[Update] Windows Update = nyomtatáskor kékhalál

Fórumok

A heti móka és kacagás is megvan, mindenkit szeretettel várunk a WUIK-ban (Windos Update Ima Kör)

Bizonyos Kyocera és Ricoh nyomtatókkal biztosan csinálja, az MS tud róla, javítja. A Kyocerához van megkerülő megoldás addig:

https://www.globalunion.hu/tamogatas

Windows 10 operációs rendszer KB5000802 / KB5000808 / KB5000809 / KB5000822 frissítés után nyomtatáskor a számítógép kék halál képernyőt ad, vagy/és újraindul (2020.03.10)

Az említett frissítés a KX illesztőprogramokra van ilyen hatással, a 8.1.1109 verzióig bezárólag.

A hibát megszüntetni kétféleképpen lehet:

  1. El kell távolítani a kérdéses frissítést. Ezt a következő menüpontban lehet megtenni: Gépház - Frissítés és biztonság - Frissítési előzmények megjelenítése - Frissítések eltávolítása
  2. A KX drivert le kell cserélni más illesztőprogramra pl. KX_V4 driver

Legegyszerűbb megoldásként az elsőt javasoljuk, amíg vagy a Microsoft, vagy a Kyocera nem ad ki új frissítést. 

Leírás a frissítésről, valamint a hibával kapcsolatos információk a Microsoft oldalán találhatók: Link

[Update]

Az Ms javította a hibát a KB5001568 frissítéssel:

https://support.microsoft.com/hu-hu/topic/2021-m%C3%A1rcius-15-kb500156…

Teszteltem, több gépen és terminál szerveren is "megjavult" a nyomtatás.

Hozzászólások

A ZEBRA-ról is volt valami, szerintem az az irány még érdekesebb mint az asztali nyomtatók Mancikánál, mert az legefeljebb a főnök szerződését meg a hétvégi recepteket nem nyomtatja ki. Viszont egy cimkenyomtató, az POS rendszerekben gyakori, de manapság már gyártást is támogatnak vele, pl. egy legyártott munkadarabra kerül azonosító cimke vele. Ezen rendszerek java része Windows-os, tehát érdekes lesz, ha egy táblafelosztó CNC azért hasal el, mert nyomtatni akar. Ott a munka áll meg, esetleg mérhető kárt is csinál.

Jobbat mondok, van olyan CNC, hogy TeamViewer-t is tesznek rá, mert heti szinten reszelgetnek valamit, ha elront valaki valamit éppen. Win10 home vagy prof az alapja. Eladják, megveszik, és próbálják használni.
Van sok ilyen, márkát és nevet nem írnék. 

Amíg telepítve van a KB5000802, addig az SAP kliens is borítja az egész op rendszert. Windows 10-et biztosan.

Jól sikerült egy frissítés ez...

A tömegek sohasem szomjúhozták az igazságot. A nekik nem tetsző bizonyságok elől elfordulnak és inkább a tévedést istenítik, ha ez őket elkápráztatja. Aki illúzióba ringatja őket, úr lesz fölöttük, de áldozatuk az, aki megpróbálja őket kiábrándítani.

Szerkesztve: 2021. 03. 12., p – 16:02

Meg sem lep... amikor a driverek lényegében szabadon írkálhatnak win rendszermappákba és ha két driverben azonos nevű fájl is előfordul, akkor olyan szépen felülcsapja a másikat, hogy öröm nézni.

Múltkoriban játszottam win alatt ezzel, mert kíváncsi voltam, hogy vajon lehetséges -e két különböző drivert feltenni más-más usb-be dugott egyező azonosítőjú eszközhöz. Amúgy igen, csak hát a fájlnevek egyeztek így szétcseszték egymást a driverek. Némelyik nyomi usb tunernél külön dvb-c és dvb-t driver van és bár elvileg fel lehetne kézzel tenni így őket, de felülírják egymást részben. Másik eset, ha azonos hardver id-vel két részben különböző chipsetest kellene beüzemelni egy gépre... nagyon gyenge lábakon áll ez. 

Pedig elvileg külön lib verziók is élhetnek egy win alatt, hogy különböző programok a nekik megfelelőt használhassák. De úgy tűnik a driver telepítésnél nem gondoltak erre.

