Konnektor bedugása láma

Egyszer vettem egy költséghatékony elosztót, ami érintésvédelmi konnektorokkal volt ellátva. (Nem tudom, mi a hivatalos szakneve, amikor a lukak el vannak fedve, és csak a bedugáskor válik szabaddá a két lyuk.)

Tízből, ha egyszer sikerült bedugnom a villásdugót az aljzatba. Sehogyan sem akartak a lyukak szabaddá válni.

Akkor ezt betudtam a szar minőségnek, és nem használtam többet.

Most azonban vettem egy kültéri hosszabbítót, azt a narancssárga hosszút, aminek a vége ugyanilyen védelemmel van ellátva, és ugyanúgy nem sikerül bedugnom a dugót. Kezdem azt hinni, hogy én nem tudom, hogyan kell használni.

Segítsetek már kérlek, mi a hivatalos módja a villásdugó bedugásának egy ilyen védett aljzatba? Hogyan tudnám elérni, hogy mindig elsőre sikerüljön?

Hozzászólások

Ha nem megy bele semmilyen trükkel én bele szoktam taposni mint egy állat :)

Vortex Rikers NC114-85EKLS

Sajnos ezekbe a gömbölyített végű dugók valóban nehezen mennek be, a kúpos végűek jobban használhatóak hozzá. Rá kell nézni a védőlemezek kialakítására (egyik irányban ferde) és ahhoz képest vagy enyhén fordítva, vagy éppen párhuzamosan billentve megy bele könnyen.

DE ne keverd össze az esetlegesen szünetmentes dugalj-al, aminél viszont maga a villásdugó hivatalosan nem tudja nyitni az ablakot, erre egy speciális harmadik (általában védőérintkezőnek is használt) tüske hivatott.

"Probléma esetén nyomják meg a piros gombot és nyugodjanak békében!"

Egyébként "gyerekvédelemnek" hívják a featuret.
A lényege, hogy csak akkor nyit, ha egyszerre mindkét lukba furakszik valami.

Ha egy pici wd40-et adsz neki (egy cseppecskét), akkor szinte akadálytalanul lehet használni. 
Itthoni használatra ha szétszedhető, én kihajítom belőle, ez a "mindentől is meg kell védeni az embereket" nem az én pályám.

Pont emiatt nem látsz ilyen hosszabbítókat olyanoknál, akik sokat használják az építőiparban. Mindig saját, barkácsolt hosszabbító van. Én is inkább készítettem párat, mint ezekkel küzdöttem. Ha esetleg lakást újítasz majd, figyelj oda, hogy az aljzatoknak se legyen beépített "védelme". Főleg a drágább aljzatokban van! 

Szerkesztve: 2023. 06. 21., sze – 13:18

WD40 - mindenre jó !

A villásdugó bedugásakor egy ékpálya mentén lesz a függőleges irányú erőhatásból oldal irányú elmozdulási kényszer - ezt az elmozdulást oldalt mozgatva lehet elősegíteni vagyis nem jó, ha nagy erővel nyomod, mert akkor csak a tapadási erőt növeled. A tapadási erőt olajozással tudod csökkenteni.

Istennel a hazáért és a szabadságért !

Többet kéne gyúrni, bele megy az.

A többek által írt WD-40 mellett a párhuzamos bedugás tud segíteni. A lényege ezeknek a gyermekvédelmes vackoknak, hogy ha csak az egyik fele van nyomva (vagy egy kicsit jobban nyomva, mint a másik), akkor egyszerűen beakad és a villásdugó majdnem előbb megy tönkre a nagy erőhatásra, mint hogy kinyíljon a védelem.

Az olcsóbb elosztóknál viszont a költséghatékonyság miatt kb mindenféle iránnyal lehet próbálkozni, a párhuzamos bedugás ritkán segít.

Nekem egyébként itthon Shneider Asfora gyermekvédelmes dugaljak vannak, ahol eléri a gyerek (van ahol még egyben csapfedeles is). Ebbe eddig 10-ből 10x sikerült bármit bedugni erőlködés nélkül.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen.