ezert megy a facebook a levesbe

A linkedin-rol botlottam egy irasba: http://www.adrants.com/2013/08/this-is-how-facebook-is-going-to-die.php#!

Osszefoglalo a vegerol:

"While it's teens who are shifting away from Facebook, it's the marketers who will pull the money that fuels the network. And that's why Facebook will fail. It won't happen overnight. It may not happen in the next decade. But it will happen. Which, of course, is sad and frustrating. Because we'll all have to start the stupid cycle over again. Teens find cool, new toy. Parents discover it a few years later. Teens leave. Cool, new toy goes out to pasture."

Hozzászólások

Nem szeretem a Fb-t, de van haszna. No meg egyáltalán nem csak tinik játékszere. Ötven év feletti emberek tömege használja.
--
AGA@
Fork portal és az egyik logóm :)

Hosszutavon a linkedin szeru socnet-ben sokkal tobb penz van. Aki jol keres az ott van nem az FB-n.
Amiben mindegyik jelenlegi socnet krva gyenge az az, hogy hogyan SEGITSE az userei (nem a hirdetok!) karierjet. Vagyis, hogy gyorsabban novekedjen a fizetese/bevetele, mint a socnet nelkul.
Egyelore mindegyik socnet a ido elbaszasanak modozatairol szol. Ami rovid tavon mókás, de nem egy hosszutavu nyero strategia.

--
Live free, or I f'ing kill you.

Nem ezért megy a FB a levesbe, hanem azért, mert szándékosan és arrogánsan szembemegy a privát szférával. Nem véletlen, hogy már a tinik is kezdenek elpártolni. Nem a "hype" ült el, hanem a sosem volt security kezd egyre nyilvánvalóbb lenni már nekik is. A Snowden botrány csak olaj a tűzre.

Az ilyen out-of-touch, paranoias kockakon mindig olyan jokat mosolygok. Igen, pont azert nem hasznaljak a tinik, mert aggodnak a maganadataik vedelmen. Igen, azert tesznek ki naponta 500 bugyis kepet meg total maganjellegu postot, azert csekkolnak be 5 percenkent, mert kuuuurvara aggodnak es el akarjak rejteni az adataikat. ROFL.

Veletlenul sem azert, mert egyszeruen elmult az ujdonsag varazsa, unalmas, nem cool, tul mainstream, sorolhatnam.

Szerintem: Az emberek többségének a Google+ jó alternatíva az fb-re, mert kevésbé fecseg a user tevékenységéről publicba.