Te, nem tudja valaki itten, hogyha belocsoltuk az egesz falat vakolas elott cementtejjel, es megsem vakolom le par nap alatt, akkor az feleslegesbe/pocsekba megy, mikorra 2 het mulva megerkezik a komuves?
"1. lepes, nedvesitsuk at a falat!"
Ez kerem meszko. Nem tegla, nem ytong, hanem meszko. Issza a vizet. Egy kobdeci meszkokocka masfel liter vizet siman felvesz. (haha :-) de komolyan. Slaggal lottuk a falat, mire hajlando volt nem szaraznak kinezni.
- egeresz blogja
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 901 megtekintés
Hozzászólások
A vakoláshoz nincs videotutorial? :D
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
+1
tenyleg.. kene csinalni 1 ezermestertvideotutorialz.com -ot
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
én is rendszergazda. én is szoktam vakolni. nekem is mészkő házam van. üdvözlet a klubban :)
milyen mészköved van? Sóskúti? Budafoki? Kőbányai?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
nálam budafoki mészkő van. valóban szeret inni, de nálam inkább az szokott lenni a fő probléma gúzolásnál, hogy mállik. nagyon mállik! bementem az obiba, és jobb ötlet híján vettem padloponhoz való alapozó trutyit. ezt ugyan nem falra szánják, hanem aljzatra, de olyan állagú, mint a málnaszörp: ragacsos, és remekül megköti a felületet. (cserébe legalább rohadt drága.) lekopogom, eddig nem esett le a vakolat :)
ha két hét múlva jön a kőműves, akkor praktikusan neki is kell majd azért gúzolni előtte. száraz, poros felületre vakolni nem rulez. mindamellett lehet, hogy könnyebb dolga lesz, ha most előkészíted neki a terepet.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Budafoki.
Aztszem a kerti pincebol banyasztak ki a hazat. Kobmeterre tulsagosan nagy az egyezes.
3 fajta meszko van. (cca meteres retegekben a talajban, tehat mind a 3 van a hazban)
1) morzsalekos, csigakkal egyeb uledekekkel teli
faraghatatlen, veshetetlen, iszonyat kemeny (nyomoszilardsag) viszont
osszevissza torik (szinte semmi huzoszilardsag). Arra reped, amerre akar.
A vizet issza, szetfagy, illetve szetmallik szabadban.
2) teljesen homogen allagu, jol faraghato, jol vesheto ko. Picit puhabb, mint a fenti. Mint egy mikroporozus ytong. Fureszelheto, sima a vagasi felulet. Szivacs: minden vizet megiszik. Szetfagy, de nem mallik szet seperc alatt.
3) nagyjabol homogen allagu, faraghato, vesheto ko. Picit kemenyebb, mint afenti. Alig iszi a vizet, fagyallo. Fureszelheto. Szemre nem egyertelmu a 2-es es a 3-as kozott a kulonbseg, de szabadon allo, evtizedes keriteseknel elegge feltunik, hogy az 1-es szetmallott, a 2-esbol retegekben fagynak le a cuccok, a 3-as meg teljesen ep.
Lehet, hogy holnap jolnaputan felvakolok. Nem lesz a komuves megvarva. Majd kiderul hetfon :-)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
no, még a végén kiderül, hogy szomszéd vagy :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
na, nem ugrassz at egyet vakolni?
cserebe mutatok neked 59 node-os linux clustert, vagy alpha/vms gepeket, esetleg egy itaniumot, mittomen kettelephelyes storaget, muzeumnak felreallitott vaxot, vegul is, a technologia mindegy, de a rendszer tomege nem lehet 300 kilonal kevesebb.
(a bejegyzes poen volt)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
> na, nem ugrassz at egyet vakolni?
nem, de egy sört megihatunk a kőművesek egészségére :)
> cserebe mutatok neked 59 node-os linux clustert, vagy alpha/vms gepeket, esetleg
> egy itaniumot, mittomen kettelephelyes storaget, muzeumnak felreallitott vaxot,
> vegul is, a technologia mindegy, de a rendszer tomege nem lehet 300 kilonal
> kevesebb.
ennyi színesfém árából építhetsz egy faja téglaházat, azt könnyű lesz vakolni, és még télen sem fagysz meg benne ;)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
ott van nálad otthon az eredeti ludens?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
nem, munkahelyen, 9.-es (aram nelkuli) sorban.
kicsit sok lenne ruhasszekrenynek ;-)
nincs itthon semmi erdemleges, legfeljebb az asszonyka vax vlc -je.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Többféle mészkő van, és mindegyik üledék :-P
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Vakolás nem nehéz, csak előtte egy kicsit nem árt kőművessel is dolgozni, hogy az ember rájöjjön a hogyanjára.
Egyébként konvergálsz a 27%-hoz? :)
--
Fight / For The Freedom / Fighting With Steel
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
ezzel a szazalekosdival csak azt akartam jelezni, hogy baromira nem haladunk az osszmunkahoz kepest, pedig a munkanapok csak ugy repulnek.
ugye egy fal van most vakolas alatt. A tobbi falat is ki kellene javitani, festeket lekaparni, a mallo vakolati reszeket leszedni, a lukakat kivakolni.
Es utana valami simitast is kapjon a fal.
Van meg aljzatkienyenlites, jarolapok+csempek lerakasa, a regi ablakrol a regi festek leszedese, a plafon megcsinalasa, mintha ez csak nehany szo lenne
es csak utana jon a konyhabutor, amit en akarok megcsinalni
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem fog "pocsékba menni". Belocsolja oszt' jó napot!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni