Lenovo ThinkPad x61

Szemezek ezzel a masinával, véleményekre lennék kíváncsi. Feltoltam Dropbox-ra az eladótól kapott képeket, aki csak úgy jellemezte az állapotát, hogy "makulátlan":

http://dl.dropbox.com/u/80152035/lenovo_thinkpad_x61/P1010983.JPG
http://dl.dropbox.com/u/80152035/lenovo_thinkpad_x61/P1010982.JPG
http://dl.dropbox.com/u/80152035/lenovo_thinkpad_x61/P1010981.JPG

Akinek van tapasztalata ezzel a szériával, ossza meg velem kérem!
S/N és Type No-t még nem kaptam sajnos. Amit a hirdetésben ír róla:

Kijelző: 12"XGA kijelző
CPU: Intel Core 2 Duo T7500 2.2GHZ
Ram: 2GB RAM
VGA X3100 256MB
100GB HDD
3G MODEM
BLUETOOTH
WIFI
AKKU
2-3ÓRA
ÁR: 59900-

Strapabíró, rohangászós munkagépnek szeretném linuxszal.
A német billentyűzet helyett kelleni fog egy magyar (legolcsóbb, amit találtam 10e huf) és egy új 8 cellás akkumulátor (28e huf), valamint 2G RAM. Kérdés, hogy megéri-e?

Bárminemű információt/véleményt előre is köszönök szépen!

Hozzászólások

szia !

Simán megéri, kiváló igásló :>

Fedora 16, Thinkpad x61s

FYI: a billentyűzet svéd, nem német.

--
Java apps are nothing more than sophisticated XML-to-exception converters.

Ennek van FlexView paneles változata. Ha az van benne, akkor szerintem kell neked.
http://www.thinkwiki.org/wiki/TFT_display

"Jegyezze fel a vádhoz - utasította Metcalf őrnagy a tizedest, aki tudott gyorsírni. - Tiszteletlenül beszélt a feljebbvalójával, amikor nem pofázott közbe."

Én már cseréltem saját kezűleg non-FlexView panelt FlexView-ra. Szóval a típusszám sem garancia. Az eladóra tudsz hagyatkozni. Ha nem tudja mi az a FlexView, akkor elég megkérdezni, hogy mit lát, ha lehajol és onnan nézi a képernyőt. Ha teljesen megváltoznak a színek akkor nem FlexView, ha olyan marad, akkor FlexView.

"Jegyezze fel a vádhoz - utasította Metcalf őrnagy a tizedest, aki tudott gyorsírni. - Tiszteletlenül beszélt a feljebbvalójával, amikor nem pofázott közbe."

elég jó gép: ha vételi állapotában használod majd, akkor értékhatáron mozog a leírt összegért és megvehető. ha a beszerzendő cuccokat komolyan gondolod, akkor veszett drága mivel DDR2-es architektúrát kisfelbontású kijelzővel X3100-al veszel 100++ Ft-ért, legalább 5 évesen (így T9xxx CPU-val sem lenne túl olcsó).

--
Vége a dalnak, háború lesz...

Egy ilyenről írok, annyi különbséggel, hogy 4Gb RAM van benne (ha jól láttam 8Gb-ig lehet kitömni) és (tegnap óta) egy 32 Gb-os SSD (előtte egy 500 Gb-os merevlemez volt benne). Az akkut én az ebay-ről rendeltem szállítással együtt kilencezerpárszáz pénzért, igaz csak 4 cellás (merevlemezzel bír átlag 3,5 órát bekapcsolt wifi, bluetooth mellett csökkentett fényerővel), de a 8 cellás fizikai kiterjedését egy kicsit túlzásnak találtam. Van hozzá egy dokkoló (ez akad még elfekvőben ha érdekel) ultrabay merevlemez kerettel, én személy szerint nagyon szeretem a típust, kerettől függően max az X200-ra cserélném le. Ami a TFT felbontását illeti 12"-on nekem épp megfelelő az 1024x768 (ez persze szubjektív). Jelenleg LMDE fut rajta minden működik out of the box az ujjlenyomat olvasóval kellett csak picit reszelni. Mióta SSD van benne a virtualboxot is értelmes sebességgel lehet használni (a vbox-ban futó XP legalábbis simán gyorsabban indul mint a legtöbb fizikai vason merevlemezzel). A compiz kocka csont nélkül pörög ha kell. Hirtelen ennyi, ha van kérdés szívesen válaszolok.

Köszönöm szépen! 12"-on én sem értem, hogy hova/minek nagyobb felbontás, mint 1024x768. A gép teljesítménye egyébként nekem bőven elég szerintem, eddig is egy ilyesmi vasam volt. Egy 40-es Intel 320 SSD-m nekem is van, az jó lehet bele. Nézegettem ebay-en aksikat én is, de nem vagyok igazán képben. Ez pl.: http://global.ebay.com/Genuine-Original-LENOVO-IBM-ThinkPad-X61s-7671-b… jó lehet hozzá? Vagy ehhez kellene pontos típus/modell szám?

Abból kiindulva, hogy az X60-asé jó volt az X61-hez szerintem nincs sok variáció. Ami biztos, hogy egyes modelleken (pl.: az X60) az akkun van egy kis kiegészítő műanyag távtartó (http://viewitem.eim.ebay.hu/-Original-IBM-X60-X61-X60S-X61S-92P1227-42W…) ami az egyik oldalon a hátsó gumitalpnak ad helyet más modelleknél (pl.: az X61) ez a talp rész a gép burkolatának alsó részén van kialakítva. Sok jelentősége nincs, mert ha a tiédhez kell ilyen és az új akkuhoz nem adnak akkor az eredetin lévőt könnyedén át lehet szerelni.

Én 4. éve hasonló típust használok (nagyobb HDD-vel és 4GB RAM-mal), ha ennyiért megvehetném (épp most cserélik le), simán megvenném. Ajánlom a megvételét!

Amit jó ha tudsz, az X3100 -et nem nagyon támogatják a Linuxok, így nem a legoptimálisabb választás manapság ez a videokártya. Menni megy, de rettentő sokat kellett gányolni Linux alatt, amikor 2007 körül kézhez kaptam a gépet. Végül maradtam a gépen lévő eredeti XP (később Win7) mellett.

Sent from my hand

Ha ennyiert kapni jo gepet, akkor en a sajatomat eladom 40.000-ert...

Annyi a hibaja, hogy csak AC-rol megy, nem vesz fel toltest akkurol, de 'latja' - villogo narancs LED.

ThinkPad X61s, L7500, 2GB RAM, HDD nelkul, en_GB billentyuzet.