50 GB adatot szeretnék backupolni valahova, olcsón, de garantáltan megbízható helyen. Ingyenes szolgáltatások, háttér nélküli szolgáltatók, faszatarhely.hu.eu-szerűségek és egyebek kíméljenek. A használat abból állna, hogy egy program naponta 1x listázza a tárhely teljes tartalmát (fájlméret, utolsó módosítás dátuma minimum, de az álmom az lenne, ha valami hash is jönne róla), feltölt néhány 10 megabájtot, olvasni pedig csak rendkívüli esetben fogok róla. Még csak véletlenül se lehessen publikusan elérni a fájlokat!
Miket találtam eddig:
Dropbox: $10/hónap
S3: $7/hónap (vagy $4.45/hónap RRS)
Azure: $7/hónap
Google: $6.5/hónap
Több helyen fizetni kell a requestek számáért meg a kimenő forgalomért, de ez az én esetemben elhanyagolható, mert kevés request lesz, és 0 kimenő forgalom. A Dropbox az ára miatt kiesett. Első körben ennyire voltam képes.
Kérdés 1: tud még valaki hasonlóan jó nevű szolgáltatókat?
Kérdés 2: mennyire könnyű ezeket használni? Programozástól nem ijedek meg, de egy fokkal jobb lenne, ha fel tudnám csatolni meghajtóként. Mount esetében fontos, hogy lehetőleg ne 3rd party SW kelljen hozzá, és takarékoskodjon a requestekkel (tehát ha 1 requestből lehet listázni 1 mappát vagy az összeset egyszerre, akkor inkább listázzon egyszerre mindent és cache-eljen, ne menjen el napi 1000 request arra, hogy csak megnézem, milyen fájlok vannak fent, mert akkor az viszont már tényleg drága).
Kérdés 3: csábító az Amazon RRS, bajnok az ára, és mivel eleve egy backupot fogok tovább backupolni oda, szerintem nem gáz. Azt mondja, hogy várhatóan 10 ezerből 1 fájlt el fogok veszteni évente. Vannak tapasztalatok, hogy a gyakorlatban mennyi ez a szám?
- 6845 megtekintés
Hozzászólások
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
rackspace: nincs request díj
http://www.rackspace.com/cloud/cloud_hosting_products/files/pricing/
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem fedi teljesen az elképzelésedet, de elég olcsó online backup a CrashPlan. Állításuk szerint 3 dollár havonta a korlátlan tárhely egy géphez (állításuk szerint : csak free használom egyelőre).
+ titkosítottan tárolja az adatokat, ami plusz pont szerintem.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Amikor én említettem ezt, akkor fikázták, hogy one man show, utána kéne járni, hogy.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
One man show? Nem ők az USA Army backup szolgáltatója, akik elérhetővé tették az infrastruktúrát a public felé is?
Csaba
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ők azok? Én nem tudom. Amúgy: http://hup.hu/node/104119#comment-1300987 vitassátok meg, ha gondolod :D
Bár most újraolvasva, lehet hogy az olcsóbb megoldás volt az, ami az one man show volt.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"USA Army backup szolgáltatója" Attól még lehet nem csak RAID-et tudnak a storege-ok és épp nem mindegy, hogy kinek épp milyen infrán mit és hogy szolgáltat...
(hint: JBOD)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Küldtem pm-et.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
http://www.livedrive.com/ForHome/#CompareProducts
Tapasztalatom nincs vele.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Pricing 50GB 59 eur / year
Eleg jok a temaban.
En elegedettseggel hasznalom, van sync backup windows mac linux kliens, lehet meghajtokent csatolni, windowson biztosan a tobbirol nemtudok nyilatkozni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Amazon s3-mmal van tapasztalatom. Becsatolható fájlrendszerbe is (bár ezt náluk futó virtuális gépről használtam, de gondolom kintről is ugyanúgy megy, http://code.google.com/p/s3fs/).
Esetleg egy micro instance és ebs tárhely is megoldás lehet (csak backup idejére indított virtuális géppel, de io-nak is van ára). Mondjuk árban nem biztos hogy jobb mint simán az S3, csak speciális igények megoldásánál jól jöhet ha van egy "saját" gép a túloldalon.
Az elvesztéses kérdéssel kapcsolatban: egy év alatt egyszer volt üzemzavar, 1-2 napig nem tudtam elérni a virtuális gépemet, nem veszett el semmi, automatikusan jóváírtak érte némi összeget. http://money.cnn.com/2011/04/21/technology/amazon_server_outage/index.h…
Azt még érdemes meggondolni, hogy melyik országban található adatközpontot használsz. Adatvédelmi okokból el tudok képzelni olyan esetet, hogy nem szabad unión kívülre vinni a backupot. Más szempontból az usa területén lévő cégek adatait bármikor átvizsgálhatja az ottani hárombetűs szervek (ipari titkok és adatvédelem itt sérülhet). Európai központjukban nem tudom pontosan mi a jogi szabály, de valsz nem turkálhat úgy az adatokban.
Új felhasználóként ingyenes keretet is kapsz egy évig, hogy kipróbáld a rendszerüket, 5GB S3, 10GB EBS ... http://aws.amazon.com/free/ a lényeg, hogy ki tudod próbálni 0 vagy nagyon minimális költséggel.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én nagyon hasonló igényekre lőttem be egy VPS nemrég. $10 alatt simán találsz megfelelőt, érdemes nézegetni a lowendbox.com-ot. Ha megtetszik egy szolgáltató, érdemes kérni egy egyedi ajánlatot, mert neked minimális CPU és minimális RAM is elég lesz, csak a tárhely legyen nagy.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Van mondjuk 60 GB-om, amit backup-olni kell. Publikus ajánlatok között egy vps nem rúg labdába a fentiek között.
Tudsz esetleg konkrétumot mondani az egyedi ajánlatokról?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
backblaze?
mi hozzajuk mentunk minden adatot, ha jol emlekszem, 5$/ho, de korlatlan adat.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
+1, bár Linuxra nincs, ha jól emlékszem.
Egyszer próbáltam a Mozyt, az sem rossz, de arra nem fizettem elő.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Google 6.5$ / hónap hogy jött ki?
http://support.google.com/docs/bin/answer.py?hl=en&answer=39567
20 GB - $5/yr
80 GB - $20/yr
200 GB - $50/yr
...
Azaz 20 dollár per _év_.
Vagy nem Google Docs -ra gondolsz? Hanem?
Google Docs hátránya az, hogy nem lehet felcsatolni hivatalosan filerendszerként, programot kell hozzá írni (de legalább jól dokumentált az api).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Amit te írsz: "additional storage space shared across Gmail, Google Docs, and Picasa Web Albums"
Amit én írok: http://code.google.com/apis/storage/docs/pricingandterms.html
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ok, köszi!
Már csak az a kérdés, hogy miért nem használod azt, amit én írok? :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Írj privit, és megbeszéljük...
Adok jó ajánlatot.
--
Debian Linux rulez... :D
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Masodszorra sem sikerult.. backbaze es nem blackbaze... xD
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
backblaze, és nem backbaze :D
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
lol
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én a SugarSync-et használom. Ami nagyon tetszik benne, hogy akár mobilról is elérem a gépemről feltöltött tartalmat bármikor. Komplett könyvtárstruktúrát lehet feltölteni ahogy a gépen van. A dropboxnál nekem pl pont ez hiányzott.
Nagyon egyszerű használni. Pl megadom, hogy melyik mappát szinkronizálja (almappákkal együtt vagy azok nélkül vagy csak bizonyos mappákat) vagy csak simán feltölteni is lehet (ha változás van a gépen akkor ez nincs szinkronizálva).
Egy hátránya van, hogy nincs integrálva a droidba úgy, mint a db.
_________________________________________________________
6.5GB online tárhely INGYEN. gépről, mobilról: SugarSync
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni