A UPC megint bekaphatja.

Az történt ugyanis, hogy tegnap estefelé, itt Újpesten volt egy nagyobb vihar. Én persze jó szokásom szerint előtte áramtalanítottam a gépet, meg kihúztam a konnektorból a tápkábelt. Nem sokkal utána valahova a közelbe be is csapott egy villám, szolt is rendeset. A vihar elmúltával kapcsolom be a gépet, és meglepődve tapasztalom, hogy nincs internet elérés. A Webstar modem ledjei a PC led kivételével mind világít rendesen, a Knetwork Manager meg csak köszörűl, hol van eth0, hol nincs, csatlakozni nem tud, MAC cím rendbe, minden más üres. A dmesg ugyanezt mutatja. Az alaplapi ethernet ledek közül csak a sebesség kontroll világít, az adatforgalmi nem. Nosza, menjünk be a modembe, hátha többet megtudok. Semmi, a modem sem érhető el. Az alaplapi SMARTLAN teszt valami irreális, 243 méter kábelt mutat. Ennek fele sem tréfa. Biztonság kedvéért még lefuttattam egy ethtoolt is, az ethernetet jónak találta, csak hát adatforgalom meg sebesség szempontjából dobált hibaüziket. Innentől kezdve egyre biztosabb voltam benne, hogy a hiba a UPC-nél van. Nosza, hívjuk fel az ügyfélszolgálatot. Bő 10 perc után el is tudtam érni, jöttek a szokásos "áramtalanítsam a modemet" duma. Később (kb. 15 perc múlva)a kishölgy kapcsolt nekem egy informatikust. Itt ugyan az az őrület, áramtalanítsam a modemet, aztán helyezzem feszültség alá újra, bla-bla-bla. Figura gondolom vakarta a fejét, vagy legalábbis tisztába volt a gonddal, csak nem igazán tudta, hogyan tálalja ezt nekem. Most jön a kurfli. Aszondja, nézzük meg a rendszert, csináljam ezt, meg ezt. Mondom neki, én ezt nem tudom csinálni, mivel hogy itten egy Debian Lenny futkározik, de minden paramétert és segítséget ugyanúgy meg tudok adni, mintha Windows ketyegne a vasamon. Itt felderült az arca (gondolom), és egyből elkezdte lökni a hülyeséget. Szerezzek egy laptopot, dugjam rá a modemet, ha a PC led ott sem világít, akkor a gépemmel van a baj. Mondom neki, hogy a gép oké, viszont a modem halott, még csak belépni sem lehet, kábelek rendbe, nem kell a rizsa. Erre azt mondja, a villámcsapás biztos szétvágta az ethernet lapkát. Jót röhögök, és megjegyzem, egyrészt a vihar ideje alatt ki volt húzva a gép, másrészt ritka az olyan villám, ami csak egy körömnyi izét tesz tönkre az alaplapon, ilyenkor állatába elszáll az egész gép is. Még agyusztált egy darabig, hogy kiküld szervizest, de valszeg nekem kell majd kifizetni a kiszállási díjat, erre én meguntam a dolgot, és kinyomtam a mobilt. Kicsit körbekérdezősködtem a szomszédoknál, náluk is halott volt minden, se net, se tévé, se telefon.

Ma délelőtt gép bekapcsol, PC led vígan világít, netelérés feláll, modem elérhető, mindenki boldog.

Tavaly novemberben, a Fiber Power bekötése után, ugyanezt a faszságot már eljátszották. A net napokig oké volt, aztán random jelleggel negyed óránként megszakadt. A BIOS tesztje hol látta a kábelezést, hol nem. A modembe a sebesség és egyébb értékek normálisak voltak. Négy technikus jött ki, három modemcsere volt, és amikor már a fél utcába szarakodni kezdett a tévé és a telefon, akkor vették a fáradságot, hogy a saját aknájukba lerángassák a seggüket, és megnézzék, mi a helyzet arra felé. Találtak is egy szar rákötést az ottani kütyüre, amiről a fél utca szolgáltatása futott. Miután ezt normálisan megcsinálták, meg is szűnt a probléma. Mindez majd egy hónapos "ügyintézés" után.

Hogy ezt mért írom le.

1. Nem ez az első eset, hogy hülyének akarnak nézni, pláne, mikor kiderül, hogy nem wint futtatok a gépen.

2. Nem tudom, mi a belső szabályzat, de ha egyszer gebasz van náluk, nyugodtan bevallhatnák, nem kell a rizsa duma, ha ők őszinték hozzám, én megértő tudok lenni. A gáz az volt a dumájukba ugyanis, hogy ők látnak engem, ergo minden oké. Ja! Látnak egy francokat, amikor kiosztott ip-m sincs.

3. Mért csak akkor méltoztatik ez a szolgáltató érdemben reagálni valamire, ha csoportos bejelentések érkeznek, és pláne mért csak akkor, ha a környéken a net mellett a tévé és a telefon is elmegy a picsába.

4. Gyűlölöm azt a szolgáltatói hozzáállást, hogy esetleg hiba esetén biztosan az ügyfél a hülye, a hanyag, a tolvaj, stb. Ezek a francos cégek belőlünk élnek, nem atyaúristenek, nem ártana, ha kisebb pofával állnának hozzá az ügyfelek problémáihoz, ugyanis egy szolgáltatás szerintem nem csak addig terjed, hogy havi szinten perkálom a zsetont, de különben meg befogom a pofám.

Hát ennyi. Kissé pipa voltam megint, jól esett kiadni kicsit a gőzt a fejemből. :-)

Hozzászólások

bérelt vonalon ülsz, hogy ennyire mérgelődsz? nem értem.

pusztán a benzinköltség a kiszálláshoz kerül annyiba, mint amennyit 1-2 hónap alatt befizetsz :) gondolkozz.

nem vagyok upc-s.

Te irsz aki meg par napja nyitott topicot arrol hogy lenne e net digivel aramszunet eseten es akkor ha nem az mekkora hudecsunyadolog. :D Poen. (Meg a UPC-seknek is nagyobb szavuk lehetne a dij eseten, de mindketto eltorpul azoktol akik nem panel patkanyok / olyan helyen laknak es normal dijat fizetnek ADSL-ert,kabelert pl.)

lesz*plak, ha ide linkeled azt a részt, ahol én bármi rosszat is mondtam abban a topicban a digiről.

te komolyan ennyire bénán h*lye vagy, hogy kitalálsz nekem itt dolgokat?

"Te irsz aki meg par napja nyitott topicot arrol hogy lenne e net digivel aramszunet eseten es akkor ha nem az mekkora hudecsunyadolog. :D Poen."

hol írtam én azt, hogy az csúnya dolog lenne te szánalmas b*rom? ennyire f*sz vagy? térj már észhez te 10 éves kis hülyegyerek

"hol írtam én azt, hogy az csúnya dolog lenne te szánalmas b*rom? ennyire f*sz vagy? térj már észhez te 10 éves kis hülyegyerek"

Koszonjuk hogy ismet fitogtatod magas intelligenciahanyadosod, noha mar enelkul is elegge bemutatkoztal kulon uzenetekben. Mindig kiteszel magadert.. annyira ari. :)

Olvasd el figyelmesen, amit írtam, pontosan ott a válasz, hogy mért vagyok mérges, de most azért leírom újra. Nem az bosszantott fel, hogy nincs net, mert ez belefér, bármelyik szolgáltatónál előfordulhat. Amitől pipa lettem, az az, hogy egyrészt hülyének néznek, másrészt meg sumákolnak. Én egy megértő, türelmes ember vagyok. Ha azt mondták volna, tudunk a hibáról, kollégáim rajta vannak a megoldáson, türelmét kérjük, akkor nincs semmi probléma. De egyből nálam keresni a hibát, miközbe az én szerény informatikai tudásommal is egyértelmű volt, hogy ők a hunyók, ez kissé bütykös. Ráadásul az qrvára nem jelent semmit sem, hogy én mennyit fizetek érte, a díjszabást nem én állapítottam meg, és ezért a pénzért ha a s.ggem kinyalását nem is várom el, azért némi konstruktív együttműködést még bőven beleférne érte.

teljesen mindegy, mit mondasz az ügyfélnek, úgyis lesz a szórásban, aki megérti, meg olyan is, aki részegen veri a tamtamot, hogy de neki azonnal kell a net, mindegy, hogy nála van a baj vagy éppen a Tisza vitte el a fél ország távközlését... hogyhogy nem dolgozik nálunk semmiféle Mózes?

Tapasztalatom szerint a legjobb az, ha ismersz egy UPC-s szerelőt, aki már egy ideje náluk dolgozik.

Tavaly errefelé is volt olyan, hogy negyedóránként megszakadt a kapcsolat vagy legalábbis maximum 3kb/s sebességgel jöttek be az oldalak. Ami miatt átkoztam a UPC-t, hogy ez a jelenség fél éven keresztül kísértett minket és teljesen random napokon jött elő. Nem csak néha, rendszeresen! UPC ügyfélszolgálata szerint nálunk volt a hiba... akarom mondani az egész településen mindenkinél volt a hiba. Amióta változtak a csomagok és bejött a Fiber Power, azóta nincs ilyen probléma.

Aztán még ez előtt volt olyan gondunk is, hogy router csere után folyton a Chello oldala jött be minden létező weboldalra. Ügyfélszolgálat ez esetben is "nálunk van a hiba" mondattal elküldtek. Szerencsére azonban megvolt egy belsős UPC-s mobilszáma, felhívtuk. Egyből rávágta, hogy regisztrálni kell a routert(?) a chello rendszerébe, s ennyivel meg is oldottuk a dolgot.

--
http://modellers.hu

Csak egy észrevétel: a villámlás keltette elektromágneses mezőnek nem kell drót a terjedéshez. A tapasztalat pedig azt mutatja, hogy ilyenkor nagyobb eséllyel menekülnek meg a az elektromos hálózaton lévő készülékek.