Történt ez a két incidens:
Megszakadt a Finnországot és Németországot összekötő távközlési vezeték
A Litvániát és Svédországot összekötő távközlési vezeték is elszakadt
Politikai vonatkozású ok- és következménykeresést félretéve, örvendetes, hogy műszakilag egész jól vannak megtervezve ezek a nemzetközi hálózatok. A Hetznernél van jónéhány szerverünk, egy részük a finnországi adatközpontban, és amit láttunk az egészből, az egy rövid kiesés, illetve a belső VLAN-on a DE-FI válaszidő megemelkedése 22 ms-ről ~37-re.
- 1503 megtekintés
Hozzászólások
Nekem is főleg ez tűnt fel, hogy annak ellenére, hogy a hírek szerint ez volt _A Kábel_ Finnország és Nyugat-Európa között, nem hallani/tapasztalni hatalmas kieséseket, fél infra leszakadásokat.
"Probléma esetén nyomják meg a piros gombot és nyugodjanak békében!"
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Úgy néz ki, hogy szerencsére jobban meg lett oldva, mint annak idején a Telekom ADSL rendszere :D
Színes vászon, színes vászon, fúj!
Kérem a Fiátot..
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az is biztos hogy nem a NISZ-es NTG-ről modellezték :)
Vicces amikor választáskor azért kell imádkozni, hogy ne legyen vihar. :P
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mármint most egy gerincösszeköttetést hasonlítasz össze egy utolsó kilométer szolgáltatással?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Lehet, hogy egy buvart elkuldtek, hogy hozzon fokabelt, de felreertette és a fokabelt hozta el.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az Új Alaplap valami '94-2002 közötti számában volt erről egy rajz.
https://retroujsag.com/adatok/retroujsag/alaplap/index.php
Aki hamarabb megtalálja melyik szám, melyik oldalán volt, az nyer egy buksisimit.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
kicst OFF:
Ha már retrózunk, akkor https://retroujsag.com/adatok/retroujsag/alaplap/download.php?file=uj_alaplap_1994-06.pdf digitális 64.-ik oldalán a Rettegett Cruel című írásomat olvashatjátok
PS: a főszerkesztő úr megelőlegezett kettő szakvizsgát :-)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Te az Antivirus Rambo vagy? :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Fülszöveg: " Rambónak hívták, és mindenkinek, aki látta, csak egy kósza madár volt. "
Az a korszak még messze a BBS / internet hozzáférésem előtt volt, nagyon kevés szakmai információ állt rendelkezésemre a (MS) DOS-ról;
Hogy idézzek a Víruslélektan című könyv egyik gondolatából: érdekes intellektuális kaland volt a víruskód visszafejtése
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az igen, most eszembe jutottak az én élményeim. Nekem is egy bootvirus volt az első - Michelangelo/Stoned -, de én már a komoly (kollégista) pénzért megvett Norton könyvekből nézegettem a megszakítások leírásait. Tényleg izgalmas kaland volt visszafejtegetni őket, gyűjtő lettem, aztán valahol a lopakodó, mutálódó és magukat titkosító vírusok környékén hagytam abba. Addigra megint kicsit hiányos lett az infó, mert az int 2F funkciók használata "jött divatba" és azok nem voltak jól dokumentálva.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Legyintsünk erre is, mint az ukránok által felrobbantott gázvezetékre.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"Az európai vizsgálat szerint a kínai teherhajó, a Ji Peng 3 volt, amely horgonyát száznyolcvan kilométeren át a tengerfenéken vontatva tette tönkre a balti-tengeri kábeleket – értesült a The Wall Street Journal."
"A vizsgálat szerint a Ji Peng 3 november 15-én indult útnak az oroszországi Ust-Luga kikötőjéből, és Egyiptom felé tartott orosz műtrágyából álló rakományával. Két nappal később reggel kilenc órakor leengedte horgonyát, és továbbhaladt, miután megrongálta a kábeleket, felhúzta a horgonyt és folytatta az útját."
"A Ji Peng 3 horgonyának anomáliája emellett egybeesett egy másik eseménnyel: lekapcsolódott a hajó helyzetjelző transzpondere, pontos útja így elvileg követhetetlenné vált. Műholdas képek azonban bizonyították, hogy az esettel egy időben a sérült kábelek közelében tartózkodott."
"A Kpler elemzőcég szerint az adott időben kedvező volt az időjárás, és a tengeri hullámok is kisebbek voltak, így minimálisnak tűnik annak az esélye, hogy a horgony véletlenül szabadult el."
https://index.hu/techtud/2024/11/29/tavkozles-internet-balti-tenger-nat…
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
>orosz műtrágyából álló rakományával
A műtrágya a bűnös!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
az oroszok, mert onnan jött a műtrágya! :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
[..] On Thursday, Swedish Prime Minister Ulf Kristersson told a press conference that his government had "sent a formal request to China to co-operate with Swedish authorities in order to create clarity on what has happened".
"We think it's extremely important to find out exactly what happened and, of course, we expect also China to comply with the request we have sent," he said.
He also reiterated an earlier request for the ship to move back into Swedish waters so it could be searched as part of the investigation, though added that he was not making an "accusation" of any sort.
In response on Friday, China's foreign ministry said it is "willing to work with related countries to find out the truth".
"Currently China and Sweden maintain close communication regarding this," spokeswoman Mao Ning said. [..]
https://www.bbc.com/news/articles/c748210k82wo
A vádakról a wsj írt itt:
https://www.wsj.com/world/europe/chinese-ship-suspected-of-deliberately…
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Csak egy kérdés: Honnan tudjuk,hogy leengedte a horgonyát?
Mert az OK. , hogy " Műholdas képek azonban bizonyították, hogy az esettel egy időben a sérült kábelek közelében tartózkodott."
De a leengedett horgonyt honnan tudjuk? A WSJ újságírója rajtaült a horgonyon?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem a horgony volt, a mikulás úszott le pont akkor és pont oda és rágta el a kábeleket.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ki ne derüljön, hogy mégsem Odin a mikulás, hanem Perun és az oroszokkal van: https://kafkadesk.org/2020/10/12/what-about-slavic-mythology-meet-perun…
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni