Lenovo laptophoz SATA Kábel

Sziasztok,

Segítségre van szükségem, mert a Lenovo gyakorlatilag szellemcégként üzemel a digitális térben, azonnali módon teljesen elérhetetlenek.
Adott egy L580-as lenovo laptop, benne NVMe SSD-vel, amit SATA keretbe tettek be, valami ortopéd átalakító kábellel és panellel (gyárilag).
Felmerült arra az igény, hogy SATA meghajtót pakoljunk bele, ehhez a port még adott is lenne, viszont szükség van hozzá egy átalakító kábelre, amit nem mellékeltek. A lenovo honlapján ez mint kiegészítő nem is létezik, beazonosíthatatlan, hogy milyen típus. Aliexpresses találatok jönnek rá, vegyes minősítésekkel. 
Valaki már szerzett ilyet, ami tutira működik? 

Hozzászólások

Ezt az egészet nem értem, SATA meghajtóhoz nem kéne kábel, kéne legyen SATA adat+táp csatlakozónak a meghajtó helyén. Tudnál erről az átalakítóról fényképet csinálni, vagy valami netes videót belinkelni róla?

Az az NVMe SSD az M.2 SATA SSD lesz. Attól, mert valami M.2 fizikai formátumú, attól még nem biztosan NVMe.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

A régi Toshiba laptopomban még így volt. Meg is lepődtem, mikor felnyitottam a lenovot. 

Lenovonál ilyen van benne : https://www.amazon.com/Adapter-ThinkPad-01HY565-01HW969-DC02C009M00/dp/B07CVKV5RL

És ilyenre szeretnénk cserélni (legalábbis amit láttam tutorialokat, ott ránézésre ilyesmi, vagy erősen hasonló kell) : https://www.aliexpress.com/item/1005002536404996.html

Az alaplapon egymás mellett van az m2/nvme adapterhez is egy csatlakozó, és közvetlen mellette a sata szalagkábeles átalakítójának is.  Csak ebből is sokfajta van, és hivatalos úton a lenovo gyakorlatilag csak postai levélben elérhető, ami számomra nevetségesnek tűnik egy ekkora IT cégtől 2022-ben.