Természetesen sor került szociális programokra, ez a képeken is látszik: http://ites-torun.extra.hu/index.php?gallery=itestorun
A szállás: tökéletes, csak lett volna melegvíz:D Ja meg sok szobának nem volt ablaka, de ez végülis normális, ha egy porosz erődből átalakított hotellel van dolgunk: Fort IV
A kaja: várakozáson felüli volt, egy normális AEGEE-eventen fogyok pár kilót, most erre nem került sor. sőt. Az más kérdés, hogy két nap is vegakaja volt a felhozatal, ami nekem derogál, de ettől függetlenül jó volt, finom volt, elég volt — főleg ha figyelembe vesszük, hogy nem szoktak ennyi gondot fordítani erre.
It was nice:)
- numen blogja
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 805 megtekintés
Hozzászólások
ez amolyan AIESEC jellegu szervezet?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Igen meg nem:
kétségkívül hasonlít az AIESEC-re bizonyos fokig, mert mindkettő nemzetközi diákszervezet, programokkal, egyebekkel. — ezt érdemes belátni, mert a kérdésed eléggé gyakori. Ettől függetlenül viszont csupa különbség az élet:) Ezt még inkább érdemes belátni, mert úgy egyébként teljesen különbözik a két szervezet céljaiban, meg nagyrészt eszközeiben.
Vannak dolgok, amiket ha el szeretnél érni, akkor az AIESEC-hez érdemes fordulni: külföldi munkahelyek, céges kapcsolatok... Az AIESEC általánosságban véve a közgazdász hallgatók felé nyit inkább, és nekik is elsősorban munkakapcsolatokat kínál. Már amennyire így kívülről látszik.
Az AEGEE ezzel szemben valamivel idealistább — ezen az oldalon a célkitűzései között aktív állampolgárságot, előítéletmentes Európát találsz például.
A diáknak persze egyedül az előítéletmentes Európával nem lehet kiszúrni a szemét, ha nem is ezért, de az AEGEE nyújt egyet-mást:
Az AIESEC-kel ellentétben a diákokkal való kapcoslatok építését célozza meg, akik minél inhomogénebb tanulmányi háttérrel rendelkeznek. Pl. míg az AIESEC intézményi és országos szinten is szerveződik, addig az AEGEE-nek városi, regionális, meg európai szintje van csak. Ennek megfelelően pl. AEGEE-Budapestnek, bár az iroda helye miatt főként közgázos tagjai vannak, egyre többen jönnek más egyetemekről — főként Műszakiről, ELTÉről.
Ami a szervezett programokat illeti, nemigen tudom kiemelni az eltéréseket, mivel csak az egyik szervezetnek vagyok tagja: az AEGEE szervez konferenciákat, nyelvkurzusokat, meg általában véve, nemzetközi események elég széles spektrumát. Az évnek ebben a szakában a nyári egyetemek a legnépszerűbbek, de egész évben vannak az enyémhez hasonló tréningek pl.
Általában véve, az AEGEE rendszerint max. néhány hetes kiutazást igénylő megmozdulásokat szervez, ezekkel igyekszik a céljait elérni. Emiatt néhányan utazási irodának titulálják, ami eléggé reprezentálja az adott ember lényeglátását, de ez már egy másik történet:)
No meg persze ezeknek elég nagy a fun- és interkulturális faktora. A hetem kevésbé szakmai részéhez hozzátartozott pl. hogy Európa különböző nyelvein tanuljam meg azt, hogy "Egészségedre" — szegény külföldieknek a magyarba beletörik a nyelvük:D Fura látni, hogy pont ez nem megy valakinek, aki olyan folyékonyan mondja, hogy "Na zdrowje" :)
—-—-—
int getRandomNumber() {
return 4; //szabályos kockadobással választva.
//garantáltan véletlenszerű.
} //xkcd
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
ez a AIESEC-kozgaz dolgot masutt nem lattam, csak pesten, gondolom a kozgaz belterjessegenek koszonhetoen. kulfoldon megprobaljak lefedni a szakteruleteket, hiszen gyk gyakornoki allasokat kozvetitenek.
kosz az osszefoglalot, erdekes volt.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
örülök, hogy nem tartottad túl hosszúnak (mint ahogy én pl. annak gondoltam):)
vidéki intézményekben nincs AIESEC? annyit tudok csak az elterjedtségéről, hogy jelenleg sokkal több helyen vannak ott, mint az AEGEE. (BCE, BGF, BME rémlik így első körben)
—-—-—
int getRandomNumber() {
return 4; //szabályos kockadobással választva.
//garantáltan véletlenszerű.
} //xkcd
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
nem ismerem a magyarorszagi AIESEC viszonyokat, eloszor kulfoldon hallottam rola, aztan veletlenul egy kozgazostol tudtam meg h van magyarorszagon is. itt UK-ban jobban elterjedt szerintem az AIESEC a sok nemzetkozi kapcsolatnak koszonhetoen, AEGEE-rol nem hallottam (ettol fuggetlenul lehet, hogy van)..
jok az ilyen nemzetkozi szervezetek nagyon, orulok neki, hogy terjednek magyarorszagon. ebbol mindenki csak profital.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
van AEGEE UK-ban: egy glasgow-i résztvevője pl. volt a toruńi eseménynek.
Úgy általában véve, közgázos berkekben az AIESEC elterjedtebb, műszakisokban a BEST, az AEGEE meg mindenhol igyekszik ott lenni, mivel alapértéke a sokszínűség ilyen téren is.
—-—-—
int getRandomNumber() {
return 4; //szabályos kockadobással választva.
//garantáltan véletlenszerű.
} //xkcd
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Tudsz mondani egy Torun-i hírességet (fő műve: De revolutionibus orbium coelestium... (bocs, ha elgépeltem egy kicsit))? (Csak, hogy Torun ezen aspektusát is reklámozzuk egy kicsit.)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
jaja, ott van a varoskozpontban a csoka szobra is az esernyojevel
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Copernicusra gondolsz?;)
(a csütörtöki képek közt van olyan is, ahol a szobor fel van öltöztetve egy diákfesztivál alkalmából sárkányjelmezbe:))
—-—-—
int getRandomNumber() {
return 4; //szabályos kockadobással választva.
//garantáltan véletlenszerű.
} //xkcd
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hello,
Csak kis extra infó tisztázásképp, Magyarországon 11 irodája van az AIESECnek (Nemzeti vezetőség, BCE, BME, BGF 3 kara, Gödöllő, Debrecen, Szeged, Győr és Miskolc) különböző egyetemeken és főiskolákon.
A tevékenységről meg annyit, hogy manapság már messze nem korlátolt a célközönségük a közgáz és hasonlókat tanulókra, nyit már bármilyen szak és szakma felé is. Szakmai gyakorlatokat (2-től 18 hónapig) jelenleg 104 országban ajánl, legyen az gazdaság, pénzügy, informatika, programozás, web-development, vállalatfejlesztés, hr és egyéb területeken is, összegzésben évente 4-5000 szakmai gyakorlatot kínálva világszerte.
És persze ezen kívül vannak a helyi, nemzeti, régiós és nemzetközi konferenciák, ahol különböző belső (a szervezet működésével kapcsolatos) illetve külső (cégek, képviselők a külső realitás és lehetőségekről) témákban vitáznak, terveznek, tanulnak képzések keretében - persze meg nem feledkezve az informális oldaláról sem (:
Tisztázás/werbung vége (-8
thee
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
köszönöm/-jük
Ezt úgy kell érteni, hogy az AIESEC célcsoportja főként a végzéshez közelebb álló hallgatók, akiknek inkább a szakmai gyakorlat szerzése a domináns?
Mennyire kötődik az AIESEC tagság az egyetemi tagsághoz? A 18 hónap elég hosszú időnek tűnik ahhoz, hogy az egyetemet megszakítsam érte — ezért merült fel egyáltalán:)
—-—-—
int getRandomNumber() {
return 4; //szabályos kockadobással választva.
//garantáltan véletlenszerű.
} //xkcd
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni