- uid_17626 blogja
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hozzászólások
A kormánynak nem kell elinflálni a lakosságra számolatlanul öntött pénzt. Az szabály, hogy ez magától megy. Inflációt generál. Ha tudom, hogy a zsebedben van +1 millió akkor annyival drágábban adom a házam. Arra jó, hogy beindítson szektorokat ha esetleg leült, beragadt stb.
Ezt a veszteséget szerintem nem jól látod. Olyan mint az ostor vége. Akinek hosszabb annak nagyobbat mozog a vége. Tehát akinek sok befektetni valója van annál alkalmanként lehet nagyobb a veszteség, de hosszútávon Magyarországon ő a nyerő. Most nem számolok q nagy buktákkal.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Inflációt generál, de ha nem növelik ennek összegét, akkor ez egy kifulladó folyamat. Magasabb áron újrarendeződik minden. Kialakul egy új egyensúly.
Erre jó példa vagyok én magam. hatalmas hitelkapacitásom lenne, de már csak olyan dolgokra vennék fel ami arbitrázs ügylet. Nincs kedvem dolgozni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem kell már megint megmagyarázni az elégtelen bizonyítványt, pláne másét.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mindenki a saját szintjén nyomorog, alapvetően az emberek jelentős százalékában él a "sosejó" filozófia. Ha van akkor az a baj, ha nincs akkor pedig az.
Valakinek az fáj hogy nem tud felvágottat vagy épp teljes kiörlésű kenyeret venni, valakinek az hogy nem évente csak 2-3 évente tudja lecserélni szalonból a kocsiját.
Ez -szerintem- pártállástól független. Akárkit megállítasz az utcán és megkérdezed hogy neki most miért rossz akkor simán elkezd neked panaszkodni legyen a fenti példából a parizeres vagy az újautós kategória.
Én úgy látom hogy az alapvető probléma hogy mindenki hasonlítgatja magát valakihez. Social média mindenkit mérgez mert oda nyilván csak a vidám és jó sztorik kerülnek ki, senki nem fog dicsekedni a bánatával.
Egy jó példa: Volt barátnőmre írtam rá szülinapján hogy boldogat neki, kirakott képei alapján új autó, vidám család, második gyerek, konferenciákon előadás, kiadott könyv és hasonló büszkeségek. Nekem pont egy olyan pillanatot sikerült kifognom amikor a hölgyben már egy jelentősebb mennyiségű alkohol volt és szépen kitálalt nekem hogy a férje csalja, ő is félrement már, a gyerek beteges és verekedik az óvodában, az életét pedig teljesen kilátástalannak érzi.
Speciel nekem pont emiatt van úgy beállítva a pofakönyv hogy minden ember le van tiltva a falamról, kvázi RSS feednek használom az általam olvasott híroldalak követésére, illetve csoportokba szoktunk marhulni (játékos csoportok, autós csoport, helyi közösség csoportja, régi kollégák baráti köre csoport).
Egyszerűen el kell kerülni ezt az álszent képet amit mindenki tol magáról és egyből nem lesz olyan érzésed hogy mindenki más eszeveszett nagy király és te meg egy szardarab vagy.
ps: átolvasva kicsit offra sikerült, sorry
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A befektetéseknél a benchmarking alap. Kell egy referencia.
De értem miről beszélsz. Károsnak látom. évekkel ezelőtt töröltem magam mindenhonnan.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ez -szerintem- pártállástól független.
Ez szerintem magyar mentalitás/megszokás sajátosság, persze fakadhat egy általános írigységből is, ami szintén jellemző a magyarokra.
Fedora 41, Thinkpad x280
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Gondolod, hogy a maradék 2Mrd FB felhasználóra - akik ugyanezt csinálják - nem jellemző? :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
most veszunk a tohoz eleg kozel (<100m) ingatlant. szerintem jo befektetes lesz. a sok YOLO utan egy kis nyugalom :-)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Oké, de ez lakhatási megoldás.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Melxik tohoz ?
Bajkal, vagy Csad, vagy valamelyik magyar tenger ? :D
Every single person is a fool, insane, a failure, or a bad person to at least ten people.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Zürichsee :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az éghajlat hogy tetszik ott?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
tokeletes. imadom, hogy nincs 3 honapig kurva meleg, mint otthon, vagy olaszorszagban, es minden mukodik.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Eső? Nem túl sok?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
erzesre sincs tobb, mint otthon, vagy nekem nem tunt fel.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"Relatív többlet" alatt azt hittem, hogy relatív profitot értesz és erről lesz téma. Ha már nem ez, azért megjegyzem, hogy ezt is érdemes vizsgálni a befektetéseknél.
Ugye nem mindegy, hogy a piac egyébként is lefelé ment volna és ezért csökkent a hozamod - vagy azért csökkent, mert a befektetés nem operált jól. És bevétel helyett profitot érdemes számolni, mert lehet úgyis több a bevétel, hogy csökken a profit.
Ilyeneket szoktál mérni? Például a céged estén? Van erre egy matematikai kutatásom kereskedelmi folyamatokhoz, mellyel leválasztom a piac fluktuációját és önmagához hasonlítom a hatékonyságot. Ez tisztább képet ad két időszak összehasonlításában. Például mikor a tavalyi évhez vagy éppen az előző negyed évhez akarod hasonlítani a cég teljesítményét.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Saját magamnál a méréseknek csak a fantáziám szab határt.
Az alábbi mutatókat szoktam nézni magamnál és versenytársaknál. Mindez szekunder kutatás formájában, ebből a forrásból: https://e-beszamolo.im.gov.hu/
1 főre jutó árbevétel
1 főre jutó adózatlan eredmény
árbevétel/anyagköltség hányad ~ ELÁBÉ
tőke arányos megtérülés
saját tőke arányos megtérülés
eladósodottsági mutató (per saját tőke)
idegen tőke - saját tőke arány
követelések aránya az árbevételhez
Ezen hányadosok Y/Y alapú változásait is nézem.
Ezen mutatókból következtetek a szervezettségre és a gépesítettségre. Ezenkívül vannak direktebb nem hivatalos információim is a versenytársakról.
Folyamatosan monitorozom a versenytársakat az pl.: álláshirdető portálokon. Ebből is lehet következtetni a problémaikra és elakadásaikra.
Elsődleges kutatás formájában a munkatársaim monitorozzák a versenytársak termékének a vevői elégedettségét.
Írhatnál róla bővebben, hogyan kell elképzelni, mennyi adat szükséges, etc.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Minden plusz mutató további rálátást ad, egyetértek. Majd lehet írok róla egy blogot, mert a kifejtést rendesen le kell írnom képletekkel és magyarázattal.
Ami izgalmas benne szerintem, hogy másképp nem nagyon tudod mérni. Tehát ha megnézed az előző negyed év profitját a mostanihoz hasonlítva, akkor csak annyit tudsz levonni belőle, hogy több-e vagy kevesebb. De azt nem, hogy ti mennyire hatékonyan csináltátok. A piac durván ingadozik és így egybe olvad a piac fluktuációja a hatékonyságotok fluktuációjával. Mintha két hullámot egybe mosnál és így nem tudod szétválasztani őket. Csak a kettejük együttes összegét látod mindig.
Ez foglalkoztatott, hogy hogyan tudnám én mégis a lehetőségekhez és hibákhoz mérten minél jobban szétválasztani.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nálam mérve van az eladott db és tonnában, köbméterben is valamint a külön látom a logisztikai költségeket, így ebből már elég jól belőhető. A termelésnél szintén.
Magamnak csináltam egy ERP-t és abban ami eszembe jutott arra mér készült lekérdezés.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Igen, ennyi kell a számításomhoz mint input, hogy mikor miből mennyi fogyott napi felbontásban.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
De ebből, hogyan látod az eredményességet?
Nekem sok-sok adatom van és még így is csak közelítő becslésre vagyok alkalmas.
Ugyanis nekem kell még ehhez, hogy ez hány vevő volt, mennyi volt a raklapos értékesítés és mennyi raklapot bontottak meg. Volt-e aznap kamionos eladás. Mennyi vevő jött el az áruért és mennyinek küldtem el én a saját költségemen (másképpen van csomagolva).
Termelésnél se mindegy, hogy x tonnát csomagolunk be vagy 10x-et per sarzs. Az átállási költségek sem egyformák, mert számít az is, hogy miről mire állunk át.
Iszonyat sok mindent optimalizáltam már. Harmad annyi emberrel állítok elő hasonló értékeket, mint a versenytársaim. A világ legnagyobbjánál is többet termel nálam egy ember, mint náluk. Nemrégiben egy gyógyszergyárból érkezett hozzánk valaki és kiakadt, hogy nálunk nagyobb rend van.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
BTW ha sorrendet akarsz állítani a konkurenseid között, akkor használhatnád a pontozásos módszerem, amit a blogomba írtam. Faék egyszerű és egy szofisztikált sorrendet ad, mely össze tudja illeszteni a különböző mutatókat, melyek mind más mértékegységben vannak.
0 + asinh( x1 * 1e18 ) + asinh( x2 * 1e18 ) + ... + asinh( xn * 1e18 )
Az "x"-ek a cégek különböző kimutatásai. Annyi van csak, hogy ha negatív tulajdonság, akkor nem hozzáadni, hanem levonni kell az asinh értékét. Ilyen egyszerű.
Ha ezt minden cégre elvégzed, akkor kapsz egy pontszámot mindegyikre, melyeket sorba rendezhetsz. Ha a pozitív tulajdonság azt jelenti, hogy ha nagyobb az értéke, akkor jobb a cégnek, akkor a nagyobb pontszámútól erősebb konurens.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Azt olvastam. Pont azon gondolkodtam amikor azt olvastam, hogy ez biztosan jó lenne nekem majd valamire. Mert a döntéseimet jelenleg mindig egyszerűsített modellekkel támogatom meg.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Jó például termék fontosság megállapításához. Az összes elérhető tulajdonságot bedobálod és hozzáadod a függvényét nullához ha pozitív tulajdonság (nagyobb érték a jobb) és levonod ha negatív, például néhány ötlet, úgy hogy nem látok bele a cégedbe:
- forgási sebesség (eladási időszak nullái osztva a teljes időszakkal, ez jó ha csak munkanapokat jelöl, kisebb a torzítás) (negatív)
- gyártási idő nagysága (negatív)
- napi össz profit rajta, vagyis mennyit hoz (pozitív)
- napi össz beszerzési ára, vagyis mennyiből hozza (negatív)
- napi eladási mennyiség minimum egységben vagyis mennyire sok egységből tevődik össze a profit, minél több annál stabilabb a forgás (pozitív)
- egységnyi térfogat, vagyis mennyi helyet foglal (negatív)
- napi szórás, vagyis mennyire fluktuál, minél nagyobb annál rosszabb (negatív)
stb, még ami eszedbe jut és van rá stat. Ezzel egy iszonyat szofisztikált termék fontossági mutatót kapsz, ahol a nagyobb pontszám az üzletileg fontosabb terméket mutatja.
Egyedül a profitot itt érdemes duplán súlyozni, ami azt jelenti, hogy az asinh eredményét 2-vel megszorzod. De tényleg csak ezt és elég a 2, hogy ne vigyél bele szubjektivitást nagyon.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
2xHárom dolgot nézek jelenleg amit fontosnak tartok.
Az adott évben:
- miből adtuk el a legtöbbet tonna (ő viszi a nevünket)
- mi hozta nominálisan a legtöbb árbevételt (ő a sztár)
- mi hozta nominálisan a legtöbb árrést
Ugyan ennek a listáknak az alját, mik voltak a vesztesek.
Ezen adatok alapján, már tudom mit milyen mennyiségben kell gyártani és mit nem fog kelleni. A termék portfólióm elég stabil.
Három okból gyárthatok terméket:
- viszi nevem
- profit
- szakmaiság / presztízs
Így amit te csinálsz, az inkább a kereskedelemben hasznos (de ott nagyon), sok áru (n 10^3) és nagy termék fluktuációnál.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ezek ugyanúgy jók és fontosak. A kérdés mindig az, hogy van-e még valami olyan plusz rálátási lehetőségünk, amelyet eddig nem láttunk. A fenti pontszámozás olyan sorrendet mutat, mely sok szempontot vizsgál és melyet máshogy nem tudsz összerakni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ugye feljebb cégenként értettem a szumma asinh-t az értékeiken, remélem érthetően írtam.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Igen.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A mostani KATA "reform" is tovább növeli a relatív előnyömet. Nem mellesleg azon KATA-sok, akik átalányadót választják és még hitellel is ki vannak tömve, azok pár hónap múlva nagyon más életszínvonalat fognak élni. Sajnos.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
https://www.portfolio.hu/bank/20220714/ha-nem-lenne-eleg-a-rezsiemeles-…
"MAXIMÁLISAN FELVEHETŐ HITELÖSSZEG ÁTLAGOS NETTÓ KERESET MELLETT 23,2 MILLIÓ FORINTRÓL 17,9 MILLIÓ FORINTRA, MEDIÁN NETTÓ KERESET MELLETT 19,0 MILLIÓ FORINTRÓL 14,0 MILLIÓ FORINTRA CSÖKKEN EGY ÉV ALATT. EZ 23, ILLETVE 26%-OS CSÖKKENÉST JELENT."
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
dehat epul szepul az orszag, 12 eve doktorminiszterelnok ur kezzel vezerelve minden viragzik, nem? :))))))))) aztan mar a 3 honapos videokon is szembe kell kopnie magat, a kis kormanyszovivonek meg a 3 naposon.
en csak a popcornt nyitottam ki, varom mi lesz a vege ;-)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Így van. Volt 7 fasza év.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
abszolut, de nem nekik volt koszonheto. peldaul mit gondolsz arrol, hogy a rezsicsokkentett ar a vilagpiaci ar folott volt sokaig (koltsegvetesi hasznot hozott), amikor meg mar negativ lenne, akkor ugye megy a levesbe. (a pozitiv hozamrol erdekelne a velemenyed, nem a masodik reszerol)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Amikor átvették, akkor valóban csökkentették a rezsi az addigi árakhoz képest. Majd kb 1-2 év után hazugsággá vált, mert pl 2018-ban itt Olaszországban is olcsóbb volt a rezsi. Akkor azt gondoltam, hogy tartalékolják ezt a pénzt a későbbi ingadozásból származó kisimításhoz. Lényegében ez történt. Nem fogadnék arra, hogy szummában többet fizettünk volna, mint a világpiaci ár. A mostani Rezsi Szilárd által mondott árak is magasabbak az általam ismertnél. Megjegyzem, lehet itt Olaszországban is van valamiféle állami kontroll az árakon (nem tudom). Az üzemanyagon van 0.30 euró támogatás itt.
Mindettől függetlenül az elmúlt 12 évben az tetszett nekem, hogy a legtöbb állami transzferhez kellett az egyéni teljesítmény. Ettől tartom ma is korrektnek a rendszert.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
stimmt, az elejen tenyleg csokkentes volt, de utana latszik, hogy kerestek rajta. en sem tudok semmit az olasz helyzetrol, szoval ugyanott vagyunk :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni