, ami kisebb lemezre is vissza tudja állítani a rendszerképet. Ezek szerint a W8 helyreállítója sem tudja.

Én ebben az esetben Clonzillával oldanám meg a problémát. Előtte valószínűleg készítenék egy teljes merevlemez képet, mert a partícionálás hibás lemez esetén gondot okozhat. Szóval, minden partíciót összenyomnék a lehető legkisebb méretre - mondjuk a gparted-del -, majd csak a partíciókat menteném, illetve az mbr-t, és így azokat már könnyen kiírhatnám bármilyen méretű merevlemezre.

A probléma ott van, hogy 10 db alapítvány által kiadott gép lett így telepítve.
Annak tudatában, hogy a lemezképről bármikor visszaállítható az eredeti állapot egy a merevlemezen egy másolat meg egy külön hdd-n van ha gond lenne. Tehát amikor visszakerül egy gép kicsi a valószínűsége, hogy a HDD még használható.
A Nonprofit szoftvert az MS(is) ajándékba adja, csak épp "jó magyar szokás szerint" van egy közvetítő cég akin keresztül ezt lehet intézni de ez ugye meg PÉNZT kér a lebonyolításért. Az aktiváláshoz meg mennyiségi licensz/kulcs van ami el lett használva 10 különböző gépre.

http://hup.hu/node/99539
http://hup.hu/node/128597

Nem a lemez kölcsönkérésével van a gond, hanem a xarakodással és az idővel amiből most kevés van. Amúgy normál esetben a winbackup 20perc alatt visszatolja a lemezképet.
Fiam viszont említette, hogy konzolból parancssorral is megoldható de neki meg most vizsgaidőszak van.

http://hup.hu/node/99539
http://hup.hu/node/128597

- Winbackup 20 perc,
- partíciók átméretezése 10 perc,
- partíciók mentése 20 perc,
- a 160-as merevlemezre felírás megint 20 perc,
- ha az mbr-el gond lenne, a javítása kb. 5 perc.

Ez összesen 1 óra 15 perc, max. másfél óra.
Ha a clonzilla, és a gparted nincs meg, a beszerzése, és a felírása pendrive-ra Yumi-val megint legalább fél óra.

Viszont így már lenne egy jó mentésed, amit legközelebb felhasználhatnál.

Rendben. Akkor Én viszont hozzáteszem, hogy a Win "fejlődésével" egyetemet végzett programozó informatikusra is szükség van egyszerűnek látszó problémák megoldásához :)

Látom, hogy a két gyermekemnek hosszú távra lesz jól fizető megélhetése.
Lányom pszichológus a fiam programozó lesz így a szoftverek használata által "az agyi állapot némi változását követően" lesz kit kezelni és utána meg a gépet újra működőképessé tenni :D

http://hup.hu/node/99539
http://hup.hu/node/128597

Ha Linuxon dd-vel mentettél le egy diszket, akkor miért várod, hogy az image kisebb diszken is visszaállítható legyen? Ugyanis Windows-os oldalon ezt csináltad... Az image-alapon történő mentés pontosan arra jó, ami a neve: egy lemezképet tudsz elrakni és visszatölteni. Nem átméretezni, nem mazsolázni a mentésbe került fájlokból.

Azt csinálta, csak van olyan, hogy tömörítés, illetve van olyan, hogy a metaadatok alapján nem használt blokkok kihagyása a mentés során. Mivel a metaadatok (partíciók mérete, foglalt logikai blokkok adatai, stb.) változatlanul kerülnek a mentésbe, illetve onnan helyreállításra (és a foglalt blokkok sem lesznek átrendezve (defrag)), így egyértelmű, hogy a kisebb méretű diszkre nem lehet visszatölteni az image-alapon készített mentést.

Az alap problémát nem oldja meg egy másik nagyobb lemez pluszban az is megpusztul és a végén már majd 2Terrásat kell venni ? ?

Az alapítványt eddig senki nem támogatta pénzel. Ez a gép is az itteni kollégák alkatrész felajánlásaiból lett általam összeépítve.

http://hup.hu/node/99539
http://hup.hu/node/128597

"és a végén már majd 2Terrásat kell venni ? ?"

minden diszk megpusztul egyszer, de meg az ssd -k is.

amugy konkretan erre a tetelre gondoltam :

1 db 250GB Samsung SP2514N 2800Ft

azt irtad, az eredeti 250GB volt, ugyanakkora meretben talan eselyesebb a visszaallitas. ha sikerult, utana a mentes/imagelesre celszoftvert lehet hasznalni, mittomen acronis kepes atmeretezni, de vannak ingyenes alternativak is, amik tudnak ilyet.

