Sziasztok!
Van egy Dell Inspiron 7050 laptop, amelyre felraktam egy Windows 7 rendszert+ a felhasználó által használt programokat + felhasználó doksijait.
3 usb port van rajta, 1-et elfoglalt az egér, egyet a billentyűzet, egyet a nyomtató, pen-drive-t kellet használni, lehúztuk gyorsan a nyomtatót, fel a pen-drive, anyag bemásol. Visszadugva a nyomtatót a Windows 7 jelezte, hogy nem ismerte fel az usb hardware-t. Nyomtató-billentyűzet usb csere: egyiket sem ismeri fel. 3-ból kettő usb-t nem tudok használni rajta. Próbáltam Ubuntu 11.04 live cd-ről, ott sem tudom használni a két usb aljzatot. Jelzem, 12 ugyanilyen gépet szereztünk be, más gépeken működik, tehát nem szoftver gond lehet. Garanciásak, viszont a felhasználónak kéne a gép. Van még olyan laptop, amit nem üzemeltünk be, tehát rá tudnám másolni a teljes partíciót, hogy ne kelljen mindent az elejéről kezdeni.
Valami olyan kellene, ami hálózaton tudná másolni a partíciót, tudtok ilyet?
A laptopok egyenként 940 GB-os hdd-vel vannak szerelve.
Talán az is megoldás, hogy a tényleges méretre -kb. 80 Gb- csökkentem a partíció méretét, klónozom hálózaton keresztül, majd megnövelem a 940 GB-ra az új gépen a partíció méretét. Kérdés, egyáltalán ez működik-e Windows 7 alatt, mivel ezzel a telepített rendszer alapvető hardverei változnak meg.
Ötlet?
- 12476 megtekintés
Hozzászólások
"...12 ugyanilyen gépet szereztünk be...
...rá tudnám másolni a teljes partíciót,...
...ezzel a telepített rendszer alapvető hardverei változnak meg"
Akkor az ugyanilyen az politikusi értelemben ugyanilyen?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hint: A Windows aktiválása során az adott hardver azonosítóit használja, ergo egy újraaktiválás mindenképp befigyel, ha másik alaplap kerül a telepített és aktivált Windows alá. Hardverben azonos, de a sorozatszámokban,egyedi azonosítókban természetesen nem.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szerintem nem kell méretezni, az üres terület nem fogja növelni az image méretét.
Gondolom SATA-s diszkek. Kösd be egy asztalira mindkettőt, aztán random klónozó programmal told át. (Én Acronis True Image-el állnék neki.)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
jó gép - rossz gép HDD csere?
klónozáshoz:
http://www.sysresccd.org/Main_Page -> FSArchiver
(http://www.fsarchiver.org/Cloning-ntfs )
A Windows bootolni fog, de lehet, h újra aktiválni kell a HW azonosítók változása miatt.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én a Trinity Resource Kit-et ajánlom. http://trinityhome.org
Egy routerre rádugod a két gépet, hogy legyen DHCP. Mind a két gépen CD-ről elindítod a trinity resource kit-et. Ha kilépsz a menüből konzolon annál a gépnél amelyiken van a rendszer kiadod az mclone -s parancsot, a másiknál amelyikre rá akarod rakni a rendszert annál meg csak mclone. Ekkor a szerver gépen megjelenik hogy csatlakozott hozzá egy gép. Ütsz egy entert és már megy is át egyik gépről a másikra a rendszer. Ezzel egyszerre akár mind a 12 gépet klónozhatod multicastal. A partíció méretét fölösleges csökkenteni szerintem.
Annyi a gond a windows 7-nél csak, hogy a boot szektor az nem lesz tökéletes valószínűleg, de windows telepítő CD be, javítás észleli is a hibát automatikusan kijavítja és működik rendesen. A szerver gépet amiről klónozol abba nem piszkál bele. Amúgy ez a hiba csak Win 7-nél áll fent XP-t minden gond nélkül átviszi.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
http://clonezilla.org/ -- linux alapú, livecd-s cucc clonozáshoz, backup-restorehoz. Tud SMB-t is. Hajrá.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
+1
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én vagyok az egyetlen, akinek az első gondolata az volt, hogy "dd if=/dev/sda | gzip -c --fast | netcat -l xxxx" ?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
igen :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Igen!
dd if=/dev/sda | gzip -c --fast | netcat -l xxxx
Nem vagyok ilyen nagy penge :-)
Ebben az esetben két gépen futtatok mondjuk Ubuntu Live-t, a fenti parancs a mentendő gépen megy, az xxxx pedig a mentés helyére szolgáló gép ip címe? Sajna egyelőre nem tudom kipróbálni...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Itt a többiek ajánlottak valószínűleg jobb megoldásokat, de azért leírom, hogy mi is van a dolog mögött. Meg hogy én már rengetegszer csináltam ilyet, és működött.
Szóval, azt biztosan tudod, hogy a | jellel lehet csővezetékelni. A dd jelen esetben arra jó, hogy "kiolvassa" a merevlemezed tartalmát, és kiszórja az stdout-ra.
A netcat egy hálózati csővezeték, pongyolán kb. annyit csinál, hogy az stdin-jén beszórt biteket a hálózaton elküldi bárkinek/bárminek, aki csatlakozik hozzá. Jelen esetben a paraméterezését nem kell elbonyolítani, az xxxx a portot jelenti, amin figyelni fog.
A gzip azért kell a láncba, mert még új a lemezed, így nagy valószínűséggel van rajta egy nagy csomó olyan terület, amin nullák (vagy legalábbis ismétlődő minták) vannak. Ezek nagyon jól tömöríthetők, így spórolsz ezeknek az adatoknak a hálózat felett való átvitelén. A --fast kapcsolóval tényleg gyors, nekem egy core2duo t7500-on ~35-40 MB/sec-et tud. A -c paraméter arra való, hogy a tömörített adatokat fájl helyett az stdout-ra írja - amit majd a netcat stdin-jére fogsz továbbirányítani.
Sokmagos, esetleg HT-s processzoros gépre érdekes lehet még a pigz, ami a gzip többszálú változata. A magok számától függően jelentős gyorsulást hozhat.
Persze ha elég gyors a hálózatod és lassúak a gépeid, az is lehet, hogy nem nyersz, hanem veszítesz vele, ez tényleg a körülményektől függ.
A célgépen a fentieknek pont az ellenkezőjét kell eljátszani:
netcat xxx.xxx.xxx.xxx xxxx | gzip -dc | dd of=/dev/sda
Így a anetcat csatlakozik a megadott IP megadott portjára, a kiemenete a gzip bemenetére kerül, az a -d kapcsolóval kitömöríti, a -c kapcsolóval kiírja az stdout-jára, végül a dd kitolja az adatokat a lemezre.
Előnye az imaging programokkal szemben, hogy nem kell plusz tároló, amire átmenetileg felmásolod az image-et, illetve kimarad a köztes kiírás, így gyorsabb is. Hátránya, hogy az én fejemből pattant ki, és mint ilyen, nem biztos, hogy teljesen OK módszer :)
Egyébként én a sysrescuecd hálózatról bootolható változatával szoktam csinálni, így nem kell bajlódnom a live CD-kel.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ez szép megoldás
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
a fogado gepen nem kell -l a netcat moge? Mintha az lenne a listen kapcsolo.
-+-+-+
Dropbox tarhely
Cave Canem
+-+-+-
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Elméletileg a Windows 7 beépített rendszervisszaállítása is mintha tudna, példalink. Külső merevlemezről normálisan ment, hálózatról még nem próbáltuk.
Az usb-s probléma nem lehet esetleg usb 3-hoz kötődő gond? Az átok Inspironokkal az elmúlt időszakban kollégáim többször szenvedtek, és volt olyan, amelyiknek az előbb említett beépített rendszervisszaállítás kizárólag az egyik usb slotból ment. Persze ez nem magyarázná meg a hirtelen elszállást...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Átok Inspironok? Bővebben tudnál róla írni?
Egyébként egy ismerős javaslata alapján, többféle live cd-ről futtattam Ubuntu Live-t, Hirens's boot cd-t, BlackHat CD-t, egyik sem ismerte fel a 3-ból a két USB meghajtót. USB2 eszközöket akarok amúgy csatlakoztatni.
Ja, Ubuntu 11.04-et eléggé megfektette az, mikor a "rossz" USB meghajtókhoz csatlakoztattam valami USB eszközt.
Magyarul Unity felület nem úgy muzsilál, ahogy kéne, meg syslog-ban egy csomó error-t hoz az USB eszköz rádugásakor..
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Rég néztem errefelé, ezért nem válaszoltam. Inspironból adtak el jópárat srácok, otthonra, iskolába munkahelyre. Volt olyan példány, amelyhez >1GB cuccot szedtek le drivernek internetről, akadt klasszikus usb3-as probléma (pont a Win7 klónozása nem sikeredett ezen portokról). A gond igazán akkor kezdődött, amikor valamit barkácsolni vagy javítani kellett rajtuk: mostanában több olyan példány is akadt, amelynél hdd cseréhez a teljes gépet szét kell szedni például. Az az igazság, hogy még a Latitude/Vostro sorozatokban is vannak "érdekes" megoldások. Például a kávára rögzített takarólemez felfüggesztése nem csavarral, hanem lazán kipattintható megoldással történik, hűtés nem az igazi (ez mondjuk régebben is bajos volt, pl. D szériában) és a gép forrósodik, ill. az újabb csodák már kinézetre is "gyanúsak". Konkrétan én most (és kollégáim is) egy E6520-at nyúzok, kiváló gép, de ha meg kellene tippelnem vajon műanyag-e az egész, igen-t mondanák (nem, nem az, tele van állítólag fém erősítéssel, de az érzés ennél rosszabb sajnos).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Lehet, hogy kell majd a sysrep utility is, hogy ne legyenek azonosak a SID-ek.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem kell sysprep. A SID az csak akkor lenne elvileg lényeges, ha Active Directory-ba lépteted a gépet. Azonban a Microsoft hivatalos álláspontja is az, hogy a SID újrageneráltatása felesleges.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Igen, ha van ad akkor kell. Azért írtam, hogy lehet.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem, régen úgy volt, hogy kell, de ez tévhit. A Microsoft is hivatalosan azt mondja, hogy nem kell új SID-et generálni. A munkahelyemen kb 150 gépen van Win 7 az azonos gépek klónozva, és ugyan az mindnek a SID-je (típusonként). Semmi gond nincs velük tartományba léptetve.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem tévhit, hanem a win 2003-as ad-ben benne van ez a, nevezzük szolgáltatásnak (SID filtering), hogy nem lehet két azonos SID-el rendelkező gép a hálózaton. Se előtte se utánna nem kellet ezzel foglalkozni. De szerencsére kikapcsolható, vagy használható a sysprep.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ez jutott eszembe:
http://hup.hu/cikkek/20091104/russinovich_nyugdijazta_a_newsid_segedpro…
--
trey @ gépház
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A kettő nem ugyanaz.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Jó a systemrescue, de a win7-ben alaplól van (Enterprise) klónozó (Biztonsági másolat) eszköz. ami csinál lemezképet, tömörít több dvd-re (na ezt ne csináld, mobil merevlemez nélkül lassú...) illetve csinál olyan lemezképet, aminek a mérete megegyezik a lefoglalt területtel. Használható, 90 gépen próbáltam, nem rossz.
Ami jó benne, F8-al boot-kor előhívható, valamennyire használható, elvileg a lemezképről lehet bootolni (egyszer próbáltam, elindult). Ja, és működik hálózaton.
Cserébe a világ legunalmasabb lemezkép készítője...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
" Van még olyan laptop, amit nem üzemeltünk be "
Cseréld ki a hdd-t a hibásat meg vidd vissza gariba, vagy vidd vissza a két gépet az eladóhoz és cseréljék ki ők ha ez a garancia egyik kitétele.
A win beépített lemezkép készítője mentője lehet , hogy nem a legszuperebb és leggyorsabb megoldás, de lehet vele hálózatra is menteni és visszaállításkor kilehet választani, hogy honnan melyik mentés kerüljön vissza.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Sziasztok!
Fenti tread-hoz tartozik, nem akartam újat nyitni. Gépet hamarabb elvitték, mint ahogy klónozni, hdd-t cserélni tudtam volna. Cég helyi alkalmazottja megállapította, hogy az USB csatlakozók két "tüskéje" beljebb van nyomódva. Fent leírtam, hogy milyen előzmények voltak az USB használattal kapcsolatban.
Effektíve 2 hétig volt használva a gép amúgy.
Tehát tovább: gépet a helyi képviselő elküldte a szállítónak, aki megállapította, hogy rosszul dugtuk be az USB eszközt, mi vagyunk a hibásak. Egy csavarhúzóval állítólag megpróbálták kipiszkálni, szerintük működik, szerintünk nem. Megoldásként javasolták, hogy küldjük vissza, elküldik a Dell-nek, akik biztosan ugyanazt állapítják meg, ráadásul még 40 ezer körüli bevizsgálási díjat is kell fizetni?
Szerintetek?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hmmm.. Nálunk egy Vostro-ban tört le az egyik USB-csatlakozó műanyag nyelve, és jött ki a beledugott egér csatlakozójával...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
És mi lett a megoldás?
Garanciát érvényesíttettetek? Volt rá egyáltalán?
Nekem a szállító cég azzal érvelt, hogy ha addig üzemelt, akkor biztos jó, mi csesztük el. Hiába kérdeztem, hogy mi van, ha gyenge az anyagminősége az USB-nek, azt mondta, hogy hát ez Dell...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Még semmi, a csatit leragasztottam, (szerencsére nem alaplap, hanem frontpanel, úgyhogy worst case kicserélem én az aljzatot) a telefonálást majd megejtem valamikor, hogy ez garis probléma-e, vagy sem.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni