Van egy linuxos szerver, azon vannak a filmek (zenék és fényképek is, ritkán azok lejátszására is szükség lenne, de az elsődleges kérdés a filmek lejátszása). Sambán és nfs-en is elérhetővé tudom tenni a fájlokat, meg persze más módokon is, ha szükséges (amire lehetőséget nyújt a Linux). Ez a szerver állandóan be van kapcsolva, akár docker konténerek futtatására is alkalmas.
Van egy raspberry pi 3 és egy 4, libreelec fut rajtuk, valamint google chromecast-ok és androidos mobiltelefonok. Olyan megoldás lenne jó, amely segítségével ezeken az eszközökön meg lehetne nézni a filmeket. A chromecast lejátszás fontosabb, mint a pi, mert arra más okból is szükség van, míg a pi-ken (jellemzően) csak filmet nézünk. A mobiltelefonos lejátszás csak hab lenne a tortán :)
A pi-ken nagyon lassú a filmadatbázis felépítése, ráadásul fölöslegesnek tűnik, hogy mindkettő saját adatbázist építsen ugyanarról a tartalomról. Ahogy olvasgattam, lehetne közös - valamilyen - sql adatbázisba pakolni a dolgot, talán még egy docker konténerben futó libreelec is meg tudná csinálni (hogy ne kelljen állandóan mennie egy pi-nek csak ezért). De ettől a chromecast-ok és a mobilok még nem jutnának hozzá az információkhoz.
Felmerült az emby, a plex és a jellyfin, mint lehetőség, azonban semmilyen tapasztalatom nincs ezekkel. Azt hiszem, hogy nincs szükségem a filmek röptében történő átkonvertálására, és csak lokális hálózaton akarom kiszolgálni a klienseket (legalábbis egyelőre csak ennyi a terv, és egy vpn-nel máris a belső hálózaton "találhatom magam", ha szükséges). Ideális esetben open source (vagy ingyenes) programokkal szeretném megoldani a dolgot.
Ezzel a témával kapcsolatban érdekelnének tapasztalatok, vélemények, ötletek.
- 1148 megtekintés
Hozzászólások
Nekem minidlna van a szerveren. Windows, Linux, Android, LG TV alól is nézhető. BubbleUPnP ki tudja tolni Chromecast-on is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A BubbleUPnp egy szerver szolgáltatás a szerveren, vagy a kliensekre kell? A minidlan esetén van lista a megnézhető tartalomról, leírás, esetleg kép, színész, év stb. szerinti választási lehetőség (hasonlóan a kodi választási lehetőségeihez)?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A bubble egy app. Keresel vele egy filmet a dlna szerveren és lejátssza chromecast-en.
Én csak mappa szerint szoktam böngészni. De lehet zenéket előadó vagy képeket dátum szerint böngészni, meg hasonlók.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nagyon sok éve minidlna-t használok erre a célra. A klienseken Kodi fut.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az a bajom a minidlna-val, hogy képes összefosni magát egy neki nem tetsző fájltól, vagy ha túl sok fájl van egy mappán belül és ilyenkor lehet vadászgatni, mitől akadt el a frissítés.
"Nem akkor van baj amikor nincs baj, hanem amikor van!"
Népi bölcsesség
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Otthon volt, h ~5T film, sorozat volt alatta, ment csont nélkül.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Több helyen Serviio-t használok, az ingyenes verzió is tökéletes. Docker-ben futtatom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
+1 a Serviio-ra!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nekem erre a célra a Kodi vált be, SQL adatbázisban tárolt műsortárral, amit a Kodi készít magának (a Vero-n futó példány aktualizálja jellemzően).
Chromecast-ra (Google TV néven futó aktuális Android-os verzió), mobilra (Android-osra) van Kodi app (Apple-re nem tudom van-e, olyanom nincs), TV-hez (ha nem Android-os) pedig Vero 4+ van (hasonló SBC mint az RPi, csak az OSMC nevű Kodi disztribúció készítője árulja direkt erre a célra). A Vero előtt RPi 3B-n volt az OSMC telepítve (most is elérhető RPi-re az OSMC).
A Kodi (és az OSMC is) támogatja az adatbázisos tárolást OOB. A legjobb élmény nekem úgy lett RPi-n és Vero-n, hogy a kis doboz OS-e létesít NFS kapcsolatot (nem a Kodi beépített NFS kliensét használom és nem SMB-t), az adatbázisban SMB:// formátumban vannak a hivatkozások, és ahol nem jó az SMB (pl. RPi, Vero kis teljesímény miatt), ott a Kodi saját gyári substitution megoldásával fordítom át helyi mount-ra az SMB-s eléréseket. Mobilon, Chromecast-on, PC-n tökéletes az SMB, azokon van hozzá kakaó.
OSMC-vel minden eszközön (ahol a hadrver alkalmas) működik a HDMI-CEC, így a TV távirányítóval lehet kezelni az egészet. A Kodi magyar nyelvű teljes körűen, ha ez szempont lenne. Kodi-ban a filemekn és sorozatokon kívül zenetár és képtár is van, így azokat is lehet vele fogyasztani kényelmesen.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
sub
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
gerbera. lehető legegyszerűbb.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
nálam is minidlna van erre a célra, de mellette (ugyan azoka file-ok) SAMBA-n is elérhetőek.
Így az eszközök (és a userek) válogathatnak ;)
ám, a film méretétől és kódolásától függően néha mégis végül pendrive-ra kell tenni, és manuálisan beledugni a TV-be, hogy nézhető legyen az adott film :(
Szóval univerzális megoldás nincs, így fokuszálj a meglévő eszközeid (és usereid) képességeire és igényeire! :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A meglévő eszközeimet leírtam, a userek meg én vagyok (a család többi tagjának meg tudom oldani az esetleges beállításokat) :) Az igényeket igyekeztem megfogalmazni, de nyilván változhatnak, hiszen evés közben jön meg az étvágy :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
:)
Én itt leginkább arra gondoltam, hogy pontosan mit akarsz nézni:
- full HD, 4K, 8K a tartalom amit nézni kívánsz?
- milyen kodolást/tömörítést és konténer formátumot használsz?
- az előzőktől függően a 'filemk' mérete lehet 1 és 200Gb között bármi is.
(ebből adodóan a CPU, és sávszélesség igényük is igen nagy skálán mozog)
És ugye általában erre neked nincs ráhatásod - mert gondolom a filmeket 'készen kapod' - tehát a fenti paramétereket nem te választod meg, te 'csak' meg akarod nézni :)
És erre még rájon, hogy esetleg hangsávot és feliratot is szeretnél választani hozzá...
Ebből fog az kijönni, hogy a gyakorlatban minden egyes filmnél változó, hogy a végül hogyan/mivel tudod megnézni.
(Aztán ha meguntad simán csak előfizetsz a NetFlix, MAX, Disney, etc streaming szolgáltatásokra ;)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Felmerült az emby, a plex és a jellyfin, mint lehetőség,
pedig ez kell neked ezeket erre találtak ki.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ez világos volt abból, amiket eddig olvastam :) Tapasztalati információkra lenne szükségem, hogy melyiknek milyen hibái, jellemző problémái vannak, nem akarok minden hibát én felfedezni :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Sok éve PLex.
Local használatban soha, semmi problémám nem volt.
A távoli elérésnél megesett, hogy az eléréssel volt gond. Már nem emléxem pontosan, de az SSL mizéria ugrik be. Asszem nem cert/key a megoldás, hanem PFX talán. A lényeg, hogy a letsencrypt-es certtel mindig molyolni kellett kézzel, hogy nem otthonról nézzek bármit. A vége fordított proxy lett egy syno nason és megoldódott minden nyavalyám.
Amúgy nálam így néz ki:
- synology
- rajta a Plex féle csomag (a syno is ad, de néha jó sokat késik a frissítés)
- a sysno reverse proxyja a külső eléréshez.
Nagyon ritkán előfordult, hogy amikor az okos tv kezdett félhülyévé válni (avult és nem támogatta a Samsung, egy másikat az LG), akkor a kliens nem volt már megfelelő a szervernek. Ezt az egyik TV-n a T androidos boxa (előtte egy Xiaomi MIBOX) a másikon meg eleve a Xiaomi TVstickje oldotta meg.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nekem az Emby tette a dolgat, de a encodolasert havi dijjat kellett fizetni. ezert valtottam Jellyfinre. Meg vagyok vele elegedve, hasznalom, chromecastrol, androidrol, bongeszoben. Az egyetlen nyugom, hogy a chromecast kliens beletekereskor megallitj a streamet. A plex egy dologban jobb, mint ezek, hogy a sorozatokat jobban tudja azonositani, emezekkel gyakran kell neki megmondani. Uzemeltetni baromi konnyu oket, Jellyfinhez van linuxservers.io docker image.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mi Plex-et használunk itthon. Kicsit több mint egy éve fut. Egy Gigabyte J4005N D2P az alap és erre van egy 4TB-os merevlemez, illetve külön SSD-n a rendszer. Mi 6an használjuk de nem csak itthon, hanem anyósnál is ez megy egy Samsung TV-n illetve egy Xiaomi boxon is.
Mindenre van kb plex alkalmazás. Ha kell a gyerekek nézhetik TV-n, tableten vagy telefonon is. Külön felhasználók vannak létrehozva és mindenkinél egyénileg vannak megadva, hogy melyik mappához férhetnek hozzá.
Nálunk így van:
Filmek, Sorozatok, Anime, Dokumentum Filmek - ehhez csak a felnőttek férnek hozzá
Mese filmek, Mese sorozatok - a gyerekek csak ezt érik el, illetve természetesen a felnőttek is.
qbittorrent fut a háttérben. A tartalmak úgy jönnek ide, hogy a családtagok beléphetnek ncore-ra (az enyémre) és könyjelzőbe teszik ami nekik tetszik. RSS átküldi qbittorrentnek és a meghatározott mappába letöltődik. Letöltés után plex felismeri (feltéve, hogy jó könyjelzőhöz adták hozzá) és már nézhető is.
Ami problémák szoktak nálunk lenni:
- Ha nem jó könyvjelzőt választanak (Pl egy filmet a sorozatok közé raknak) akkor nem fog látszódni a plexben a letöltött cucc. Ez azért van, mert a plexnek a mappa elkészítésekor meg kell adni, hogy sorozat vagy film lesz benne. Ez alapján keresi elő a metaadatokat. Ha a gyerek megpróbál letölteni egy 18+-os dolgot a mesékbe, akkor se fogja látni mert korhatárt is lehet állítani a felhasználóknál, így tuti csak azt lát amit szabad. De ilyen még nem fordult elő :D
- Ha többen akarnak wifin lógó eszközön plexezni az eléggé leterheli a wifi hálózatot és van hogy megakad. A nagy TV-k és sz.gépek kábelen lógnak így ott nincs ilyen gond.
- Előfordul, hogy a torrent mappa nevében mindeféle plusz szöveg is található, pl "1080p.NF.WEB-DL.DDP5.1.Atmos.DV.HDR.H.265.HUN.KOR.ENG-PTHD" és nem tudja hogy mi ez. Ilyenkor fekete lesz a sorozat képe (mert nem talált metaadatokat), de ha plexben a fölös szöveget kitörlöm, egyből megtalálja a dolgokat és kirakja a sorozat képét, információját és mindent ami hozzá tartozik.
Ami még eszembe jut:
- Én vettem Plex Pass-t, mert így használja a hardveres kódolást is. Előfizetés nélkül ez nem megy, szóval kapják be :) Mivel nem egy erőmű a gép, így szükségem volt rá.
- Androidra is van alkalmazás. Mivel az én e-mail címemmel vagyunk előfizetve, nekem mindent enged. Ha viszont más e-mail címet használunk a belépéshez, nekik valami egyszeri 1-2 ezer forintos költséget kér / telefon. Mivel nem voltam hajlandó 6x fizetni egy szolgáltatásért, ezért a gyerekek androidján ncore-os alkalmazás van lent, és ők úgy használják.
Hirtelen ennyi jutott eszembe :) Én alapvetően szeretem, és nagyon ritkán kell hozzányúlnom. Akkor is max a frissítést rakom fel.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nalam is plex megy . Letöltéséhez ajánlom a *arr cuccokat (sorarr, radarr, etc…) nagyon jól managelhetoek ezekkel hogy kinek mire van szüksége .
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha van Plex passod akkor nem kell megvenni a klienst.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Amennyiben azzal az e-mail címmel lépek be amivel meg van véve akkor nem. Viszont a plexes regisztrációm Google alapú, azzal nem fogok belépni más telóján.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szerintem tévedsz.
Itt azt írja hogy:
If the admin of the Plex Home has an active Plex Pass subscription, all members of a Plex Home (both Managed Users and regular accounts) will be able to use our regular mobile Plex apps from the various app stores without doing a separate one-time, in-app activation purchase.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
jellyfin-t használok docker konténerben futtatva. Teljesen jól megy Windows, Linux, Android, LG TV-vel.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Utolag mar amugy en is inkabb jellyfin-t valasztanek Plex helyett, (foleg az Open Source miatt) de mar megszoktam a plexet, meg anno megvettem a lifetime-t felaron :)
Amugy itt egy jo osszehasonlitas:
https://github.com/Protektor-Desura/Archon/wiki/Compare-Media-Servers
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Majd jól megnézem az összehasonlítást, köszi!
Pár éve volt egy jellyfin-ről (is) szóló thread a hup-on, akkor mintha olyasmiről lett volna szó, hogy nem lehet lebeszélni a videók átkódolásáról. Nincs szükségem átkódolásra, minden eszközöm képes lejátszani a videókat a meglévő formátumában, nem akarok erőforrást áldozni semmilyen átkódolásra. Mi a helyzet ezzel jelenleg?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ez Jo kerdes, sajna nem tudom... En Plex-ezek, ott konkretan le lehet tiltani , hogy a kepet semmikepp sem kodolja at (a hangot atkodolja mindenkepp, ha a kliens eszkoz nem tamogatja az eredetit)
Egy gyors keresesben annyit talaltam, hogy globalisan nem lehet kikapcsolni a transkodolast, de userenkent igen:
https://forum.jellyfin.org/attachment.php?aid=76
Elvileg csak akkor kodol amikor a kliens nem ismeri a formatumot... De en a Plexnel is kikapcsolom video atkodolast... Inkabb szoljon hogy valami baja van a fajlal mint terhelje a szerverem...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az tűnt a legegyszerűbbnek, ha a jellyfin-t docker konténerben futtatva próbálom ki. A biztonság kedvéért read only módban tettem be alá volume-nak a filmeket tartalmazó könyvtárat. Ez mindjárt okozott problémát, mert az nfo és az artwork fájlokat nem tudta odaírni a filmek könyvtáraiba. Igazából nem feltétlenül szeretnék írási jogot adni a konténernek azokra könyvtárakra, de egyelőre nem jöttem rá, hogy lehetne-e máshová tetetni vele az említett fájlokat.
Androidos telefonra telepítettem a play-ből a jellyfin alkalmazást. Semmi bonyolultság nincs benne (legalábbis első ránézésre), lehet keresni benne és lejátszást indítani. Ami meglepett, hogy át lehet küldeni chromecast-ra a lejátszást. Az én chromecast-om nem google tv, így nem lehet rá alkalmazást telepíteni, de így simán át tudtam küldeni a tv-re a filmet. Ami nem tetszett, hogy az átküldés után semmit se tudtam csinálni a filmmel, nem volt hozzá kezelőfelület az androidos alkalmazásban. Egy hirtelen ötlettől vezérelve elindítottam a telefonon a (google) Home alkalmazást, és abban már tudtam kezelni a lejátszást, hangerőt változtatni, oda-vissza tekerni. Most jut eszembe, hogy felirattal kapcsolatos beállítás viszont nem volt benne... Lehetséges, hogy a telefonon elindítva a filmet be kell állítani a kívánt feliratot, és csak utána átküldeni a chromecast-ra, és ez megoldást jelenthet...
Azt írtam, hogy nincs szükségem átkódolásra. Első nekifutásra ki is kapcsoltam minden átkódolási lehetőséget (központilag nem, de egyesével a usereknél valóban ki lehet kapcsolni). Elindítottam egy filmet, mire kiírta, hogy nem tudja lejátszani a telefon. Visszakapcsoltam minden átkódolási lehetőséget, így már simán elindította a telefonon a lejátszást. Néztem a jellyfin logjait a szerveren, ffmpeg-gel átkódolta a fájlt. Egy i7-3770-es proci van a gépben, egy döccenés se volt :) Meglehetősen gyorsan kódolta át a két órás filmet (a /var/cache/jellyfin/transcodes könyvtárban láttam, hogy meddig nőtt a fájlok darabszáma). Próbáltam oda-vissza tekergetni a filmben (30-50 perceket), 1-2 másodperc múlva már tudta folytatni. A lejátszás befejezése, megszakítása esetén az átkódolt fájlokat törli a rendszer, szóval minden lejátszáskor újra fogja kódolni.
A telefon 5 GHz-es wifin volt, a szerver azon a gigabites switch-en van (gigás kapcsolattal), amelybe az ap-k vannak bekötve. Gyorsan kipróbáltam egy másik telefonnal is (az is ugyanazon az 5 GHz-es wifin volt). Másik usert hoztam létre neki a jellyfin szerveren, és egy másik filmet indítottam el azon a telefonon (egyszerre indítottam a két különböző film lejátszását a két telefonon). A két telefonon egyszerre történő lejátszás semmilyen problémát nem jelentett, bár így jóval tovább tartott az ffmpeg általi átkódolás, de még így is sokkal gyorsabb volt, mint a film lejátszása (lehet, hogy ha egyből a film végére akartam volna ugrani, akkor kellett volna várnom, de normál lejátszás mellett nem volt döccenés sem).
Ily módon a pi-kre nincs szükségem - legalábbis egyelőre -, mindent át tudok küldeni a chromecast-ra. Azt majd ki kell tapasztalnom, hogy milyen felbontású, kódolású stb. fájlokat érdemes beszereznem, mert biztos van egy határ, aminél jobbat úgyse tudok ezen a módon lejátszani. A leírás szerint a pi-ket (kodi-kat) is lehetne jellyfin plugin-nal használni (https://jellyfin.org/docs/general/clients/kodi/#jellyfin-for-kodi). Kíváncsi lennék, hogy azoknak is átkódolná-e a fájlokat, hiszen azok eddig simán le tudták játszani bármelyik fájlt. Majd kipróbálom, ha lesz rá időm... Simán lehetséges, hogy így a dts, akármi hangok és a 4k/8k felbontású lejátszás nem megy (még nem igazán tesztelgettem, épp csak elindultak a dolgok), de végszükség esetén a pi-ken keresztül meg tudok nézni bármit, ami a szerveren fent van, csak be kell kapcsolnom őket. Igaz, a tv-m egy full hd plazma, szóval nem tud 4k lejátszást se, ez a része eddig se izgatott a dolognak :)
Ami még előnynek tűnik, hogy bár csak lokális hálózati lejátszásra gondoltam az induláskor, ez a felállás lehetővé teszi az interneten keresztüli lejátszást is (például egy reverse-proxy-val: https://jellyfin.org/docs/general/networking/), természetesen az upload függvényében - találtam beállítási lehetőséget a szerverben, "internetes streaming bitráta limit" elnevezéssel ("Ez egy opcionális adatfolyam sebesség korlát a hálózaton kívüli eszközök számára. Ez akkor hasznos, amikor az eszközök magasabb bitrátát kérnek, mint amennyit az internetkapcsolat képes kezelni. Ez megnövelheti a szerver CPU terhelését, hogy átkódolja a videókat egy alacsonyabb bitrátára."). (Hálózat alatt itt a lokális hálózatot érti.)
Köszi mindenkinek az ötleteket, hozzászólásokat! Ha van további ötlet, javaslat a fentiek fényében, akkor szívesen fogadom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Igazából nem feltétlenül szeretnék írási jogot adni a konténernek azokra könyvtárakra
vagy megcsinalod valami overlay (unionfs, aufs, stb) mokaval, vagy egyszeruen "lemasolod" a fajlokat egy hardlinkel (cp -al /src /dst), es elveszed az irasi jogot a fajlrol (nyilvan ez csak egyszeri esetben mukodokepes megoldas)
A vegtelen ciklus is vegeter egyszer, csak kelloen eros hardver kell hozza!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
https://forum.jellyfin.org/t-storing-all-metadata-outside-the-media-lib…
Chatgpt ezt mondja (nem tom igaz-e :) )
Igen, a Jellyfin lehetővé teszi, hogy a borítóképeket és más metaadatokat a filmek könyvtárától eltérő helyre mentse. Ehhez a következő lépéseket kell elvégezned:
-
Jellyfin beállítások:
- Nyisd meg a Jellyfin webes kezelőfelületét.
- Lépj a Dashboard (Vezérlőpult) menübe.
-
Könyvtárak kezelése:
- Válaszd a Libraries (Könyvtárak) menüpontot.
- Kattints az érintett könyvtár melletti Edit (Szerkesztés) ikonra.
-
Metaadat mentési hely módosítása:
- A könyvtár beállításain belül keresd meg a Metadata (Metaadat) részt.
- Itt állíthatod be, hogy a metaadatokat ne a médiakönyvtárban tárolja, hanem egy külön helyen:
- Kapcsold ki az Save artwork and metadata into media folders (Műalkotások és metaadatok mentése a médiamappákba) opciót.
- Ezután a Jellyfin az alapértelmezett metaadat-mappáját fogja használni. (Általában:
/var/lib/jellyfin/metadata
Linuxon vagy%AppData%\Jellyfin\metadata
Windows alatt.)
-
Egyéni metaadat hely beállítása (opcionális):
- Ha teljesen egyedi helyet szeretnél megadni, azt a Jellyfin konfigurációs fájljaiban teheted meg:
- Nyisd meg a Jellyfin konfigurációs fájlját, ami általában a következő helyen található:
- Linux:
/etc/jellyfin/system.xml
vagy~/.config/jellyfin/system.xml
- Windows:
%ProgramData%\Jellyfin\Server\system.xml
- Linux:
- Keresd meg a
<MetadataPath>
szekciót, és add meg a kívánt útvonalat. Példa:
xml
Kód másolása
<MetadataPath>/path/to/custom/metadata</MetadataPath>
- Nyisd meg a Jellyfin konfigurációs fájlját, ami általában a következő helyen található:
- Ha teljesen egyedi helyet szeretnél megadni, azt a Jellyfin konfigurációs fájljaiban teheted meg:
-
Jellyfin újraindítása:
- Az új beállítások érvényesítéséhez indítsd újra a Jellyfin szervert.
Ezután a borítóképek és metaadatok az új helyre kerülnek mentésre, és nem módosítják a filmek könyvtárát.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nekem fontos volt az ingyenesség, ez vált be, és van tapasztalatom vele:
Server: Emby - ingyenes, megtalál mindent.
Pi-n Kodi a kliens, 3-as is volt, most egy 4-es van egy buta TV-re rakva a hálóban. Van plugin, kicsit vesződős, hogy fel tudd rakni a plugint, utána már egész egyszerű beállítani, hogy kapcsolódjon az emby-hez.
Az emby fut böngészőből asztali gépen, mobilon is akár. Nekem az androidos emby app nem kért pénzt, azt használom, iphone-on kért pénzt, de ott meg megy böngészőből fullscreenen is akár. Tableten is böngészőből tuti megy.
Mi Stick-en a Kodi szarakodott az 5.1 HDMI passthrough-val, így ott az Emby appot megvettem, talán 1200 Forint volt, egyszer ki lehet bírni.
Így bárhol bármit nézel, lesync-eli, hogy hol tartasz benne, tudod folytatni bármelyik másik eszközön, multi-usert is tud.
Chromecast tapasztalatom nincs, itt írnak róla: https://emby.media/support/articles/Chromecast.html
Tud transcode-olni is, de nekem egy 12 éves asztali AMD Athlonon fut az emby server, így arra figyelni kellett, hogy a tartalmakat le tudja játszani transcode nélkül is minden eszköz, így a pi3/pi4 miatt pl. FHD az h.264 kell legyen.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni