WC oblites temaja

epp wc-n ulok, es eszembe jutott, hogy miert is ivovizzel oblitjuk a wc-t? erre a celra az elhasznalt furdoviz tokeletesen megfelelne, es eleg is lenne, vagy esetleg a mosogepbol szarmazo viz, persze megfelelo technologiaval, stb. nem keves vizet meg lehetne sporolni, ebben az egyre (kevesbe?) kornyezettudatosabb vilagban

Hozzászólások

Mosógépvíz nem hiszem (nézd meg mi folyik onnan ki és mennyi), de fürdővíz rendben is lenne. Nálunk esővízzel megy a wc és a zuhany. Elgondolkodtató, hogy minden mehetne esővízzel és iszunk ásványvizet, de még nem szántam rá magam, talán kellene egy kút is, ha elfogy az esővíz, legyen mire átkapcsolni.

--
http://sandor.czettner.hu

en meg azt nem ertem, hogy miert nem desztillalt vizzel furdunk, lenne minden haztartasban erre egy eszkoz es akkor tok tiszta vizben furdonenk, a rajtunk levo kosz lenne az elso, amit lat a viz :D

------------
Az az igazi troll, akinek a jelenlete a varhato kommentek szamat elosztja nullaval

Ezt már kitalálták mások is. Passzív házakban már használnak olyan megoldást, hogy a nem túlzottan szennyes (kézmosó, fürdő) vizet valami egyszerű (fizikai?) módon megszűrik és visszaforgatják a wc tartályba. Állítólag kb. felezhető a havi vízfogyasztás vele.

Ismeretségi körömben kísérleteztek azzal, hogy wc öblítésre és mosásra vizet kútból vegyék. Ásott kútról van szó, amiben nem iható talajvíz van. Az volt a gond vele, hogy valamiért elég nagy a vastartalma a kútvíznek ezért mindenen elég hamar rozsdafoltot hagyott. A wc kagylók elég ocsmányul néztek ki utána. Próbálkoztak valami szűrővel, de arról már nem tudok, hogy milyen sikerrel.
---
Internet Memetikai Tanszék

A kútból wc öblítéssel az a baj hogy szabálytalan. Ugyanis a kútból jövő víz után nem fizeted meg a csatornadíjat.
Külön vízórát kellene felszerelni a saját kutadra és azután csak csatornadíjat fizetnél. Így meg kevésbé éri meg legalábbis nálunk, mert a csatornadíj többe kerül mint az ivóvíz (475 és 790 Ft).

Ez helyileg van szabályozva, nálunk nem tiltja semmi, simán benne van a vízdíjban az a csatornadíj is, amit esővízzel generálunk. De bele lehet gondolni: Ha az esővizet nem gyűjtöm össze, az valószínűleg a csatornába folyik. Legalábbis sok helyen így van.

Egyetlen megoldandó dolog itt az, hogy pl tavaly alig volt eső, harmadnál tovább soha sem ment a ciszterna, idén többször is ki kellett kötni az ereszcsatornát, mert a fedélen jött ki a víz. Most sincs bekötve.

--
http://sandor.czettner.hu

A fürdővizet vissza kell juttatnod a rendszerbe, hogy le tudd öblíteni vele a vécét.

A szennyvíz ellenben megtisztítás után visszakerül a vízhálózatba, tehát ugyanez történik, részben szennyvízzel öblíted a vécét.

Az, hogy fizetsz a vízért (a megtisztított szennyvízért is) a gazdaságot segít fenntartani, tehát ezért sem érdemes megkerülni a vízközműveket.

A vízzel takarékoskodás környezetvédelmi szempontból sem előremutató a visszaforgatás miatt, ahogy az atomerőművek miatt az árammal takarékoskodás sem.

Ezek a technológiák ha megfelelően vannak megvalósítva zöldek, mint a fű, a megkerülésük a társadalom, gazdaság hanyatlásának eszközei lehetnek.

Az, a szennyvíztisztitás elterjedt gyakorlat, a gazdaság vérkeringésének pedig jót tesz ha folyatod a csapot, sok embernek adsz munkát vele és még neked is meg kell termelned azt a pénzt, ettől vagyunk mi fejlett társadalom és van nekünk gazdaságunk, hogy nem a hátsó kertben oldjuk meg magunk minden problémánkat (termesztés, szennyvíztisztitás stb.), minél jobban elszigetelődve a világtól, hanem másokat megfizetünk, hogy oldják meg helyettünk.

hát én főleg a saját költségeim megtakarítására gondoltam, meg gondolom !felesleges! iható vízzel öblíteni a WC-t. a szennyvíz megtisztítása meg gondolom az azt végző cégnek is költségbe, valamint környezetterhelésbe kerül.. így is eljutna oda, csak 2x használnám, ugyanannyi pénzért..

ja. és én is megkérdezem, hogy gondolom ez a hozzászólásod vicc akart lenni :)

Nem vicc, a megtakarítás egy jó dolog, ilyen mértékben még talán nem is káros, de ténylegesen ezek nem használnak a gazdaságnak, de ebben az esetben a környezetterhelés csökkenése miatt akár még el is fogadható, meg persze a szennyvízbiznisz nem a gazdaság ékköve, sőt, csak a probléma van vele.

Ha a gazdaság vérkeringését akarod fenntartani akkor mozgásban kell tartani a dolgokat, a csap folyatása mozgásban tartja, a hátsó kertben kókányolás nem.

Mivel a nagy tobbseg konkretan magasrol tesz erre, igy jelenleg nem okoz semmifele kart. Foleg, mert annyira kevesen csinaljak, hogy nincs ertelme korlatozni.

Egyebkent en nem latom olyan sotetnek a helyzetet, mint te. A lakossagi szennyvizet nagyon drasztikusan tisztitjak, nagyjabol fuggetlenul attol, hogy az valojaban mennyire szennyezett (ha adott napon pl. kevesbe szennyezett a viz, attol meg nem hasznalnak kevesebb tisztitoszert). Ennek a kornyezetterhelese mindenkeppen magas, akkor is, ha greywatert, meg akkor is, ha blackwatert tisztitanak vele. Akkor mar legyen ertelme is a dolognak, ugy gondolom, vagyis inkabb tisztitsanak vele tenyleg piszkos vizet.
Nyilvan a drasztikus tisztitasnak elsosorban az az oka, hogy ivoviz minoseget allitanak elo, aminek teljesen mas kovetelmenyei vannak, mint egy sima mosoviznek. Pont ezert lehet ertelme, hogy a lakossag probalja meg ujrafelhasznalni az enyhe szennyvizet, mert akkor a tisztitasba nem feccolodik felesleges energia, hanem tenyleg piszkos vizet fognak tisztitani.
--


Ki oda vagyik, hol szall a galamb, elszalasztja a kincset itt alant.

Erre a problémakörre japánban már tudtommal megtalálták a megoldást.
Két független vízhálózattal:
* egy ivóvíz minőség, melyet rendkívül nagy precizitással tisztítanak, viszont viszonylag olcsón kezelhető, mert enyhén koszos víz a bemenet.
* egy olcsóbb ivásra nem alkalmas vizet vegyszeres eljárásokhoz (mosás, stb...) illetve egyéb célokra (pl.:wc öblítés, fürdés, stb...). Ennek az előállítása (tisztítása) szintén nem túl költséges, mivel nem kell nagy tisztaságú vizet előállítani.

A rendszer előnye a kisebb környezeti terhelés és az olcsóbb előállítás. Hátránya a nagyobb kiépítési költség (több vezeték, több munka). Ugyan ez a fentebb más által kifejtett nézet szerint biztos hasznos, mert pörgeti a gazdaságot.

hát, hogy nemzetgazdasági szinten nézzük, akkor felőlem lehetnek kész megoldások (gépek, eszközök, szerelvények) is a probléma megoldására, hogy mindez automatikusan működhessen, ne nekem kelljen otthon berhelni ;)

"epp wc-n ulok"

Egészségedre!

Azért a jövőben kímélj már meg minket... :))

Jó barátom kertesházban él, van fúrt kút, a wc öblítés arról megy. Havi ezrest spórol meg vele kb.

---------------------------------------------------------------------------------
A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt.
Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

20000 volt a kút szivattyústúl, a házat felújította, mindenképp volt csövezés, nem ezen az 5 méteres darabon múlt. A kert locsolása is a kútról megy, így lefelezheted, marad ~11000 ft. Ahogy írtam, havi 1000 ft-ot spórol meg vele minimum, tehát egy év alatt nullszaldós.

---------------------------------------------------------------------------------
A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt.
Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

Homokos talaj, 9 méter a kút mélysége, 7 méteren már volt víz. Persze ugyanez másik helyen jóval több lehet, talaj, kútfúró, vízmélység kérdése...

---------------------------------------------------------------------------------
A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt.
Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

Azert ugye erzed, hogy 20.000 Ft-ert senki nem fog neked kiallni a kutfuro felszerelessel, meg metereket lefurni, azt becsovezni, es meg szivattyut si adni?

Amugy igen, furattam mar kutat, es kepzeld, egyik rokonom, mit ad isten: kutfurassal foglalkozik.

"kerlek, ne erts mar mindenhez, vagy tenyleg polihisztor lennel??"
Pff.

Kicsit tenyleg sok mindenhez ertesz, de hat van ilyen, csak ritka :-)

Egyebkent meg miert ne. Ha ismerosi alapon csinaltak neki, siman lehet 20k, plusz, ahogy irta, homokos a talaj, szoval ott tul sok melo nem lehetett. Egyebkent meg leirattatott, hogy a csovezes koltsege nem volt benne a 20k-ban, a hazat enkomplette csoveztek, es nem osztotta le kulon azt a par metert.
--


Ki oda vagyik, hol szall a galamb, elszalasztja a kincset itt alant.

Amire most válaszoltál, abban a hozzászólásban a csövezés a kút becsövezése.
Nem tudom, láttál-e már kútfúrást: odamegy a kútfúró-kocsi, elkezd fúrni. Nemtudomhány méteres fúródarabok vannak, amikor az egyiket letolta teljesen, hozzáillesztenek egy következőt, és fúrnak tovább. Így megy ez, amíg a kívánt mélységet el nem érik.
Aztán szépen kihúzzák sorbana fúródarabokat.
És akor megvan a kút, de ez így még nincs kész: be kell csövezni.
Egyszerűen csöveket dugnak le a lyukba, leegyszerűsítve.
Namost a fúrókocsi üzemanyag költsége nem jön ki 20 ezer Ft-ból akkor sem, ha csak 10 centit kell fúrni.
Aztán ehhez kell két ember legalább, azok sem ingyen dolgoznak.
Ezen kívül van anyagköltség is, meg minden amortizálódik, továbbá a végén a ledugott csövek sem ingyen teremnek a csőmezőn.
Na és akkor kell még egy szivattyú is, azt sem ingyen adják, még a kici ócó kínaiak sem.

Az már ezen felül van, hogy a kútvizet be kell vezetni a lakásba, kell puffertartály, stb.
De ha valaki tényleg fúr 20.000 Ft-ért kutat szivattyúval, akkor azonnal jöhet hozzám, furatok vele minden telkemre egyet, meg a szomszédnak is, hogy örüljön.

"Kicsit tenyleg sok mindenhez ertesz, de hat van ilyen, csak ritka :-)"

Nem értek sok mindenhez, de mivel mozgok a világban, sok emberrel találkozom, laktam már sok helyen, volt/van több autóm, volt már több saját vállalkozásom, van is több vállalkozásom, építettem már házat, furattam kutat, autóztam versenypályán, számítógép-buzi vagyok kiskorom óta, stb.stb.stb., ezért sok területre van rálátásom, sok területen van tapasztalatom, néhányban el is vagyok mélyedve.

na, konkretan unokatesomek kutfurassal foglalkoznak, sot, most ugrik be hogy masik unokatesomek is furkaltak egy idoben, azt is tudod, hogy nem feltetlenul kutfuro kocsi fur, vagy, hogy egy amolyan kezifuroval furnak, foleg, ha nem nagy a csovastagsag. konkretan egy regi swifttel es egy utanfutoval jarnak furkalni. apam szolnokon a kutfuro vallalatlan kezdte az ipart, na ott tenyleg komoly eszkozokkel furtak.

apam nemregiben unalmaban, szaktudasat hasznositva beallt egy kutfuro vallalkozo melle, es szlovakiaba jarnak komolyabb kutakat furni, persze itt sem kell 50 meternel melyebbre gondolni, viszont 110-es csovekkel, ezt mar nem kezifuroval furjak :)

Na akkor kerdezd meg, hogy a swifttel, utana kotott utanfutoval, meg a felszerelessel, ket emberrel egyaltalan kiallnak-e 20.000 Ft-ert...
Es akkor meg a furast meg sem kezdtek, csak tankoltak a kocsiba, "kiszamoltak" az eszkozok es a kocsi amortizaciojat, es kiszamoltak, hogy legalabb par ezer Ft-ot keressenek aznap.
De mondom, ha jonnek, es 20.000 Ft-ert furnak nekem kutat, es ebben az arban le is csovezik, meg adnak is ra egy szivattyut, akkor johetnek, mert kell furni par kutat.

