Az OpenBSD projekt arany fokozatú szponzorává vált a Microsoft a 2015-ös évre

Címkék

Az OpenBSD projekt bejelentette, hogy a Microsoft arany fokozatú támogatójává vált. A bejelentés az után érkezett, hogy a Powershell team nemrég közölte, OpenSSH támogatás érkezik a PowerShell-be.

Az arany fokozatú támogató 25 000-től 50 000 dollárig terjedő összeggel támogatja az OpenBSD projekt működését.

Hozzászólások

Ez korrekt. Ha úgy tetszik a Microsoft kifizette az OpenSSH (és még ki tudja miknek az) árát, pedig nem volt köteező. :-)
De komolyan, ha egy üzleti zárt kódokból élő cég támogatja valamelyik BSD-t amelyből rendszeresen vesz át és zár be kódokat, akkor ez a minimum, hogy valamennyit önös érdekből visszaadjon ezzel is a projekt életben maradását segítve.
--
Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba!; DropBox

Szerintem itt semmi nagy csoda nincs. Ügyfélnyomásra bele kellett tenniük a termékükbe valamit SSH implemetációt. Már kellemetlen volt, hogy eddig nem került bele valami SSH megoldás. Ha már beletettek valamit, akkor biztos lehetsz benne, hogy olcsóbb volt az OpenSSH, mint valami kereskedelmi megoldás. Gondolj bele, hogy egy kereskedelmi SSH megoldás mennyibe került volna a Microsoft-nak, ha azt minden egyes PowerShell "eladásába" le akarta volna licencelni.

Viszont ha már benne van, akkor támogatniuk kell. Ha támogatniuk kell egy kereskedelmi termékben, akkor jó ha van nekik is szupportjuk az upstream-től.

Egyszerű önvédelem. Egyszerű üzlet.

Ha a maximumot adták, 50 ezer dollár = 14,5 millió forint.

Természetesen ez a pénz nagyon jól jön az OpenBSD-nek. Az is dicséretes, hogy adtak. Persze, nem önzetlenül.

--
trey @ gépház

Azért van még néhány cég akik "erősen támaszkodnak" valamelyik BSD-re. Például a NetApp is, de ilyen látványos támogatásról ritkán hallani.
--
Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba!; DropBox

A NetApp-nál dolgozik (ha jól tudom még mindig) Peter Grehan és Neel Natu, a BHyve (BSD hypervisor) fejlesztői. Részlet a man 4 bhyve oldalról

HISTORY
bhyve first appeared in FreeBSD 10.0, and was developed at NetApp Inc.

AUTHORS
bhyve was developed by Peter Grehan and Neel Natu at NetApp Inc.

Aha, és vajon milyen licenc kellesz, a legális használatához?
"A Windows XP nem használható terminálként egy UNIX Telnet szerver eléréséhez. A Windows 2003 nem host-olhat e-mail szervert, még akkor sem ha az e-mail szerver külön került megvásárlásra. "
Erről tud valaki valamit?
-------------------------------------------------------------------------
Nem, de lehetne.

Nem UNIX Telnet szerver eléréséhez használnád. Problem solved. :p

Egyébként valami iszonyat régi maradvány korlátozásnak tűnik, amit hülye módon elfelejthettek kiszedni mindenhonnan és az egyetemek számára kitalált MSDNAA licenc feltételeiben maradt benne egyedül. Szerintem a többi licencben nincs ilyen.