kubuntu 6.10 képrenyőkezelés

Fórumok

éppen most telepítettem tuti-frissen, szűz vincsire Kubuntu 6.10-et. minden szép, kivéve, hogy a Rendszerbeállításoknál a Monitor&Display gombra kattintván az alábbi szöveget kapom:

A(z) Montior & Display modult nem sikerült betölteni.

A hibaüzenet:
A hiba lehetséges okai:
Hiba történt egy előző KDE-verzióról történő frissítés során, az egyik beállítómodul 'árván' maradt.
Régi, külső cégtől származó beállítómodul maradt a rendszerben.
A fentiek alapján próbálja meg eltávolítani azt a modult, amely a hibát okozza. Ha az eltávolítás nem sikerül, próbáljon tanácsot kérni a disztribúció vagy a csomag karbantartóitól.

Szóval értelmes hibaüzenet nincs, csak ez a gyönyörű szöveg. A dolog a video-driver kicserélése után se javult (mostmár a friss ati driver van fenn), más ötletem meg nincs.

Természetesen a probléma arra fut ki, hogy a mostani nagyszerű-gyári 65Hz-emet egy kicsit feljebb tornázzam (pl 85-re), hogy ne essen ki rögvest a szemem a helyéről.

Volt már vkinek hasonló problémája? Ötlet?

Kösz.

Hozzászólások

Állítsd át a magyar nyelvet angolra.A magyar fordításban van egy kis probléma állítólag.Vagy xorg.conf-ban ird át a paramétereket!