csomag(+verzió) slacky(dátum) bw64(dátum) slamd64(legfrissebb)
cyrus-sasl-2.1.23 05.14 05.16 2.1.22
xpdf-3.02pl3 05.09 05.11 3.02pl2
...
mozilla-firefox-3.0.10 04.28 04.29 3.08 (!)
Az első oszlopban látható a csomag neve és a Slackware tárolókból elérhető legfrissebb kiadás. A második oszlop azt mutatja meg, hogy ez a frissítés mikor került a tárolókba. Harmadik oszlop mint (2) csak a bw64-es tárolókra nézve.
A 4. oszlop azt mutatja, hogy ugyan abból a csomagból / programból mi a legfrissebb Slamd64 esetén.
(Megj.: Mindhárom disztribúciónál a legutolsó stabil - 12.2 - kiadást néztem.)
A kérdés tehát:
(M)Ennyire "unsecure" a Slamd64?
Érdemesebb inkább a Bluewhite64-et választani?
Vélemények érdekelnek, ha van kérlek írd meg, köszi.
- czappa blogja
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 638 megtekintés
Hozzászólások
A Bluewhite 1 tuti jó kis rendszer, elég sokat nyúztam, és nem volt vele különösebb gondom (ami volt megoldottam, lásd blogom). A Slamd64-et sosem próbáltam, de ha Bw jobban karbantartott akkor nincs veszteni valód (egyébként a Slamd megjelenésben is sokat csúszik a Bw-hez képest).
> BERUS
Motor: Debian GNU/Linux- Lenny
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én BW64-et használok. Pár nap késéssel mindig követi a Slackware csomagokat. Ezenkivül jó a LiveDVD és egyéb cuccaik is. A 32 bites támogatással is jól áll. Megy aminek mennie kell :-)
--
Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszi a hozzászólásokat! Azt hiszem ha majd lesz egy kis időm, akkor telepítek egy bw64-et, egyelőre a slamd mellé (van hely) aztán lehet ez lesz az elsődleges disztró a gépemen.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nekem évekig tökéletesen működött a Slamd64 a gépemen, bár disztrófrissítéseket kihagytam. Elég sok mindent kellett forgatnom hozzá, de miután megvolt a forgatás, nem kellett foglalkoznom a cuccal. Pár hónapja gondoltam hogy újítok, Úgyhogy én is a Bluewhite64-et próbáltam ki. Csak szerintem rossz pillanatában frissítettem a rendszert rosszul (currentre) és így használhatatlanná vált a kde. Ezekután egy rövid Ubuntus kitérő után végül Fedora került e gépre, amivel meg vagyok elégedve. Slackware-t azóta is szeretek használni, de inkább csak szerveren.
Szóval szerintem mindenképp próbáld ki a bw64-et mielőtt élesben használod.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszi neked is a hozzászólást!
Már volt bw64 a gépemen csak akkor elhagytam a slackys vonalat. De rá kellett jönnöm, hogy Slackware nélkül nincs Linux. :) Ekkor próbáltam ki a Slamd64-et.
Ami tetszik benne az az, hogy létezik hozzá egy - többnyire - a Slamd64 fejlesztői által karbantartott SlackBuild szerű oldal, míg bw64 esetén "csak" egy binárisokból álló 3rd party repo van.
(Amihez kevesebb a bizodalmam és amit persze nem is kötelező használni, továbbá a slamd64-es slackbuildek is - esetleg kis átalakítás után - használhatóak bw64-hez, csakúgy mint a slackbuildes sb-ek.)
Amiben viszont csalódás a Slamd64 az meg a későn érkező frissítések.
Egyelőre bw64-et csak a slamd mellé teszem fel és jelenleg még marad a slamd az éles rendszerem.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nincsmit!
A Slamd64 is "egyemberes" projekt ahogy én tudom, de legalábbis kicsi stábbal dolgoznak, így érthető ha valami hiányzik vagy nem a legfrissebb. A BW64 is egyemberes, egy román arc készíti. De ami van az legalább normális és jól meg van csinálva. Nekem is hiányzik a Slackware a desktopon, bár már jóval kevesebb időm is lenne foglalkozni vele, de SoHo szerver kategóriában még mindig a legnyerőbb disztró nálam.
Ráadásul már van hivatalos 64bites verzió is, szerintem kicsit megkésve, mert biztos nem én vagyok az egyetlen aki ennek hiánya miatt váltott teljesen más disztróra.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni