www.backports.org (debian)

Fórumok

www.backports.org (debian)

Hozzászólások

Mi is ez az oldal tulajdonkeppen, meg tudnatok irni. En arra gondolok, hogy azok a csomagok melyek a teszt verzioba vannak, azok innen elerhetok, jol gondolom. Esetleg az APT SOURCE.CONF-ba ezt be lehet e rakni?

hali!

szuperszoftver uj (SID-ben levo) verziojat tudod hasznalni (jo esetben) teszt vagy stabil kornyezetben (testing - aminek a kodneve jelenleg Sarge; illetve stable - aminek a kodneve jelenleg woody)

udv.: kismedve

Szvsz ez egy kis pontosításra szorul.

Először is nézd meg a backport címszót a HupWikiben.

Másodszor: itt nem a sid-es (Still In Development, de így hívják a szomszéd rosszfiút is - egyébként a mindenkori unstable kiadás kódneve), hanem a testing (Sarge - egy másik Toy Story figura) csomagjait fordítják újra úgy, hogy a stabil (jelenleg Woody - a fiú "főszereplő") Debianre minden fejfájás nélkül lehessen telepíteni. Ez tehát nem ugyanaz a verzió, ami a SID-ben van; ha az lenne, akkor (például a függőségek miatt) nem, vagy csak nehezen lehetne felrakni.

Használata: az /etc/apt/sources.list fájlba kell felvenni egy ehhez hasonló sort:
[code:1:35e1fc9e57]deb http://www.backports.org/debian/ stable mozilla mozilla-firefox
[/code:1:35e1fc9e57]
Itt a mozilla és a mozilla-firefox egy-egy csomag(csoport) neve. Ezután a Firefox telepítése a következőkre egyszerűsödik:
[code:1:35e1fc9e57]apt-get update
apt-get install mozilla-firefox[/code:1:35e1fc9e57]
Ez a mozilla-firefox csomagot (ami egyébként a stabil Debian Woodyban nem elérhető) telepíti fel az összes függőségeivel együtt.

Remélem, elég kimerítő voltam.

tulajdonképpen elég kimeritő volt a válasz, bar meg en arra gondoltam hogy nem e lehetne az egesz csomaglistat be ap-get update-olni, csak igy 1-esevel(bar ha tobb csomagot 1mas melle irok, akkor lehet ugye tobbet is) lehet?

[quote:86c089c71c="ralphy"]tulajdonképpen elég kimeritő volt a válasz, bar meg en arra gondoltam hogy nem e lehetne az egesz csomaglistat be ap-get update-olni, csak igy 1-esevel(bar ha tobb csomagot 1mas melle irok, akkor lehet ugye tobbet is) lehet?

nem használtam a backports.org-ot, de az oldalon azt írják hogyha minden elérhető backportot fel akarsz tenni akkor "packge" helyett írd: "all" ;) (meg tető helyett mondd...no ez nem a reklám helye - ehh de pihent vagyok ma reggel ;)

deb http://www.backports.org/debian stable all

amúgy ezt nem ajánlják.
[http://www.backports.org/installation.html]