wifi akadozik a vistán

1-napos Acer Aspire 7738-as laptoppal (Vista SP2) ülök 2 méterre egy Linksys routertől. A routert évek óta használom egy csomó Linuxszal fennakadás nélkül. A jelerősség kiváló. Linuxos ésszel úgy látom, hogy a hálózati kapcsolatnak jónak kellene lennie.

ping -n 99999 192.168.1.1

Az eredmény váltakozó:
néha 1ms a válaszidő,
de néha felugrik 100-300 ms-re,
néha timeoutol,
néha azt mondja, hogy a célállomás nem elérhető.

Természetesen a hálózat így nem használható.

Mi lehet ez? Garanciális hardverhiba? Inkompatibilitás, vessek magamra? Vagy valami Windows beállítást nem ismerek. Megjegyzem, hogy még sosem láttam se Vistát se XP-t.

A Linux konfigurálás ehhez képest egy kéjmámor. Nem értem mért ijesztgetik az embereket a Linuxszal. 10 éve folyamatosan a Linux desktop éve van.

Hozzászólások

A kerdeses laptoprol irok. Csakhogy kozben bebootoltam egy Ubuntut. Csont nelkul megy vele a wifi. Tehat nem hardver hiba, hanem a Vista hibaja, vagy az enyem, hogy nem ismerem a Vistat.
--
CCC3

Mégis hardver hiba lehet. Negyedóra múlva az Ubuntu ping is elkezdett hibázni. Az eddigiek mellett ilyen hibaüzenet is jön "No buffer space". Percekre leáll, aztán viszont "megérkeznek" csomagok közel perces idővel.

Próbáld meg újrahúzni a wifi kártya driver-ét. Ugyanilyen problémám volt, és megoldotta.

Azóta megy a ping. Nem akadt el, de néha be-becsúszik egy timeout. Az átlagidő és a szórás is rosszabb, mint a többi wifinél. Ezek szerint az Intel Wifi Link 5100 AGN nem volt szerencsés választás.

Másrészt a rendszer a Windows Update program szerint naprakész állapotban volt. Akkor mi az, hogy újrahúzni a drivert? Ez a Windows tervezett működése? Mégiscsak a Linux desktop éve van.
--
CCC3