xDSL (debian woody) -ra torrent klienst

Fórumok

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni, vagy senki sem..
Van egy rendszerem, amire kellene egy távolról vezérelhető torrent kliens. Mint a transmission-daemon (ez nem létezik erre a rendszerre).
A gui már mehet rendes ubuntun.

Nehezítés, hogy ez a rendszer egy xboxon futó xdsl. A csomagjaiból az jön le, hogy ez egy debian woody, vagyis nem egy mai gyerek. A csomagkészlete elég gyér, az újabb programokat már nem tartalmazza.

Légyszi mondjatok valami programot rá!

Köszönettel
Gyarmati Krisztián

Hozzászólások

Eljutottam odáig, hogy érdemben tudjam értékelni a választ :)
Ha jól értem, akkor ez a kombó arra jó, hogy az rtorrent kimenetét megjelenítse ugyanazon a gépen.

Olyat tudtok-e ajánlani, ami natívan megy a távoli gépen, és átküldi a letöltendő torrentet a dsl-en figyelő rtorrentnek? SSH bejelentkezés, webgui és más interaktív dolgok nem játszanak. Az kellene, hogy a nagy gépen a böngészőben rábökök a torrent letöltésére, és a dsl elkezdi letölteni.

Mindenkinek köszönöm a tippeket!

rTorrent és screen párossal játszom éppen ahogy javasoltátok is.
Most már megy nagyjából, vannak azért szépséghibák. Az rtorrent-et és a screen-t az init.d-ből futtatom démonként, így a root könyvtárban jön létre a screen lock fájlja. Mezei userként így nem tudok ránézni a screenre (1). Próbáltam jogokat berhelni, de mindig kiszúrta. Mindegy, ezzel együtt tudok élni, sokszor nem akarom én nézegetni. A samba megosztás is működik, el tudom érni a torrent mappát, fájlkezelővel a watch-ba beletéve a torrentet szépen elkezdi letölteni. Ez a része szépen működik. Sajnos amikor elkészült, akkor nem helyezi át a kész mappába, ez megint csak egy szépséghiba (2).
Írtam egy scriptet, ami egy tetszőleges fájlt átmásol a watch mappába. Felmountolja, cp-vel átmásolja, lecsatolja. Kézzel indítva megy is, de jó lenne a firefoxot rávenni, hogy ezt hívja meg amikor torrentet töltök le. Meghívja, de a letöltendő fájlt nem tudom átvenni tőle (3). Ha a scriptben $1-ként hivatkozok rá, akkor üres sztringet ad vissza.

Krozoo: Pontosan ezt szeretném elérni, de még rövid a kezem hozzá.
Flimo: Ez is jó ötlet, ezt még nem próbáltam. Ha a firefoxszal nem boldogulok, akkor valszeg ez lesz a befutó. A szkriptet megkaphatnám? scp-vel nem boldogultam, csak mount-tal így érdekelne az is!

A sorszámozott dolgokra van tippetek?

1. futtasd eleve userként, illetve nálam pl az openelecen nem is screenben fut, hanem valami daemon, és van valami command lineos queryző, ha jól emlékszem.
2. passz, worksforme :) (igaz, nekem a watch mappa nem ntfsen van)
3. Ne cseszekedj scripttel, mountold fel direktbe a mappát, és használj valami kiegészítőt, pl ez jónak tűnik https://addons.mozilla.org/hu/firefox/addon/automatic-save-folder/

Az ötlet zseniális, éppen ilyet szeretnék, csak éppen ez valamiért nem működik. Letöltöttem, megjelent a ff menüjében, csak éppen nem csinál semmit. :(
Mindenesetre keresgélek tovább.
Az eleve userként futtatás megbukott ott, hogy fatx fs van az xboxban, emiatt jogosultságot nem kezel, emiatt csak root tudja írni. Pedig jó lenne az is.

Szerk: Letöltöttem a ff beépülő legújabb bétáját, és nem akarom elkiabálni, de jónak tűnik.
Most már csatolva van smb fixen, átmásolom és már tölti is. Nagyon jó!

Már csak egy gondom van, lehet nem is ide tartozik már:
Amikor egy torrentet letöltök, majd megpróbálom áthelyezni a samba megosztáson lévő watch könyvtárba, akkor hisztis a fájlnevekre, hibás fájlleíróra hivatkozik.
A torrent neve "[nCore][ebook_hun]Galaktika_1972_-_1..torrent". Remélem nem számít reklámnak vagy ilyesmi :)
Gondolom valami a karakterkészlettel lehet, vagy nem tudom. A box fájlrendszere kezeli a hosszú neveket, mert ftp-vel már át tudtam tenni, szóval szinte biztosan a sambával van valami.
Mindenesetre így csatoltam a megosztást:

[fstab]
//192.168.0.164/public /media/Xbox/ cifs guest,uid=enyim_user_név,iocharset=utf8,file_mode=0777,dir_mode=0777,noperm 0 0

Jelentem sikerült megoldani!
Kapott az xbox egy ext3 partíciót, arra telepítettem a dsl-t, és így már szépen kezeli az akármilyen fájlokat is! A fatx-szel volt gond, mert állítólag csak 40 karaktert enged a névben.
Már csak azt kellene megoldani, hogy amikor elkészült a letöltéssel, akkor helyezze át a letöltő könyvtárból a kész könyvtárba.

Szerk: Egy nyamvadt szóköz hiánya! Ennyi volt a hiba! Grr... Ezzel ment el két napom! Ha valaki még belefut ilyenbe, akkor a szóközökre nagyon figyeljen oda az rtorrent.rc-ben!

A projektet amúgy sikeresnek nyilvánítom, köszönöm a sok segítséget!