Kyocera kapcsán meg pár éve már előfordult, hogy win-ben egy frissítés lecserélte a pcl drivert (egyszerre az xp és a 7 alatt is frissítették). És mivel alapértelmezetten valamiért azt használta a winre települő nyomtató kezelő pakk, így eltört a nyomtatás. Sok programból csak krix krax nyomtatás jött addig, amíg a papír ki nem fogyott a gépből. Ott segített, ha kézzel a spéci Kyocera nyomtató nyelvre állítottuk át a klienseken.

Bezzeg regen minden jobb volt!

A dobozos szoftverek koraban elobb el kellet kesziteni a programot, es csak utana lehetett eladni.

De manapsag elobb megigerik, hogy jo lesz, aztan eladjak, majd amikor sokan sirnak hogy dehat sz4r,  nincs kesz, akkor nekiallnak megcsinalni.

Distributed Test Driven Development, a fizeto ugyfel ingyen tesztel, es ami hibas a draga penzen vett szoftverben, azt kicserelik neki nehany masik hibara.

Elkepeszto, hogy ez az uzletstrategia milyen jol mukodik. De ha ez a jatek a jonepnek megfelel, akkor talan velem van a hiba.

Szerkesztve: 2021. 03. 13., szo – 22:42

Sajnos ebből új nyomtató vásárlása lesz. Ideje váltani. El™ kell™ engedni™ a régit. Vedd meg az újat, dobd ki a régit! Meglátod, a vásárlás öröm. Főleg a depressziós, kovidos időkben.

Vagy dönthetsz úgy is, hogy kigyógyítod magad abból a felhasználói népbetegségből, hogy a Microsoft kísérleti nyula vagy, aki azért fizet, hogy béta minőségű szoftverrel kísérletezzenek rajta. Akkor raksz egy LTSC-t, azzal talán nem válik valamilyen szempontból használhatatlanná a rendszered minden feature frissítéskor.

Régen is szarok voltak a szoftverek, csak az idő mindent megszépít. Meg az agyi meszesedés sem javít a dolgokon.

Szeretem, amikor hébe-hóba a windows update összerántja a világ öregasszonyait, aztán megy a sírás-rívás, hegyekben áll a taknyos zsebkendő.

Szerintem régen sokkal szarabb volt, csak nem volt ennyi picsogó picsa.

A mondat helyesen: Régen is voltak szar szoftverek, melyeket az idő maximum azzal szépít meg, hogy elteltével már nem kell használni.

Szeretem, amikor hébe-hóba a windows update összerántja a világ öregasszonyait, aztán megy a sírás-rívás, hegyekben áll a taknyos zsebkendő.

Vélemény lett elmondva a mostanában kialakult szoftverfejlesztési trendekről. Nem taknyos a zsebkendőm, pláne, hogy engem személy szerint Windows XP-n nem érintenek a Windows 10 update problémák.

Szerintem régen sokkal szarabb volt, csak nem volt ennyi picsogó picsa.

Szerintem nem, szerintem csak az idő megrondítja™ az emlékeid.

Nem definiáltuk a "régen"-t. Egy húszévesnek igaz lehet, hogy régen is szarok voltak a szoftverek, és én sem szeretem a bezzeg az én időmben dolgokat, de amikor net még nem is volt, meg 64k-s betárcsázós telefonszámlás volt a net, a gyártók nem engedhették meg maguknak azt amit ma. Nem volt sem divat, sem mód frissítgetni 5-percenként a neten, egyszerűen működő szoftvereket kellett kiadni floppy-n, aztán meg cd-n. Az összes profitorientált gyártó legszívesebben 0 perc és 0 dollár befektetéssel méreg drágán nyomna le a torkunkon egy rakás szart, de régen erre nem volt technikailag módja, most meg van. A fizető ügyfelek minősége is felhígult, amióta nem rétegtermék a számítógép, hanem tömeg consumer eszköz, a minőség is ehez igazodott.