Az eredeti lemez még bootolható? Ha igen, próbáld ki, hogy átméretezed a partíciókat, hogy beleférjen a 160-ba, aztán Clonezilla-val másold le. (alternatívaként még az imagex-et mondanám, ami a hivatalos MS-es eszköz a telepítő lemezképek (wim) használatára, épp ezért gondolom vhdx-ben van a kép :)... ha más nem egy ADK [Assessment and Deployment Kit]-ből és/vagy egy Deployment Toolkit-ből kioperálsz egy imagex-et, és azzal klónozol valahogy így: http://hup.hu/node/141243?comments_per_page=9999)

Szerk.: Syntax error, unexpected ']'

BlackY
--
"en is amikor bejovok dolgozni, nem egy pc-t [..] kapcsolok be, hanem a mainframe-et..." (sj)

Az eredeti lemez már levélnehezék lett. Csak a biztonsági lemezkép van meg egy másik Hdd-n.
A blogban leírtak biztos használhatók, nekem ez már magas a fiam meg elküldött az egésszel a picába :D
Alapból amikor van egy jogtiszta oprendszer a gyártónak kellene olyan backup megoldást vele adnia mivel bárki bárhol bármire 5 kattintással visszatudja rakni az egészet.

http://hup.hu/node/99539
http://hup.hu/node/128597

Alapból amikor van egy jogtiszta oprendszer a gyártónak kellene olyan backup megoldást vele adnia mivel bárki bárhol bármire 5 kattintással visszatudja rakni az egészet.

Ebben nagyon egyetértünk... (sajnos a bonyolultságban is, jó és hasznos cucc az ADK/MS Deployment Toolkit, de ha csak egy gép miatt kellene, nem állnék neki telepítgetni)

Ha csak az a gond, hogy a 10 licensz már el lett használva, de van telepítőkészleted stb., akkor az MS-INFO-n szerintem tudnak segíteni (soha nem kellett még az MS supporttal beszélgetnem, de mrceeka mindig annyira ajánlja őket, hogy már lassan elhiszem, hogy egy próbát megér :) )

BlackY
--
"en is amikor bejovok dolgozni, nem egy pc-t [..] kapcsolok be, hanem a mainframe-et..." (sj)

Biztos működne, de a csavar még ebben, hogy az alapítvány a gépeket adta és egy másik szervezet intézte hozzá a szoftvereket és annak az elnöke van kapcsolatban a "közvetítővel" és nem az MS-el....

Palik Laci után szabadod : De hová tűnt mrceeka ? De hová tűnt mrceeka ? ? :D

http://hup.hu/node/99539
http://hup.hu/node/128597

Na de mi szükség rám, ha SzBlackY már megmondta: 2-MSINFO.

"My organization is planning to use Multiple Activation Keys (MAK), however the number of activations provided does not match the number of licenses that we have purchased. They do not reconcile; how do I correct this?
[...]
Contact the Microsoft Activation Center to increase your MAK activation limit."

Üdv,
Marci

Az a helyzet, hogy nem az MS-Infó 1 vagy 2 elérhetőségére lenne szükség hanem valaki olyan programozó mérnökre aki az MS-nél dolgozik és erre az apró piciny gondra hivatalosan közzétesz egy álláspontot egy javítással vagy egy egyszerű ember számára is használható megoldást külső segédprogramok használata nélkül.

Jelenleg nem a Brand gyártók szoftveréről beszélünk hanem az MS OEM programjáról ugye ami a gyártó álláspontja szerint 1 gépre telepíthető és egyszer aktiválható mivel a telepítés követően egy biztonsági mentés készítése ajánlott amiről az egész aktivált állapotnak visszatölthető(nek kéne leni).

Van erre egy favágó módszer.

1. Valamelyik virtualizációs megoldással (pl.: VirtualBox) csinálsz egy dinamikus lemezt, ami megfelelő méretű
2. A Windows DVD-t bebootolva visszaállítod a rendszert a virtuális lemezre
Fontos: Az OS-t nem indítod el, hogy ne veszítse el az aktivációt
3. Egy másik mentő eszközzel (amelyik képes kisebb méretre is visszaállítani) csinálsz egy újabb mentést
4. Ugyanezen eszközzel visszaállítod a kisebb méretű lemezre
5. Profit :)

Ha nem fizetős, akkor egy SystemRescueCD + "ntfsclone --save-image" a javaslatom. Ez nagyjából akkora image-et hoz létre, amennyi adat van az adott partíción. Nem tudom, hogy van-e hozzá GUI, én parancssorból használtam. Ha azt sejted, hogy BAD sector is előfordulhat a forráslemezen, akkor a "--rescue" paraméterrel érdemes megfejelni.

Ha a fizetős szoftver, akkor az Acronis TrueImage Home-ot javaslom. A Windows-os alkalmazás telepítése után kell vele egy boot CD-t generáltatni, azzal lehet az érdemi munkát végezni. Évek óta használom, elégedett vevőjük vagyok.

Teljesen jó volt addig amíg ki nem találták, hogy csak feltelepített Win alatt lehet vele klónozni.
Sajnos nálam ez akkor derült ki amikor a dobozos verziót megvettük, valami 12x verziót és ebből sehogy sem tudtunk egy boot cd-t összerakni.
Nagyon régen volt 1,44 flopis ghost megoldás is...

Csak suttogva. Kellene csak kölcsön egy megfelelő méretű diszk, akár dd -vel átnyomni a diszket úgy ahogy van. Valamilyen partíció kezelő programmal (Paragon, Partition Managfer stb.) visszahúzni a szükséges méretre és ha ezek után működik azt már rá tudod tenni a kisebb diszkre.

* Én egy indián vagyok. Minden indián hazudik.

"A legegyszerűbb megoldás felhívni az MS-Infót és "kikunyerálni" egy hardverhiba miatti újra aktiválási kódot. "

Ezek szerint ez működött itt?

Üdv,
Marci

Nem. Jelenleg számomra okafogyottá ás érdektelenné vált az egész történet.
Mivel viszont ezt a megoldást Te ajánlottad mint lehetőséget mások számára is hasznos lehet a későbbiekben.
Amúgy meg utálok telefonálni és magyarázkodni és "kunyerálni".
Az alapítvány "benyeli" a számítógép cseréjét a szervezet meg úgy oldja meg a szoftvert rá ahogy akarja, vagy a lemezképből valakivel visszavarázsoltatja az egészet.
Amikor egy apró "gond" megoldása nem lehetséges cca 1 óra alatt akkor az már "katasztrófa" és ennek elhárításra sem időm sem türelmem nincs.
A Suse Linux (is) kiváló oprendszer régi "xar" gépek újra élesztéséhez, de sajnos az Állatvédelmi körben olyan egyszerű emberkék vannak, hogy nem képesek eme váltásra.
Több gépet adtunk ki így de az lett a vége, hogy "tört wint" raktak fel rá.

Minden eszköz arra jó, amire tervezték - ha olyasmit vársz tőle, amit by design nem tud, akkor nem szabad csodálkozni, hogy nem tudja.

Adtunk több javaslatot, hogy hogyan oldd meg - neked egyik sem felelt meg, mert úgy tűnik, nem fért bele az elképzeléseidbe, vagy épp prekoncepciódba (sz@r a windows image-es mentési megoldása). Ez sajnálatos dolog, mint ahogy az is, hogy neked kell ilyen végfelhasználói problémákkal foglalkoznod. Ehhez ugyanis türelem és a probléma megoldásának akarása kell. Szerintem nem neked való a végfelhasználók támogatása...

Tudod az a helyzet,hogy xarból nem lehet várat építeni. Természetesen senki nem támogatja az Alapítványt mai menő kiválóan működő dolgokkal mivel azokat épp használják. Főleg azok az eszközök, alkatrészek kerülnek hozzám ami másnak már nem kell. Egy "szatyorból" újraépített gép összerakása sokszor egy napot is igénybe vesz mivel semmit sem adok ki ellenőrzés nélkül.
Azokról a Brand gépekről meg csak "álmodok" amin Win7 matrica van.
Az Alapítvány működése pénzmentes. Akik támogatják azok ingyen adják az eszközöket, alkatrészeket.
Nekem az időm és a lehetőségem véges gyakorlati segítséget meg alig kapok. A Te fogalmazásod szerinti végfelhasználókat -> Állatvédőket sem támogatja nagyon Rendszergazda vagy Informatikus. Nekem is könnyebb lenen Ha a szervezet közelében lenne sok ilyen segítő.

Pluszban elmondanám +1x . Hdd tönkrement, Alaplap tönkrement és csak a lemezkép mentés van meg egy tartalék HDD-n.

Mindegy. Az enduser supprt nem biztos, hogy neked való. Mint ahogy a Windows-os image-be mentés sem való kisebb diszkre történő költöztetésre. A sztori ott érdekes, hogy alaplap+merevlemez (gyakorlatban teljes gép) cseréje esetén a licenc jogilag és technikailag hogyan vihető át egy másik gépre - nem biztos, hogy minden szempontból elegendő az, hogy image-ből visszarakod...

+1
"... olyan egyszerű emberkék vannak, hogy nem képesek eme váltásra."
A történetben az a legszebb, hogy a Linux, mint opensource és freeware licencelésével pont az ilyen szervezetek számára találták ki. Mindent tud amit kell. Akkor minek egy kereskedelmi szoftvert használni?

* Én egy indián vagyok. Minden indián hazudik.

Ha a partíciók a kiosztott betűk sorrendjében következnek és a C-re lett telepítve az oprendszer, akkor könnyen megoldható, már csináltam ilyet.
Clonezilla-t elindítod pl. pendrive-ról, majd local disk-to-disk -et nyomsz neki. Ha figyelmeztet, akkor nyomd tovább. Amikor végez, akkor el fog indulni, természetesen az a partíció nem fog működni amit nem tud befejezni. Win alatt a maradék helyet elrendezed, partíciót csinálsz rá, illetve az adatokat átmásolod.

Fiam Óbudai Egyetem tanuló + Goggle keresés + MS megoldás és 60 perc.
A lemezképről visszarakva az egész mentés kisebb HDD-re, parancssorból :
wbadmin start recovery -version:02/18/2015-12:55 -items:c: -itemType:volume
-backuptarget:d: -recoverytarget:e: -quiet

Shift + F10 -el lehet előhívni telepítőben a cmd-t ha meg helyreállító lemez van akkor meg van olyan opció hogy Command prompt

wbadmin syntaxisai
https://technet.microsoft.com/hu-hu/library/cc742070(v=ws.10).aspx

To recover the System manually using Volume recovery
 
By using this workaround, at minimum the OS critical partitions should be of the same size for the volume recovery.
 
To recovery the System manually from Windows Recovery Environment (when BMR – Complete PC Restore is not working), user has to recover all the partitions individually and then set the BCD boot entries.
 
Please follow the below mentioned steps:
 
1)    Get the backup version from the backup target.
2)    From version, get the size of partitions at the time of backup.
3)    Recreate the partitions manually with same or more size.
4)    Perform volume recovery of Individual volumes.
5)    Set the Active bit for System volume.
6)    Fix the Boot entries.
 
Please replace anything marked under <> with actual values. The yellow marked entries are for sample only. We have to pick the actual values from his system. Also assuming the Boot disk is disk 0 in this case.
 
Open Command prompt:
1)    Do wbadmin get versions –backuptarget:.
a.    Select the version id from. E.g. Version identifier: 02/11/2009-09:14
Note: If the backup target is network share, then run “start /w wpeinit” to enable networking.
 
2)    Do wbadmin get items –version: -backuptarget:
a.    This will give the list of volumes that were backed up and their sizes.
 
3)    Using Diskpart, recreate your volumes of the same or more size. Assume that the Boot disk is Disk 0 and is empty. Disk 0 is the boot disk and is the first disk in BIOS boot order.
If the required partitions are already present then skip the steps below.
a.    Diskpart.exe
b.    List disk
c.    Select disk 0.
d.    Create par primary  size=        
e.    Format fs=ntfs quick label=”OS”               (Format the OS partition with NTFS)
f.     Assign letter=D                 (assign drive letter D: to OS volume)
g.    Do the same for all the volumes you want to recover.
h.    Detail disk
i.      It lists the newly created partitions.
 
4)    To recover the volumes one by one,
a.    Do wbadmin get items –version: -backuptarget: .
b.    Select the volume id or drive letter for OS volume that was backed up. 
E.g. C: corresponds to the OS volume at backup time.
c.    Wbadmin start recovery –version: -backuptarget: -itemType:Volume –items:C:  -recoverytarget:D:
d.    Do the same for all the other volumes. Make sure that minimum space requirement is met.
e.    Set the active bit of System volume from Diskpart.
f.     Diskpart.exe ->
                                          i.    Select volume D:
                                         ii.    active
5)    Reboot the OS and boot back into WinRE as OS is not yet bootable.
6)    Select Startup-Repair option to fix the BCD boot entries.
7)    Reboot and OS should be in a bootable state.
8)    If OS is still not bootable, use bcdedit.exe/bootrec.exe in WinRE to fix the BCD boot options.

Meg. Annyira, hogy már az új 189 frissítést telepíti.
Az alaplapnak meg használt az állás mert ahogy elment belőle az élet úgy jött vissza.
Tehát, eredeti alaplapra Ide 250 Gb Hdd-ről készített lemezképmentésről új Sata 160 Gb Hdd-re lett parancssorból a mentés visszaállítva külső segédprogramok és újraaktiválás nélkül.