Codie - robotikus játék, ami programozásra oktatja a gyerekeket

Címkék

Ígéretes magyar projekt az IndieGoGo-n. A kampány 70 ezer amerikai dollárra indult, közel 80%-nál tart. A kampányzárásig 26 nap van hátra.

Részletek a kampányoldalon.

Hozzászólások

a 10 éves lányomnak volt alkalma pár percig játszadozni a prototípussal. jópofa, tetszett neki, de pl. hiányolta a kijelzőt a robotról. tényleg ígéretes projekt, remélem összejön nekik.

Nekem is tetszik az ötlet, de azt nagyon sajnálom, hogy a programozhatóság kimerül iOS-en és egy-két kivételes Android-on futó, grafikus alkalmazásban.
Jobb volna, ha nyílt API-n keresztül is lehetne programozni és nem csak Bluetooth-on keresztül, hanem hálózaton is.

Ezzel csak az a baj, hogy egy sima ardunio van benne, amit lehet programozni. Programozás oktatásra nem biztos, hogy a legcélszerűbb választás egy C szerű nyelv.
Talán érdemes még megnézni:
https://shop.chipcad.hu/oldweb/tartalom.aspx?hir=599 (bár ilyen volt középsuliban és elég butácska)
https://scratch.mit.edu/
https://hu.wikipedia.org/wiki/Comenius_Logo

A Scratch megkérdőjelezhetetlen. A probléma az, hogy különösebb segítség nélkül is a gyerekek olyan programokat írnak 5 óra "játék" után, hogy csak vakarod a fejed, hogyan lehetne "felnőtt" programozási nyelven hasonlót csinálni. Lehet több szereplőd, ezek több eseményre, többek közt önmaguknak vagy egymásnak küldött eseményre reagálhatnak. Actor model a javából, szuper "szintaktikával".

Én elkezdtem nézegetni ezt cuccot, mielőtt a srácaimat elé ültetem, de őszintén szólva nem sikerült rájönnöm, mire jó. Oké, lehet a macskát - vagy más figurát - össze-vissza mozgatni benne, de ezen kívül mire jó még?
Persze azt se vitatom, hogy a fantáziám már rég nem gyermeki...

Ave, Saabi.

Pontosan erre. Nálam a srácok hagyományos videó játékokat készítettek, pl. teniszt. Lehet benne pontokat számolni, kis trükkel időt mérni stb. Froggertől kezdve minden olyan archaikus játékot el lehet készíteni, amik tucatjai anno elfértek egy 360kB-os floppyn. Egy-két egyszerű tanáccsal megértik a lényeget és összeszedettebb munkát adnak ki a kezeik közül, mint sok infó kart végzett ember.

volt szerencsém pár hete játszani vele, sajnos szerintem semmire nem jó... tud távolságot mérni egyenesen, mozogni, forogni meg villogtatni néhány ledet, nem igazán lehet vele bármit kezdeni, egy falkövetés is x unit előre, fordul jobbra, távolságot néz, fordul balra, távolságot néz módszerrel oldható csak meg

egy falkövetés is x unit előre, fordul jobbra, távolságot néz, fordul balra, távolságot néz módszerrel oldható csak meg
De megoldható :) Legalább gondolkodik egy kicsit a gyerek.

Nekem nagyon tetszik az ötlet és az ár is viszonylag elfogadható ilyen kis mennyiségnél.

Nekem is volt egy orosz tank robotom gyerekkoromban, amiben voltak fordulás, előre/hátramenés, lövés utasítások. Ezeket be lehetett vinni a memóriájába a tetején lévő billentyűzeten, majd a programot elindítva végrehajtotta az utasításokat. Nagyon jó játék volt, máig jó feleleveníteni ezeket az emlékeket.

Ez volt a tank robot: http://en.wikipedia.org/wiki/Big_Trak
Ebből is az orosz klón (Planetokhod) volt, amivel lőni is lehetett: https://www.youtube.com/watch?v=qvVBg6Ai8b8

Szóval nem újdonság azért egy ilyen robot, csak akkor még nem volt iPhone a vezérlésre, sőt semmilyen mobil nem volt Magyarországon :)

Szerk:
Most látom hogy megcsinálták a Big Trak telefonról is irányítható/programozható változatát, amire akár web kamerát is lehet tenni, de meghagyták a hagyományos billentyűzetes programozási lehetőséget is.
http://www.bigtrakxtr.co.uk/bigtrak-xtr

Nekem is van távirányítós autóm, csak nem reklámozzák ennyire :D

------
3 fajta matematikus létezik. Aki tud számolni, és aki nem.

Egy csomó ilyen fullmarketing projekt fut aminek sok haszna nincs. Mind abból indul ki hogy mindenkinek programozni, IoT-et és alap elektronikai cuccokat kéne összerakni mindenféle készség nélkül ami szerintem alapból hibás felfogás.

Aki pedig alkalmas erre abban már van annyi készség absztrakcióra, hogy egy Scratch-ben, Logó-ban netán Python-ban tudjon programozni.

A bájos hernyótalpas szállítja a finom sütikét a tehetős, jól táplált gyermekeknek, míg a hajléktalanná vált, lecsúszott emberek a küszöböt harapdálva gusztálják a látványosságot.

A lehetséges jövőben az egyik oldalon áll egy csomó dolgozó robot és néhány velük foglalkozó programozó, míg a másik oldalon munkanélküli, éhező tömegek tornyosulnak.