A tömegek sohasem szomjúhozták az igazságot. A nekik nem tetsző bizonyságok elől elfordulnak és inkább a tévedést istenítik, ha ez őket elkápráztatja. Aki illúzióba ringatja őket, úr lesz fölöttük, de áldozatuk az, aki megpróbálja őket kiábrándítani.

Nem definiáltuk a "régen"-t.

Nem definiáltuk, mert eredetileg csak egy közhelyre reagálva próbáltam a képet árnyalni, mert egyes fejlődésmániás elemek szeretik a nosztalgiacímkét ráragasztani azokra, akik nem "az újabb = jobb" mantrát fújják feltétel nélkül, ezzel próbálva lesöpörni az asztalról valós érveket az innovációnak hazudott "új" ellen, ami max. a marketingasztalon volt bármikor is "jobb", mint a "régi".

Az összes profitorientált gyártó legszívesebben 0 perc és 0 dollár befektetéssel méreg drágán nyomna le a torkunkon egy rakás szart, de régen erre nem volt technikailag módja, most meg van

Ez pont ugyanaz az érvelés, minthogy minden vegyipari vállalat legszívesebben a Tiszába engedné a ciánszennyezést, hogy ne kelljen drága és hosszadalmas procedúrákkal semlegesítenie. Lehet így gondolkodni, és asszisztálni a világ tönkretételéhez. De lehet törvényekkel szabályozni is. Amik jelenleg sajnos legalább 10-15 éves lemaradásban vannak az IT-t illetően. Azért csak ennyi, mert a GDPR behozott úgy 5 év lemaradást a 20-ból.

A fizető ügyfelek minősége is felhígult, amióta nem rétegtermék a számítógép, hanem tömeg consumer eszköz, a minőség is ehez igazodott.

Ebben egyetértünk. Azonban ennek nem kéne elősegítenie azt, hogy a számítógépes rendszerek egyre inkább használhatatlanná válnak a haladó felhasználók számára, a csiligány, tapicskoló, tablet-idealista felhasználói felületek kizárólagosságának erőltetésével, a felhasználói szabadság lábbal tiprásával, a konfigurálhatóság folyamatos tizedelésével és a stabilitás rendszerinti megcsúfolásával.

Szerintem nem, szerintem csak az idő megrondítja™ az emlékeid.

Szerintem fogalmad sincs az emlékeimről :) Felidézek egyet, hogy segítsek rajtad: körbejártam a haverokat egy szaros dll-ért, mert az én gépemen dll hiba miatt nem ment egy program. Na, például ez nem hiányzik. Meg amikor a system-be bármi beleírhatott, amitől vége volt mint a botnak. Ezért kb két hetente újra kellett húzni az egészet. Meg amikor teljesen hétköznapi dolog volt, hogy egy jól sikerült driver miatt csontra fagy az egész.

Nem, szerintem most ezerszer jobb a helyzet.

Amúgy meg: ezt a problémát nem érzem az MS sarának. Ez a Kyocera és Ricoh hibája, szar a driver, javítsák.

(Egyébként, ha igazán kemény lennél, Windows NT Workstation-t használnál, vagy OS/2-őt. Ezzel a Xp-vel csak puha vattacukorka vagy. :P)

Szerintem fogalmad sincs az emlékeimről :)

Nem is állítottam, hogy lenne, de tudod, nekem is vannak.

körbejártam a haverokat egy szaros dll-ért

Ahelyett, hogy visszamásoltad volna a telepítőlemezről. De még mindig jobb volt így szocializálódni a haverokkal, mint ahogy ma szokás: Facebook Messengeren írogatni nekik.

Meg amikor a system-be bármi beleírhatott, amitől vége volt mint a botnak.

Amit már Windows 2000-től volt lehetőséged megakadályozni, akár a beépített jogosultságkezeléssel, akár külön erre specializált biztonsági szoftverrel. Nem éltél vele, mert nem volt default beállítás. Legyünk őszinték: lusta voltál a saját rendszeredet kiismerni és biztonságosan használni. Nos, én nem voltam az, ezért is lehet, hogy nincsenek ilyen emlékeim.

teljesen hétköznapi dolog volt, hogy egy jól sikerült driver miatt csontra fagy az egész

Ez utoljára a Windows 95-ös időkben volt maximum hétköznapi dolog, ott is általában a legolcsóbb, "sulinetes" kínai szarok voltak érintettek. Igaz volt akkor is, hogy számítógépet venni tudni kell és igaz ma is, max. többminden körbe van már hákolva és workaroundolva szoftveresen. Viszont el kell keserítselek: ma sem jobbak a Windows-os driverek. Pláne, hogy jelenleg nem is csak a kezdeti silány állapotuk, ami keresztbe tesz, hanem hogy egy idő után elfelejtik őket támogatni, hogy aztán vedd meg az újrafeltalált kereket és dobd ki a funkcionálisan egyébként kifogástalan scanneredet, nyomtatódat, csak mert frissült az oprendszered.

"szerintem most ezerszer jobb a helyzet."

vs

"a Kyocera és Ricoh hibája, szar a driver"

Látod, látod.

(Egyébként, ha igazán kemény lennél, Windows NT Workstation-t használnál, vagy OS/2-őt. Ezzel a Xp-vel csak puha vattacukorka vagy. :P)

Kiegyezhetünk egy vattacukorkában, ha te leszel a lepkefing, ami öntudatlanul sodródik a fősodratú áramlattal, a csiligány, tapicskoló, végletekig lebutított kezelőfelületű, tabletbuzi Windows 10-e mögül.

Hm, először arról beszélsz, hogy az idő megrondítja az emlékeimet, aztán ennek az ellenkezőjét, hogy nem állítottad, hogy lenne fogalmad az emlékeimről. (Most akkor mégis, mi alapján állítottad, hogy megrondította?)

Aztán jössz a telepítőlemezzel, én úgy érzem nem is találkoztál még a problémával. (Gy.k.: Win95/98 alatt néha egyes alkalmazások kicserélték a dll-eket a system-ben, az eredeti dll-t alaposan kibővítve. Amire néha más alkalmazások is hivatkoztak. Pont, hogy a telepítőn lévő eredeti nem volt jó.)

Aztán jössz a Sulinettel és a Win95-el. Ha úgy nézzük még igazad is lenne, ha nem beszélnél számítógép vásárlásról, ami arra utal, hogy te a Sulinet Expresszre gondolsz, ami a 2003-ban indult. Az meg már bőven az XP korszaka.

Lehet tényleg el kellene végeznem a Pszichológia szakot. Ahogy elnézlek rajtad is lenne elég meló.

Most akkor mégis, mi alapján állítottad, hogy megrondította?

Te kezdted azzal, hogy az idő megszépíti az emlékeimet. [1] Ez egy tipikus fejlődésmániás közhely, amivel szeretik lesöpörni az asztalról azokat az eseteket, amikor egy korábbi megoldás jobb volt, mint egy későbbi, vagy épp babzsákfejlesztőék elsilányítottak egy szoftvert, az új butítótrendekhez igazodva. Én erre reagáltam szarkasztikusan. Tehát, ha te azt gondolod, hogy az én emlékeimet megszépíti az idő, akkor én ugyanezzel az erővel gondolom, hogy a tieidet meg megrondítja, szemléltetve, nagyjából mennyit ér az alkalmazott közhelyed.

Win95/98 alatt néha egyes alkalmazások kicserélték a dll-eket a system-ben, az eredeti dll-t alaposan kibővítve. Amire néha más alkalmazások is hivatkoztak. Pont, hogy a telepítőn lévő eredeti nem volt jó.

Egyrészt, én is mondtam, hogy a DLL-hell és a korlátlanul system-be írkálás Win95/98 esetén valós probléma volt, de továbbra is azt állítom, hogy némi hozzáértéssel és nem orrba-szájba, átgondolt telepítéssel el lehetett érni, hogy ne jelentsen valódi gondot. Persze, ehhez érteni kellett, hogy mit művelsz a saját rendszereden, nem csak kényelmesen székbe süppedve tapicskolni, mint manapság Windows 10-en.

ami arra utal, hogy te a Sulinet Expresszre gondolsz

Elsősorban a tescós, auchan-os birkák után dobott olcsó kínai szarokra gondoltam, de igen, a Sulinet Express-es gépek között is előfordult néhány silányhardveres konfiguráció.

Az meg már bőven az XP korszaka.

Nem egészen. A Windows 98 SE 2006-ig támogatott volt és 2003-ban még bőven használták is.

Aztán jössz a telepítőlemezzel, én úgy érzem nem is találkoztál még a problémával.

Találkoztam a problémával, és egyszerűbben meg tudtam oldani, akár Internet nélkül is, mint általában a frissítés után tömegével bootolhatatlanná váló Windows 10-eket.

Lehet tényleg el kellene végeznem a Pszichológia szakot. Ahogy elnézlek rajtad is lenne elég meló.

https://a.te.ervelesi.hibad.hu/szemelyeskedes

A tanulmányokhoz sok sikert! A praxist pedig kezdheted magadon.

Profi hozzállás :)

Egyébként a hálózatos gépek sem mentek, meg a terminal (RDS) szervert is leborította. Ügyfélszolgálatos gépeken kifejezetten kellemes, pláne ha mondjuk ügyet intézel.

A tömegek sohasem szomjúhozták az igazságot. A nekik nem tetsző bizonyságok elől elfordulnak és inkább a tévedést istenítik, ha ez őket elkápráztatja. Aki illúzióba ringatja őket, úr lesz fölöttük, de áldozatuk az, aki megpróbálja őket kiábrándítani.

Tegnap találkoztam ezzel (szerencsére még nem nálunk, bár nálunk is van Kyocera, de csak 1-2 gép), rosszabb is lehet: ha be van ragadva korábbról egy nyomtatási feladat, akkor amint elindul a print spooler, blue screen. Ez ugye uszkve a login prompt + jelszó két karaktere. Még ha hálózati nyomtató is és le van cseszve a hálózatról, tehát ha akarná se tudná elérni a nyomtatót. (admin jogkör hiányában [és mert nem akartam nagyon piszkálni] nem tudtam kipróbálni a C:\Windows\System32\Drivers\spool\-ban a jobok törlését, de csökkentett módban ugye nincs nyomtatási várólista, ott megy a rendszer, lehet törölni... B tervnek meg linux)

BlackY

"Gyakran hasznos ugyanis, ha számlálni tudjuk, hányszor futott le már egy végtelenciklus." (haroldking)

Én nem lennék ebben biztos, mert egy kollegina hálózatra nyomtatott volna és beütött a kékhall.. kyocera.
http://www.kyocera.cct.hu/termekek/fs1128mfp.php

Persze van rajta usb, de amúgy tudtommal lan-on van bekötve :D

Azt mondják, tegnap kijött a javítás a javításra win updaten is, szóval lehet már külön hekkelés nélkül is működik. 

Reggel a másik irodistánál nem kínálta fel még a javítást az elcseszett frissítésre a win update. Úgy tűnik a 20h2 funkció frissítés utánira kínálja csak fel (ez még opcionális alapból). Vagy még nem minden gépre engedik ki mindegyik változatát. Szóval azon is visszavonás és halasztás lett a befutó egyelőre. Saját játszóteres win10-emen a funkciófrissítés utáni állapotnál ott volt opcionális frissítésként a nyomtatós kékhalál fix.

Az Ms javította a hibát a KB5001568 frissítéssel:

https://support.microsoft.com/hu-hu/topic/2021-m%C3%A1rcius-15-kb500156…

Teszteltem, több gépen és terminál szerveren is "megjavult" a nyomtatás.

A tömegek sohasem szomjúhozták az igazságot. A nekik nem tetsző bizonyságok elől elfordulnak és inkább a tévedést istenítik, ha ez őket elkápráztatja. Aki illúzióba ringatja őket, úr lesz fölöttük, de áldozatuk az, aki megpróbálja őket kiábrándítani.

Mivel nincs se zebra, se rinocéra nyomtatónk, nem kellett ilyennel vacakolni, viszont frissítés után nem engedett azonnal belépni, mert a csoportházirendeket feldolgozó szolgáltatás még nem indult el, de 5 perc után észhez tért, ma reggel meg hiba nélkül be tudtam jelentkezni indítás után (bár ugye a gyorsindítás nincs lelőve, egy restartot próbálni kellene.)