Online árfigyelő rendszer

Fórumok

Állítólag honaptól (juli 1) indul. Csak azt nem látni sehol h hol lehet majd elérni? Lehet tippelni h mindjárt az induláskor magába fog-e roskadni [a gonosz ukrán hekkerek által]

(ez az ahová a nagy áruházláncoknak fel kell tölteniük az élelmiszerek napi árát, hogy látni lehessen h olcsóbb)

Hozzászólások

Kivancsi vagyok, mennyire fogjak ezt hasznalni a gyakorlatban.

Marmint nem tudom, mennyire eletszeru, hogy nem a Penny-Lidl-Spar tengelyen oldom meg a bevasarlast, ami kozel van hozzank, hanem beulok a kocsiba, es elmegyek a Tesco-ba tejert, amit 10 km, utana az Auchanba almaert, ami 25, de az ellenkezo iranyban.

Igen kéne bele egy intelligens kosár funkció: belepakolom ami kell, és a végén kiadja, h hol mennyi a végösszeg. A problémás termékeket pedig helyettesíti az adott boltban meglévővel. Így lehetne dönteni h hol érdemes bevásárolni! Egyben mehetne a rendelés is boltnak amit vagy összekészítenek v. kiszállítanak. Alkul majd ez remélem!

"antiegalitarian, antiliberal, antidemocratic, and antipopular"

Egyébként ez egy olyan jó projekt lehetne, ha lenne hozzá nyílt API, és mindenki jöhetne az egyedi ötleteivel (lásd fent BehringerZoltan kommentjét). E helyett egy silány propaganda szar lesz belőle várhatóan 😢

Néhány éve én is gondolkoztam hasonlón, kb:

  • Megmondom, miket akarok venni 
  • Mi az, amiben számít a kiszerelés, s mi az, amiben nem (pl mosószer lehet bármekkora, mert elfér, de a darálthús rámrohad, abból annyit akarok pont) 
  • Megmondom, hogy tömegközlekedek, vagy parkolok
  • Egy percnyi utazás nekem mennyi spórolást ér meg (felszállok-e egy BKV megállónyira, haha 500 Ftot spórolok? Ha ötezret?)
  • Egy kiló cucc cipelése mennyit ér meg nekem?

Ebben az egészben az árak összegyűjtése a nagy feladat, amit egyedül megcsinálni nehéz.

E helyett egy silány propaganda szar lesz belőle várhatóan 😢

En most johiszemu leszek, de jelen formajaban nekem oke, nem latok benne politikai szempontbol kivetnivalot. Nyilvan lehet, hogy holnap mar benne lesz a popup, hogy Gyurcsany atoperaltatja az ovodasokat ukran katonakka, de egyelore nem latok bele semmi rosszat.

Nekem tovabbra is a letjogosultsaga a kerdes, ez a tool igy most csak azoknak jo, akiknek vegtelen szabadidejuk van, amit nulla forintra araznak be, illetve ingyen kozelekednek. Nyugdijasok kozott latok ilyet, aki idotoltes gyanant jar korbe a boltok kozott, amivel nincs is baj, de neki meg pont felfedezes szorakoztato erteket veszi el a honlap. :)

Abban már egyetértünk, hogy a lakosság jelentős részének ez a jelenlegi megoldásban használhatatlan, vagy nem éri meg az időt - hiszen legtöbben nem fogunk ez alapján egyesével bevásárlást leosztani boltba, vagy több boltba menni. Cserébe megkaptuk azt a mantrát (és ezért tartom politikai bullshitnek), hogy ez majd milyen jól letöri az inflációt - hiszen a helyi Spar eddig is nagyon jól tudta a szomszéd Aldi, Lidl árait. Nem ettől lesz olcsóbb a paradicsom a boltban, hisz új infót nem ad a boltnak. 

Pedig tényleg lehetett volna ebből egy tökjó projekt: még csak összegyűjtenie sem kellett volna az államnak az árakat, csak az APIt kötelezően előírni, hogy legyen ingyen, ebben a formában elérhető. Aztán majd a piac eldönti, hogy milyen termékeket tud rá fejleszteni, s ebből melyik életképes - azt pl el tudom képzelni, hogy a bevásárló-lista appod szól, hogy menj a lidl helyett a helyi sparba, mert ott a teljes lista ennyivel olcsóbb; vagy ha hetek óta nem pipáltad ki a mosogatógép-öblítőt, és látja, hogy eddig a helyi lidlben nem volt, akkor csipog, amikor újra elérhető. Valszeg aki jobban ért az fmcg piachoz, még ezer hasonló ötletet be tudna dobni elsőre.

Lásd a Waze mekkora sikert ért el, pusztán azzal, hogy a realtime forgalmi adatokhoz hozzáfér - az már az ő szerencséjük, hogy náluk az adatgyűjtés egy, az ügyfeleket nem terhelő folyamat. Mekkora menő dolgok lehetnének ebből, ha az árazási és készletinfók publikusak lennének az ország összes nagyobb boltjából... 

TLDR: ha ennek az lett volna a vége, hogy a hazai nagyvállalatokat kényszerítsük rá, hogy öntsenek a piacra egy rahedli adatot ingyen, az egy tökjó dolog lett volna. Ehelyett építettünk belőle egy állami vackot, ami semmire nem jó már most sem, és valszeg 1-3 év múlva senki nem is fogja használni. Addig is max páran... 

600 forint a narancs, reggel frissen facsart narancslevet iszunk.

 

1200 a sertéscomb, akkor lehet pörköltöt csinálni. 

 

Ennek a weboldalnak nem az a célja, hogy te olcsón bevásárolj, mert sokkal olcsóbb a tej a lidlben, az aldiban a kenyér, a tescóban a van, a penny en meg a zöldhagyma. Ki nem szarja le.

 

Sokkal fontosabb, hogy ezek az árak publikusak lettek. Egyszerre böngészhető. Bárki által. Nem tudsz mindenki elé furakodni fizetett hirdetéssel. Tehát jó árakat kell kipublukálni. Végeredményben pl a narancs ma reggel mindenütt 600 forint. Bárhová megyek tudok venni és facsarni. Ennyi. Ez meg az inflációt lefele töri. Mert nem azért drága minden, mert akkora a baj, hanem mert úgy is kifizeted. Ha nem veszik a vevők, majd lentebb menne, de ez az árpublikálás nagyon jó ötlet. 

Jééé, és eltelt néhány nap és erről írt az Index:

"az árfigyelő hatékony rendszernek bizonyul, az érintett áruházláncok már több termék esetében is határozottan csökkentették áraikat."

forrás: https://index.hu/gazdasag/2023/07/04/kereskedelem-arfigyelo-gvh-gfm-inf…

 

Tehát megint nem az számít, hogy én most pontosan 1876,7657 ml-es rózsafing-levendula-macskagyökér illatú öblítőt akarok venni, meg Zimbawei lótakonykivonatú macsgyökérteát, hanem a legfőbb árucikkek ki vannak pakolva egy weboldalra, ami eddig nem volt, mert nem publikusak.

Ha tied a legolcsóbb, oda megy a paraszt vásárolni. És elindult a "zárverseny". Jééé, hát erről nem írtak a balosos a fácsén, milesszmost? Tanártüntetés!

Árfigyelőkben levő termékekre kötelező akciókat írnak elő, tehát nem csoda ha csökken az áruk (minden másnak természetesen nagyobb mértékben fog nőni az ára mint a kiesett profit).

Alig emelkedik, sőt csökken a költségvetés ÁFA bevétele, - 22 százalékos infláció mellett - tehát a lakosság brutálisan visszafogta a fogyasztását - nyilván csökkeni fog az infláció is ezzel együtt. 
A kormány a saját értelmetlen hülyeségeit fogja előadni, mint az inflációt letörő szuperfegyvereket.

Észrevetted már, hogy annak ellenére, hogy hibát hibára halmoz a kormány, mégis működik a dolog? Mit adtak nekünk a rómaiak? https://www.youtube.com/watch?v=J2Bx19qJ_Vs

Nem kötelező mindegyiket akcióztatni, csak néhányat. De a rendszer tulajdonságai miatt mégis mindegyiket kell. Hát persze, hogy drágább lesz minden, és meg is érdemled, hogy drágán vedd a dolgaidat :D Essen is vissza a fogyasztás, és mérsékeljék az árakat. Persze most büdös kevesebb bevételt termelni és megy a szervezett sírás mindenhol. Olyan jól csinálják, hogy a balosok még szurkolnak is a magas inflációnak. Anarchisták.

De hát ez nem öt perc, erről szól az egész thread. 

Öt perc az lenne, ha felsorolhatnám, mit akarok venni, hogy hol lakom, mivel közlekedem, mennyibe kerül 1km az autómmal/robogómmal, stb, és automatán kiköpné, hogy "Vilmos, bazdmeg, ide menj, ezt vedd meg ott, utána sétálj át az utca túloldalára, és a maradékot vedd meg ott".

Mondom, még akartam is csinálni ilyet. Sőt, ha lenne egy proper ár API hozzá, még valszeg ma is nekiállnék, úgyis érdekel a constraint solving, mint témakör.

Ehelyett kaptunk egy béna akciós újságot, én meg Excel táblába gyűjthetem ki a heti bevásárlás termékeit, és csinalhatom az optimalizációt kézzel, ha spórolni akarok. Ez nem öt perc, de inkább másfél, két óra, a bevásárlás méretétől függően - és semmivel nem jobb, mint az akciós újságokat végigböngészni kézzel (amit eddig is kaptam, ingyen).

Hát a faszomat, azért lettem ITs, hogy ami automatizálható, azt automatizáljuk. Lófasz segítség ez. 

Megnéztem hasraütésszerűen néhány terméket. ÉN jelenleg többnyire személyesen vásárolok, noha nagy kiszerelésnél az online-t sem vetem el (nagy kiszerelés az öblítő, mosószer, 10+ kilós kutyakaja, több zsugor ásványvíz). A mirelit, pékáru, tusfürdő, felvágott és hasonlók viszont személyesen beleférnek, hetente néhány alkalommal elmegyek a Spar-ba.

 

Nekem az jött ki, hogy a Spar jelenleg futó 20%-os kuponkedvezményeit kihasználva, megtervezve a bevásárlást és a hetente változó akciókat figyelve nincs új a nap alatt. A Dublin Dairy ír vajra az Auchann-t hozta ki legolcsóbbra, de ha kuponozok a Spar-ban, mindjárt ott járok jobban. Az Aviko hasábburgonyánál nincsenek rendesen felvíve a típusok, az 1 kg-osnál nem tudom eldönteni, hogy az original, a zig-zag vagy valamely másik-e az alany. Az extravékony fent van külön, csak az nekem pont irreleváns. Ez a hasábburgonya a Spar-ban a legolcsóbb, hát még ha kuponnal veszem.

 

Összességében az ötlet jó lenne, de az élelmiszer-kiskereskedelemben, ha az ember tudatosan vásárol (és egy ilyen rendszer eleve a tudatos vásárló számára bír relevanciával) annyira elenyészően kicsik a különbségek, hogy gyakorlatilag kihozható, hogy a népszerű kiskerek fej-fej mellett vannak, vagy ha nem, akkor annyira kicsi az eltérés, hogy a beszerzési hely megváltoztatása extra kompromisszum. Közösségi közlekedéssel extra idő, autóval még extra költség, házhozszállításnál pedig bizalomfaktor, nagyon nehezen vált az ember:D. Aztán én fővárosi vagyok. Ott, ahol eleve nem adott annak a lehetősége, hogy +5 perc és van két másik opció, ott annyi plusz pénz és energia a váltás, ami megint csak nem éri meg.

 

Az ötlet tehát - ahogyan írtam is - jó, de ezek annyira rendszeres és hirtelen vásárlások, hogy nem okvetlen fog senki utánamenni úgy, mint egy TV-nél, telefonnál, laptopnál, hogy megversenyeztesse az ajánlatokat, Árukeresőzzön és társai, mert tényleg annyira elenyészően kicsik az eltérések és annyira jelen van az érzelmi alapú megszokás faktor, hogy ennek ledöntéséhez kevés lesz egy ilyen kezdeményezés.

 

Szerintem.:)

TheAdam

Szerkesztve: 2023. 07. 01., szo – 21:46

Ez az oldal azért jó, mert ha valami termék érdekel akkor:

  • Tudok márkára szűrni
  • Tudok ár intervallum alapján szűrni
  • Tudok kiszerelés / mennyiség / tömeg alapján szűrni 
  • Látom hogy a hozzám legközelebb eső boltban van-e vagy ninncs, ileltve ha van mennyi van belőle
  • Kedvenc termékeket el tudom menteni saját listára megfigyelés céljából
  • Ezekről a termékről tud értesítést beállítani ha valahol akciós, vagy egy megadott árszint alatt van
  • És még megannyi hasznos funkció amit egy ilyen oldalnak tudnia illik 2023-ban!

Jah nem, semmi ilyet nem tud! De legalább megint volt mire elbaszni az adófizetők pénzét, aminek 10%-a ment erre, 90%-a (esetleg több) meg valakiknek megint a zsebébe!

Nem baj, fidkányoknak jó lesz! Ők majd ez alapján vásárolnak minden nap! :'D 

A többieknek meg ott van pl. a cashmap.hu! ;-)

A többieknek meg ott van pl. a cashmap.hu! ;-)

En regen nagy fillerbaszo voltam, de ez mar nekem is sok. Egy atlag csaladi nagybevasarlaskor puposra rakok egy bevasarlokocsit. Nincs az az Isten, hogy en meg vagy 100 tetellel elbohockodjak ilyen online bevasarlolistaval, hogy aztan a legelso sajatmarkas helyettesito, amit leveszek a polcrol, arcon kopje az egeszet.

Egy ilyen cucc kihoz mondjuk par szazalek kulonbseget, amit a Lidl-ben mondjuk mar a bejarat utan 2 meterrel arcon kop az, hogy a markas jegeskave por helyett a sajatmarkas helyettesitot veszem le negyedannyiert, ami ugye a cashmapes listamon nem volt rajta, mert Lidl sajatmarkas cucc csak a Lidl-ben van, sparos a Sparban, stb.

mar a bejarat utan 2 meterrel arcon kop az, hogy a markas jegeskave por helyett a sajatmarkas helyettesitot veszem le negyedannyiert

Mondjuk egy jó piaci megoldás ezt szerintem tudná kezelni, hogy én három liter 2.8-as tejet akarok (és mindegy milyet, mert tej-tej, de nem fér el a spájzban, szóval tényleg 3 liter kell), durex XYZ kotont (és fixen durex XYZt, de mindegy mennyit, mert elfogy), vagy a Nivea testápolójából max fél litert, mert a többi szétcseszi a kezemet, és ha többet veszek, lejár.

Szerintem erre lehetne tökjó felületet adni, és tényleg ezért zavar, hogy ehelyett kaptuk ezt a vackot. 

Tulképp a bevásárlás egy olyan komplikált intellektuális tevékenység, amit teljes körűen nagyon nehéz lenne algoritmizálni. Az árak puszta összehasonlitása is nehézkes, és akkor az egyéb szempontok pl. el tudom-e vinni szatyorban vagy kocsival kell menni stb. még sehol nincsenek figyelembe véve. 

Alapvetően kell egy olyan adatbazis, amiben minden termék szerepel egyedi azonosítóval (vonalkód?), a sajátmárkás termékek is. És csak olyan cuccnak az árát lehet feltölteni ami megtalálható ebben az adatbázisban - elkerülendő azt a jelenséget h ugyanzon termék kerüljön fel más-más megjelöléssel. 

"antiegalitarian, antiliberal, antidemocratic, and antipopular"

> Látom hogy a hozzám legközelebb eső boltban van-e vagy ninncs, ileltve ha van mennyi van belőle

Ha végig gondolod h milyen előfeltételek meglétét követeli meg ez a funkció, könnyen belátható h ez irreális elképzelés. 
Viszont a szűréseket beletenni nem lenne olyan komplikált dolog sztem. 

"antiegalitarian, antiliberal, antidemocratic, and antipopular"

Minden boltnak, akinek ebben részt kell vennie, most is tök online raktárkészlete van - innen nem nagy dolog megugrani, hogy legyen néhány kategória, pl:

  •  50+ darab van (vagy mondjuk 3 nap átlagos fogyása feletti mennyiség) -> jóeséllyel lesz, mire beérek
  • 10-50 db között valahol (vagy 24-72 óra) - talán lesz
  • 10-nél kevesebb (napon belül várhatóan elfogy) 

Meg kell hozni előzetesen egy olyan döntést, hogy külön kezelik-e az online raktárkészletet és a bolti eladást? Full extrásan amikor becsippantják a kasszánál akkor vonódnia kell online is. Hát ez azért nem egy hónapos fejlesztés lenne!  :-D

"antiegalitarian, antiliberal, antidemocratic, and antipopular"

Nagyon biztos vagyok benne, hogy ezeknél a boltoknál már most is van realtime készletinfo (úgy értettem az online raktárkészletet, hogy realtime, valós időben elérhető infó van arról, hogy a dunaújvárosi Sparban hány csomag Zewa WCpapír van) 

Innentől szerintem az állam dolga, hogy ezt meg előírja, hogy akkoriban ezt késznek szívesek realtime publikálni is hibahatáron belüli felbontásban, megtartva, hogy nagy versenyhátrányt ne okozzon. Ahogy az állam előírta az online kasszát, meg éppen most a paperless nyugtát. Vagy éppen azt, hogy a hűtött árut hány fokon kell tartani. 

Egy csomó előírás már most is van, és az utóbbi években is jöttek hasonló határidővel tök új dolgok - szerintem az árak+készletinfo publikálása nem lenne megugorhatatlan egy méret felett, cserébe tök nagy versenyt okozna. 

Nem tudom, nekem ilyen rálátásom nincs. De a realtime készletinfo eléggé sci-fi-nek túnik. Inkább zárás után rendezthetik a készlet dolgokat meg a napi fogyást, rendelést, stb. Szal inkább napi szkript van, mint realtime sztem.  Persze jó lenne, ha lenne!

"antiegalitarian, antiliberal, antidemocratic, and antipopular"

Hát, bemegyek a Sparba, leemelek egy Soproni IPAt a polcról, a néni lehúzza a vonalkódot, a blokkra rákerül, hogy Soproni IPA. Innen nem egy nagy was-ist-das, hogy akkor eventually consistent módon le legyen vonva a raktárkészletből is, hogy eggyel kevesebb sör van, és ennek max néhány perces átfutása legyen (de leginkább még annyi se) 

Ez az egész árfigyelősdi csak a nagy boltokra vonatkozik, ott meg ez meg van ugorva. Nem a lakásunk alatti kisboltról beszélek, ahol ki van írva a hűtőre, hogy a hell 299, a bácsi meg tudja fejből, és beüti fejből, hogy 300 (27% áfa). 

Sparban nem, de 10+ éve dolgoztam Mekiben, ott bármelyik pillanatban meg tudtad mondani (és a McDonald's Magyarország központ is), hogy az étterem területén belül hány kg szemes kávé van (de bármire. Szarpapírra is volt bármikor egy elég jó becslés - ha lapra nem is, de gurigára már pontos volt).

A nagy hibával fogyó dolgokra napi, a legtöbbre heti, de néhány árura csak félhavi leltár volt - tehát legrosszabb esetben is néhány nap alatt lett rá egy pontos szám, hogy mennyi van (egyébként használták is ezt az infót, mint hatékonyságnövelés, mert ha az egyik étteremben fogyott valami, akkor átsétáltak a szomszédba, ha ott volt - így nem kellett megvárni a központi áruszállítást).

Ez 10 éve volt, egy DOSon futó, ncurses jellegű appban.

Elég nagy összegben mernék rá fogadni, hogy bármelyik Spar üzletvezető meg tudja neked mondani elég alacsony hibaszázalékkal, hogy hány kg koronás cukor, és hány zsugor kóla van az üzletben belül. 

Ha nem így használják a szupershop vásárlókat, akkor elég gyengék.

Másrészt, ha valamit reklámoznak, ami nincs, azt már büntetik. Ki lehet terjeszteni az online raktárkészletre is. Egyébként hogyan leltároznak? (Tudom: A drogkartellek úgy számolják a pénzt, hogy lemérik a kamion súlyát. :-D)

Hát ugye  van valami készletkezelő rendszer az adott boltban. És van egy másik amelyik a weben megjeleníti az árukészletet. Amikor eladás történik, akkor a csippantással jó esetben lokálisan regisztrácra kerül az eladás. Ezt vagy egyből feldolgozzák, vagy bekerül egy queue-ba késöbbi feldolgozásra. De még hátra van az online adatbázis értesítése is az eladásról. Ami aligha realtime történik. Sztem kb naponta egyszer. De jobb esetben oránként. Olyan h az realtime történjen sztem nem nagyon van.  Inkább olyan megoldás lehet, h külön kezelik a bolti eladást és az online eladásokat. Na ez az amit viszont ebben az új figyelo rendszeeben nem tudnak megcsinálni. Tehát itt bolti készletet kéne realtime online nyilvántartani - mindegyik áruházlánc mindegyik boltjára elkülönítve. Ez sci-fi! 

"antiegalitarian, antiliberal, antidemocratic, and antipopular"

De én nem a bolt online részéről beszélek - hanem hogy milyen fasza lett volna ez az árfigyelő, ha valami állami propaganda oldal helyett azt kapjuk, hogy minden üzletlánc egy méret felett kötelezően tegye elérhetővé a fizikai boltjaiban elérhető termékeket árral, és nagyságrendbeli készlettel, egy egységes API leíró szerint. Online, azaz realtime, azaz valósidőben - ha csökken az elérhető tej a boltban, akkor az API instant adja ezt vissza. 

És akkor tényleg lehetne rá fasza appokat építeni. 

Ez felvett olyan problémákat ami az üzleti titkokat is érint. Azt h miből mennyi fogy adott esetben üzleti titok körébe tartozhat és nem akarnák a konkurencia orrára kötni. Én felteszm h most is egységes API szerint történik ennek a figylelő oldalnak a feltöltése. Csak éppen ez nem egy nyilvános API. És éppen a készletinformációkat nem tartalmazza - de mint az előzmányekből látszik ez a készletinfo online megjelnítése problematikus dolog. Nyilván Te sem úgy képzeled, h minden bolt üzemeltet egy nyilvános API-t amit bárki elérhet. Úgy lehetne ezt elképzelni h az egyes boltok elöbb az áruházlánc központi informatikai rendszerébe továbbítják a készletváltozást, majd ez a központi rendszer gondoskodik a készletinfok elérhetővé tételéről (ami feltehetően még plusz lépés és adattovábbítás). Ha ebbe az új figyelő rendszerbe kéne integrálni a készlet infót akkor egészen biztosan még egy lépés. Ez realtime nem fog menni. 

"antiegalitarian, antiliberal, antidemocratic, and antipopular"

Hát, a készlet  >100 kg ársapkás cukor alapján elég nehéz megfejteni a forgalmat. ;) Nem tudhatod, hogy mondjuk naponta 2x szállítanak 5000-5000 kg cukrot, ami elegendő a >100 kg (bármelyik pillanatban) kijelentéséhez.

Tovább göngyölítve a virtualis példát, mondjuk 20% engedményt adnál a sok birkának. Ha a nagyobb forgalom elérése a cél, akkor a beszállításokat meg kell növelni - így nem lesz reklamáció. A >100 kg kijelentés marad.

Lássuk a fenti scifi-t a való világban. Adott két Tungsram márkabolt a Király utcában és a Fóti úton. Mindkét helyen a saját raktárkészletüket látják és tudják eladni. Egyik helyen van 20 db, a másikon 80 db százas izzó. Bemegy a kuncsaft és szeretne 90 db-ot vásárolni. Nehezítés: A számla elkészülte előtt meggondolja magát - azaz törölni kell a foglalást. Na, ezt az űrkalandot csináltam meg 30+ éve, modemen keresztül, mert még internet sem volt. ŰRTEKNIKA!!! :-D

Már akkoriban PC AT pénztárgépekkel dolgoztak. Ma már minden pénztárgép kapcsolatban van a központi törzsadatokkal, mert egyetlen árut sem tudsz eladni enélkül. Manapság már a digitális ártábla a divat. Nem hinném, hogy a napi megrendeléshez ne állna rendelkezésre bármelyik áruházban a pillanatnyi készletinformáció. Sőt, vélhetően nem boltonként tárolják az eredményeket. Az időszakonkénti update nagyon jó ötlet, de csak a problémákat szaporítja. Ha nincs igazam, akkor éppen itt az ideje lépni!

Bár láttam már karón varjút, amikor ifjú titánok "terveztek" egy rendszert. Tapasztalatom szerint jó eredményt az üzleti folyamatokat ismerő szakember tud elérni - aki általában nem IT szakember.

Ez a "digitális tábla" illetve még ezt megelőzendő az árak központi menedzselése sem realtime, hanem napi szkript által kell h történjen! Sztem Te is felháborodnál h leveszed a polcról az árut azt amíg elcammogsz a kasszáig megemelkedik az ára! Szóval zárás-nyitás közt élesedhetnek az új központi árak. Lehet h leküldik elöbb - de ez csak technikai részletkérdés. 

"antiegalitarian, antiliberal, antidemocratic, and antipopular"

Ezügyben elolvashatnád a linkelt cikket is. ;) A felháborodásnál kissé keményebb, mert törvényellenes amit írsz. Viszont a digitális tábla megakadályozza azt, hogy a központi és a papírra kiírt árak különbözzenek. A papír és munkaerő megtakarítás és tévedés kizárása az előnye.

Egyébként az (kvázi)online raktárkészletről beszélgettünk... A digitális ártábla csak egy példa volt arra, hogy a gyakori árváltozás is pikk-pakk online mehet a mai rendszerekből, mint ahogyan a raktárkészlet is. Sehol sem emítettem, hogy ezt törvényellenesen fel kellene használni a vásárlók szivatására. ;)

Ez az oldal kiválóan megmutatja, hogy a Coop és a CBA mennyire nem versenyképes.

De van: megveszed ott helyben drágán, vagy bemész a városba, és megveszed másutt olcsóbban. Ha van rokonod, aki úgyis bejár, vagy ingyen utazol, és még tudsz cipekedni, akkor nyilván nem ott veszed. A Coop vevőköre azokból áll, akikre ezek közül egyik sem igaz.

Debian - The "What?!" starts not!
http://nyizsa.blogspot.com

Ha akarna sem tudna versenyezni az Aldival / Lidlel, ami egész Európát lefedi a saját beszállítói hálózatával.
Erre nyilván rávágod hogy a fogyasztóknak az a jó, ha jobb minőséget kapnak olcsóbban, de ez nem feltétlenül igaz a teljes nemzetgazdaságra.
Az Aldi / Lidl előretörésének ára hogy elveszítjük az élelmiszer feldolgozóiparunkat, stratégiai ágazatban válunk kiszolgáltatottá.

Köszi!

Szerk: miért választották pont ezt a nevet?

Szerk2: ugyan ismertem magát a szót, de akit szintén érdekel a rövid története:

https://hu.wikipedia.org/wiki/ÁFÉSZ

A UK féle pedig:

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Co-operative_Group

Szerk3:

E mellett sétálok/biciklizek el bármikor, amikor edzeni, vagy pub-ba, vagy csak a városközpontba igyekszem :)

A fura alakja mellé, ha jól tudom, akkor nagyon öko-barátnak is tervezték. Nem mellesleg sötétedés után színesen felragyog a sok-sok LED(?)-nek köszönhetően.

Elég hangulatos elsétálni mellette.

Főleg, hogy a bejárat előtti részt megcsinálták egy ilyen városi kertnek. Van pár szál napraforgó, meg csomó fűszerféle, és van egy, aminek van egy baromi jellegzetes illata, de fogalmam sincs, hogy melyik növény bocsájtja ki.

Nagyon szeretek ott keresztül sétálni nyáron. Szeretem azt a jó erős, fűszeres illatot.

Szerkesztve: 2023. 07. 03., h – 21:06

Relátolt:

Supermarkets forced to publish live fuel prices to cut costs

Supermarkets and other fuel retailers will be forced to publish live prices under a new scheme aimed at stopping them overcharging, the government says.

It comes after Britons were found to have paid an extra 6p per litre for fuel at supermarkets last year as weak competition let them charge more.

Under the scheme drivers will be able to compare up-to-date prices online so they can find the cheapest option.

https://www.bbc.co.uk/news/business-66085232

Tök hasznos, meg tudom nézni, hol a legolcsóbb a Lidl-ös sajátmárkás sajt. Ugyan máshol nem is lehet kapni, de az már nem lényeg :D

Izmos számokat közölt a kormány a csodafegyveréről

Július óta közel 7 százalékkal csökkent a megfigyelt élelmiszerek ára, eredményes az online árfigyelés és a kötelező akciózás – tájékoztatott erről a Gazdaságfejlesztési Minisztérium.

[...]

Az online platform népszerűségét mutatja, hogy nem egész három hét alatt 615 ezer látogatója volt, és összesen több mint 42 millió letöltés történt az oldalon. A szabadszavas keresések száma megközelíti a 234 ezret, amelyek során a látogatók leggyakrabban továbbra is a tej, a csirkemell, a sajt és a vaj szavakra kerestek. Az árfigyelő rendszert létrehozó munkacsoport tagjai továbbra is dolgoznak azon, hogy újabb, felhasználóbarát fejlesztésekkel egészítsék ki a rendszert

trey @ gépház

> Július óta közel 7 százalékkal csökkent a megfigyelt élelmiszerek ára,

Attól tartok, h ez csak színjáték annak érdekében, h az élelmiszer árstoppot kivezessék. Mivel erre már nem csak kormányzati szándék van, hanem döntés is született róla, h a hó végén kivezetik őket a kiskereskdelmi láncolatok abban érdekeletek, h semmi ne akassza meg ezt a folyamatot. Bármire hajlandóak h ez megtörténjen, akár egynással érdekszövettségben árversenyt is színlelnek, árat is csökkentenek [átmenetileg] csak az árstop szünjön meg. Utána jön majd a feketeleves. De ne legyen igazam!

"antiegalitarian, antiliberal, antidemocratic, and antipopular"

Misem áll távolabb tőlem mint a jobboldaliság vulgáris értelmezése. 
Azt pedig, h infláció csökkenéséről hadoválnak, amikor egyik napról a másikra alapvető élelmiszer ára 100%-kal emelkedik, kikérem magamnak!

"antiegalitarian, antiliberal, antidemocratic, and antipopular"