Sziasztok!
Adott két gép egy ultrabook és egy asztali. A laptopon Intel akármi IGP, az asztali nVidia Geforce 6100.
Intel a saját xorg-os driverét használja, az nv pedig a debian repóból letöltött nvidia-glx driver.
A laptopon oob mennek az asztali effektek (KDE4), az asztali gépen pedig csak egy része. Ami összességében nem érdekelne, ha az ablakok mozgatása nem lenne olyan siralmasan lassú.
glxgears
Running synchronized to the vertical refresh. The framerate should be
approximately the same as the monitor refresh rate.
377 frames in 5.0 seconds = 75.376 FPS
Erre azért tudom, hogy többre képes az nvidia...
Valakinek esetleg valami ötlet, hogy merre induljak?
- 4245 megtekintés
Hozzászólások
Mondjuk ezt nézd meg:
glxinfo | grep "direct rendering"
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Itt a válaszod: Running synchronized to the vertical refresh.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- a glxgears nem benchmark.
- írja is amúgy, hogy a monitorod v-sync-jéhez igazodik, ami 75 Hz, kapcsold ki a v-sync-et és úgy futtasd a glxgears-t.
- nvidia a 325.15-ös verziójú drivert ajánlja a kártyához, debian wheeze repoban Version 304.88 van.
Lehetőségeid:
- utánanézel, hogyan teheted fel a friss nvidia drivert, majd megteszed.
- utánanézel, hogy xorg.conf-ban hogyan optimalizálhatod a teljesítményét kde4-re.
- mindkettőt megteszed.
Azonban csodát ne várj, az nvidia geforce 6xxx széria 2004-es, a 6100 pedig ennek a szériának a végletekig butított darabja, kb arra jó hogy képet ad.
---
A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt.
Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!
Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"Azonban csodát ne várj, az nvidia geforce 6xxx széria 2004-es, a 6100 pedig ennek a szériának a végletekig butított darabja, kb arra jó hogy képet ad."
Azért a KWin default "effektjeit" (ablak árnyék, ablak minimalizálás/maximalizálás animáció, itt-ott áttetszések) nagyjából bármilyen VGA röhögve megoldja, ha van hozzá rendes driver. Nem hiszem, hogy egy 6100-as nvidiát megizzasztana, én használom intel GMA 950-en (laptopon), azon is gyönyörűen megy. Desktopon meg egy nv7300-ason nouveau driverrel, ott sincs gond a effektekkel és a sebességgel (más baja van sajnos újabban, de ez más kérdés).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
„Azonban csodát ne várj, az nvidia geforce 6xxx széria 2004-es, a 6100 pedig ennek a szériának a végletekig butított darabja, kb arra jó hogy képet ad.”
Aham, értem én, hogy gőzgép, de mi hajtja? Ezt a választ azért nem fogadom el, mert anno volt egy Integrált GMA950 videóchipes netbookom is, ami az nvidiához képest egy lomha valami volt, csoda, hogy adott képet egyáltalán, mégis: Az egykori Compiz, majd később KWin hasított rajta mindenfajta különösebb hackelés nélkül.
Úgyhogy ezzel még futok pár kört, az itt leírt támpontok alapján. Hátha...
--
-- GKPortál Blog
Tégy Jót!
Legyen neked is Dropbox tárhelyed! :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nekem volt egy Geforce 6200-asom, abban ugyanaz az NV44 GPU van, mint a 6100-ban, csak több vertex és pixel shader. A compiz elment vele, éppenhogy kategória, az én ízlésemnek túl lassú volt. Ne képregényre gondolj, hanem egyszerűen lomha volt, bármit akartam, mindig volt egy kis késlekedés. Probléma csak akkor volt, ha a bömgészőben a "folyamatos görgetés" be volt kapcsolva, na az nagyon szaggatott. A "hasított" kifejezés sosem jutott eszembe.
A 6100-as tényleg a legalja, ne várj csodát tőle. 2D-ben viszont egészen jó, habár nincs h264 gyorsítás benne. Ha haljandó vagy lemondani végre az effektekről, akkor ráadásul az open-source novoeau drivert ajánlom, az fürgébb 2D-ben, mint a zárt.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Azért én egy 6200-as, vagy egy 5700-assal futtattam erősen Ogl-t használó cuccokat is, bekapcsolt Compizzal együtt. Néha ugyan belassult, gondolom mikor betelt a GPU memória (128 és 256 mega) de használhatatlannak nem mondtam volna sosem. Tavaly óta csak nem lett annyira bloated a Kwin.
Amúgy a glxspheres valamivel értelmesebb lehet a glxgearsnél.
☼☆♫♪♫♪☆☼
AGA@
Fork portal és az egyik logóm :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én nem vagyok nagyigényű, szóval a kocka akadás mentesen forgott mind a 4 irányba, a billenős váltódoboz is jól nézett ki, volt eye candy rendesen, de sose volt használhatatatlan. Mostanában csinálja pár napja...
Illetve, pár hónapja is csinálta, mérgemben kikapcsoltam az effekteket, de a virtuális asztal váltás siralmasan lassú volt. Aztán megjött az új ultrabook, amin oob megy a kwin, hiányozni kezdett az élmény nagy gépen is. Visszakapcsoltam és használhatatlan valami lett a gép... Ezért fordultam hozzátok tanácsért.
--
-- GKPortál Blog
Tégy Jót!
Legyen neked is Dropbox tárhelyed! :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni