Nyári hír, szóval nem a legfrissebb. De nem láttam itt cikket erről a hírről pedig elég érdekes és jelentős
- 610 megtekintés
Hozzászólások
... akkor annyi az mp3-nak is? :D
-fs-
Az olyan tárgyakat, amik képesek az mc futtatására, munkaeszköznek nevezzük.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A hír a munkacsoportra vonatkozott.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Annak már rég vége, mióta nem nyúltak a szabvány specifikációjához és pár éve lejárt minden országban hozzá a szabadalmi oltalom is, így lényegében teljesen nyílt szabvány lett. Így már egy disztrónak meg szoftvernek sem kell trükközni, hogy nem szállíthat le alapból mp3 encodert és decodert. Persze én már igyekszek újabb formátumokat használni helyette, tipikusan FLAC és Ogg Vorbis, de néha Opus és ritkán Nero/Apple AAC is megy helyette, attól függően, hogy a kódolt anyag milyen eszközre kell. Bár nekem az mp3 is megfelelt, mindig a legújabb lame encoderrel kódolva, vagy -V0 VBR, vagy ritkábban -q0 -b320 CBR-rel kódolva. Minőségbeli különbséget nem hallok, de így ~20 év után igyekszek a modernebb kódokeket használni, bár nagy bitrátán nincs előnyük, csak kisebbeken (128 kbit/sec és az alatt), de olyanokat meg nem nagyon használok.
Ez az MPEG szervezeti megszüntetés nem érdekel, egy csomó más rakat szabvány van már, VP9, AV1, stb., majd használjuk azokat, bár egyelőre az x264 is nagyon népszerű, meg az x265/HEVC is alig terjedt el.
“Windows 95/98: 32 bit extension and a graphical shell for a 16 bit patch to an 8 bit operating system originally coded for a 4 bit microprocessor, written by a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.”
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az MPEGLA-nak kellett volna feloszlatni a magát inkább :(
Színes vászon, színes vászon, fúj!
Kérem a Fiátot..
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni