Ubuntu App Showdown versenyt jelentett be a Canonical

Címkék

A Canonical egy versenyt jelentett be azon fejlesztők számára, akik olyan alkalmazás(oka)t készítenének "from scratch" az Ubuntu-hoz, amely(ek)et azután az Ubuntu App Center-en keresztül terjesztenének. A versenyzőknek három hét áll rendelkezésre a pályamunka elkészítéséhez. A legjobb alkalmazásokat díjaznák: az első helyezett egy System76 Gazelle Professional laptopot és egy Nokia N9 telefont nyer. A második helyezett egy System76 Lemur Ultra laptopot és egy Nokia N9-et, a harmadik helyezett pedig egy Nokia N9 telefont kap.

A verseny - ami nyitott bárki számára - 2012. június 18-án, hétfőn veszi kezdetét és 2012. július 9-ig tart.

Részletek a developer.ubuntu.com/showdown/ oldalon. Megvalósítható ötletek találhatók a Reddit ubuntuappshowdown szekciójában.

Hozzászólások

ennyire nem hasznalja senki a nagyszeru appcenteruket, hogy mar ilyenek kellenek?

Megnéztem a laptopot, egész pofás. Azonban a FullHD kijelző mellé (csak) Intel kártyát rakni, elég nagy szégyen.

Ezaz, hogy nem csak játékra lehet jó. Tudnál rajta HD videókat nézni enyhe melegedéssel (ha lenne benne discrete GPU), vagy akár Photoshop, Illustrator, 3D modellezés (ha lenne benne discrete GPU). De mivel még Optimus-t sem raktak belé, ezért sok mindent nem tudsz vele csinálni.

A fejlesztés igaz még ott van mint szempont, de azért az ember mást is szívesen csinálgat szabadidejében.

Nem minden GPU tud teljes gyorsítást, és ha egyben van a CPU-val nincs sok haszna energiatakarékosság és hő terén. Mindössze annyi, hogy gyenge CPU-val is lehet HD videókat nézni. De ez csak egy érv a GPU gyorsításnál.

Lásd:
http://en.wikipedia.org/wiki/Nvidia_PureVideo
http://en.wikipedia.org/wiki/Unified_Video_Decoder

Te baromira nem érted, hogy hogyan működik a Core i-sorozat integrált GPU-ja, vagy nem akarod érteni és igazi troll vagy.
Szerinted mi az energiatakarékosabb és gazdaságosabb? 1 microchipet üzemeltetni és hűteni, vagy kettőt? Az Intel integrált GPU-i sokkal kevesebbet fogyasztanak, mint a diszkrét GPU-k. Hátrány: gyengébb 3D teljesítmény. De a hardveres videolejátszás ugyanúgy megvan.

Az Intel HD 4000-rel azért már egy-két újabb, meg régebbi, de jó cím is elmegy, ha visszaveszel a grafikai részletességből (Skyrim, Oblivion, Morrowind)..
Legalábbis a juhtyúkon vannak róla videók... Úgyhogy annál nekem nem is kellene jobb laptopba.. The Elder Scrolls ventilátor vagyok :-D

http://taklertamas.deviantart.com/ || registered Linux User #518773 || 12.04