Az online dolgok ingyenességéről

Jó dolog a kényelem, de ezzel lehet nemsokára ellenkező dolgok fognak történni, mint sokan számítnak rá.

Pl. tegnap voltunk moziban. Előtte online szerettük volna megvenni a jegyet. Amire nemrég még kedvezményt kaptunk most plusz "kényelmi díj" került volna felszámolásra. Megvettük félig online. Azaz a pénztárban vettük át, de onine rendeltük meg.
Autópálya matricánál is plusz díjért lehetett csak megvenni online.

Azaz kirúgnak embereket, mert nem használjuk, csak az egyszerűbb megoldást, amire ha rászoksz, akkor elkezdenek plusz díjakat felszámolni. Közben rengeteg pénzt spórolnak meg a bérekkel. 

Na ezentúl már kerülni fogom a Tesco-s leolvasót és az Auchan-os önkiszolgálló pénztárakat is direkt. Ahol lehet maradjon meg az emberek állása. Úgysem lesz olcsóbb, sőtt még jön a "kényelmi díj" is. :(
A DÁP-ot is addig húzom amíg lehet. Bár most felemelték a nem digitális személyik árát is a 0-ról, hogy átszoktassanak. :(

Hozzászólások

Amire nemrég még kedvezményt kaptunk most plusz "kényelmi díj" került volna felszámolásra.

A mozi/színház/parkolás pont a kivétel, mert ott az elejétől fogva jelen volt a kényelmi díjnak nevezett rák.

2020 óta volt egy közel 50%-os infláció Magyarországon. Ezt a szolgáltatószektor is leköveti. Az emelés jogcíme nem is annyira lényeges. Ha jól emlékszem, a covid előtt a cinemacityben olyan 2000 körül volt az alap 2d felnőttjegy, most 3100 talán ami vásárlóértéken kb. ugyanaz mint fél évtizede.  

Az uj Alba Arenaban is ez van. Extra dijat akartak volna fizettetni azert, hogy en nyomtassam ki a belepojegyemet. Ha a helyszinen veszek jegyet, akkor nincs az extra dij, viszont a jegyeladonak munkaja van vele, a sajat jegypapirjara nyomtat a sajat nyomtatojaval, stb.

Akkor mar logikusabb lenne, amit a MAV csinal: ha on-line veszed a jegyed, akkor olcsobb, mert valamennyit atharitanak a megtakaritasbol.

Mióta itt van a raktárban a bolt a szomszédban, oda szoktam menni, most tegnap volt az első olyan, hogy fizetni kellett az átvételért is. Előtte mindig az volt, hogy ha bemegyek ingyenes, egyébként valaki átsétál a parkolóhelyek másik oldalára 6-900-ért betenni az automatába.

Sőt, olyan is volt már, hogy prompt kérdeztem a srácot, hogy nincs-e valami nem'tom milyen kábel a falon mögötte, ha már itt járok, mondta, hogy ott nincs, de kikereste a weben, átmásolta az adataim, hátrasattyogott, aztán a kezembe nyomta, hogy tessék.

Autopalya matricat a hivatalos helyrol kell vnni: https://ematrica.nemzetiutdij.hu
Ha jol emlekszem itt nincs kenyelmi dij.

Mindenki mas mar csak viszontelado, szoval felszamolnak vmi plussz osszeget.

Ott a pont. Az, hogy a "'Zegyszerű" vagy más alkalmazásban veszed meg, nem a fullos webes-böngészős felületen, az kényelmi szolgáltatás, amit harmadik fél nyújt; sajnos idehaza nem tudok olyanról, mint a szlovák eznamka, ami az ottani pályamatrica vásárlását teszi lehetővé mobilról... 

A legelején a kényelmi díj még azért volt, hogy ne kelljen megyei matricánként kifizetni :D

A következő évben már lehetett egyszerre, ha rájöttél, hogy valójában van kosár, csak nem látszik :D (vagy ilyesmi, lényeg, hogy konkrétan vissza kellett menni a gyökérbe, és újrakezdeni)

Engem az etelkiszallitos cegek arazasa zavar. Mire vegigkattingatod, csomo extra osszeget felszamol ilyen-olyan dolgokert, es meg en vagyok bunko ha nem jelolom be a borravalot a futarnak. Ugy, hogy az etel araban is van vmennyi kiszallitasi ar...

Kényelmi díj, standard vagy extra kiszállítás, borravaló, összekészítési díj, csomagolási díj, közvetítői díj, éjszakai díj, kilométer díj, de ha 10 ezer felett vásárolsz az applikáción keresztül az általunk megadott fizetési móddal akkor elengedünk 2 ezer forintot az első rendelésedből és kapsz két matricát. Én ebben az évben abba is hagytam a rendelős bohóckodást.

mivel egészen addig, amíg rá nem nyom kiszállítás után, hogy kiszállította az ételt nem tudja, hogy mennyi borravalót adtam. így ez a borravalós dolog annyira nem hat meg

4 és fél éve csak vim-et használok. elsősorban azért, mert még nem jöttem rá, hogy kell kilépni belőle.

Amikor néhányszor rendelős kaját ettem, akkor a zsebpénzt a kiszállítási idő és a szállító megjelenése, modora alapján kp.-ben adtam. Vagy sem. Mert ugyanúgy, ahogy ő nem tudja, mennyi a jatt addig, amíg a "kiszállítva" állapotba nem rakja a rendelést, én sem tudom, hogy egy "SohaTöbbéNemAkaromLátniBaromArc", vagy egy normális futár hozza a rendelést.
 

Aki viszont csuklóból áthárítja rád. Azokon a helyeken ahova én alkalomadtán elmegyek ebédelni, átlagban egy ezrest fixen rádobnak minden főételre. Az étterem se hülye, nem akarja a 30% sápot benyelni.

Én pont ezek miatt nem rendelek. A 2500 forintos kebab tál alapból 3500 a Wolton, erre jön párszáz forint rendszerhasználati díj, 1200 forint szállítás, párszáz forint jatt (hogy a vendégmunkás futár ne hugyozzon bele a postaládába), párszáz forint kényelmi díj, stb., és a végén ott vagyunk, hogy a 2500 forintos kaja 6000 forintért jön ki hozzám.

Felőlem kipusztulhat az összes ilyen tróger cég. Én úgy szavazok a pénztárcámmal, hogy házhozszállítást csak onnan, ahol nincs 3rd party - se futár, se diszpécser. Eddig bevált. Amúgy egyre több helyen van (újra) ilyen opció.

Szerkesztve: 2024. 12. 20., p – 20:37

(valahogy nem frissült az oldal nálam, redundáns info volt :) )

Joreggelt.

Majd jon a tobbi is, alig varom, hogy a sok "reklammentes" barmi elofizetonek elso korben betoljak kis arcaba a reklamokat.

Minden a profitnoveles celjabol van kitalalva, pont olyan, mint a decemberben rugnak ki egy raklap embert a legtobb kozepes vagy nagy cegnel. Jot tesz a mutatoknak.

Every single person is a fool, insane, a failure, or a bad person to at least ten people.

Most láttam, hogy van már valamelyik reptéren borravaló automata.

És ha adsz borravalót (pl 10usd), akkor plusz 15% processing feet terhel(igy vegul 11.5 usd kerül levonásra a kártyáról).

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....