Várjál, várjál.
Nem haveri/jószomszédi, hétvégi kikapcsolódás körében végzett kútfúrásról volt szó, meg anyagköltséget miért nem számolunk?
Ha valaki azt mondja, hogy 20.000 Ft-ból becsövezve, szivattyúval ellátva fúrtak neki kutat, akkor ott az anyagköltség is ott van, meg a szivattyú is, nem?

"persze neked biztos nem mennének el csak úgy"
Ne is jöjjenek, én a barátomtól sem várom el, hogy ingyen dolgozzon.

Nem vagy te nagyon kocka? Budin ülve is hup-ozik... Még jó, hogy illatokat-szagokat még nem közvetít az internet :-P

A mosógépes víz megfelelő technológiáját technikailag vagy házi kémiai tisztítással értetted? Azt akarom ebből kihozni, hogy a minap volt a tv híradóban, valahol a nyugati végeken egy városban felmérik, hogy mennyi háznál van szabálytalanul az esővíz felfogó csatorna kifolyója a csatorna rendszerhez hozzákötve. Ugyanis éppen az a baj, hogy a tiszta esővíz felhígítja nagy mértékben a trutyi biológiai és kémiai állapotát, és a szennyvízkezelés során ez mérhető volt. A kezeletlen, vegyszeres vízzel éppen az ellentettjét éred el.
Nem akartam papolni.

Ezen már én is gondolkodtam.

Mondjuk egy kétszintes családiháznál, ahol csak fent van fürdőszoba ez még talán simán meg is valósítható: a lenti wc tartályát egy köztes tartályból kellene feltölteni (ha az üres, akkor nyilván mehetne csapvíz), illetve ha meg a köztes nagyobb (mondjuk 100-200 literes) tartály telik meg, akkor fürdővíz mehetne simán le.

A kérdés csak az, hogy az így tartalékolt víz mennyire büdösödik?

ugy hivjak szurke viz
Greywater gets its name from its cloudy appearance and from its status as being neither fresh (white water from groundwater or potable water), nor polluted (sewage). Wastewater containing significant food residues or high concentrations of toxic chemicals from household cleaners, etc., may be considered "dark grey".
http://en.wikipedia.org/wiki/Greywater

If collected using a separate plumbing system from blackwater, domestic greywater can be recycled directly within the home, garden or company and used either immediately or processed and stored. Recycled greywater of this kind is never safe to drink, but a number of stages of filtration and microbial digestion can be used to provide water for washing or flushing toilets. Some greywater may be applied directly from the sink to the garden or container field, receiving further treatment from soil life and plant roots. Given that greywater may contain nutrients, pathogens, and is often discharged warm, it is very important not to store it before use in irrigation purposes, unless it is properly treated first.

--
Live free, or I f'ing kill you.

Ettől én még jól vagyok, s gyermekkoromban esővízzel mostunk kezet, azzal fürödtünk, sőt, ha jól emlékszem mosásra is használtuk, miután kiszűrtük a szúnyoglárvákat.

Mindezt egy egyszerű fedett betongödörből, aminek az egyedüli tisztítása a kb 2 évenként megtörténő kisikálás volt.

Ivóvíz volt a kútban (ami egyébként sör és dinnye hűtésére is kiváló volt), vezetékes víz is volt, ennek ellenére csak olyan 10-15 éve szokhattunk le az esővíz használatáról.

Lakótelepeken ez könnyen megoldható volna, ha gondoltak volna erre amikor azokat megépítették. De nálunk speciel még vízóra sincs, mivel anno úgy gondolták, az majd jön ingyé'. Ilyen körülmények között ugyan ki gondolt arra, hogy ne pazarolják az édesvizet?

Ave, Saabi.