Mono, Wifi- és duplex-képes MFP lézernyomtató vásárlásán töröm a fejemet.
A kiszemelt árkategóriában (br. 65e Ft. alatt) a következők jöhetnek szóba:
https://i.imgur.com/Plqmz3C.png
Ezek közül úgy néz ki, hogy a Lexmark felejtős, mert egyetlen helyen találtam hozzá tonert.
A következő legjobban tetsző az a Xerox, erről - mint márkáról - szeretnék véleményeket kérni. Amerikai fórumokon utánaolvasva a márkának 10-ből 9 vélemény az, hogy "ne vedd meg, sz.r, menekülj tőle", míg európai és magyar fórumokon viszont inkább szeretik a márkát. Én nem tudom hova tenni ezt az erős megosztottságot, ezért ha valakinek van első kézből hosszú távú tapasztalata a Xerox márkával, akkor szívesen fogadnám.
A Brother nyomtatókban az nem tetszik, hogy videókat nézve róla gagyinak hat az anyaghasználatuk (valaki meg tudja ezt erősíteni?) és feketék, viszont toner ellátottságban ezek lennének az abszolút befutók.
Amire még keresem a válaszokat:
- Mennyire számít a processzor sebessége és a memória nagysága?
- Mit akar jelenteni a felbontás adatoknál a "HQ1200" és a "2400 Image Quality"?
- Mennyire stabil a toner ellátottság? 5-8-10 év múlva is kapható lesz vajon? Vagy behoznak egy új szériát, új tonerkialakítással és fújhatom az egészet?
- Mi a helyzet az op.rendszer támogatottsággal (Windows) Brother és Xerox fronton? Mennyire esik meg, hogy kifutott szériához nem találni már drivert, ezért kukázni kell a nyomtatót?
- Mennyire használhatóak a gyári szoftverjeik (Brother, Xerox)? Hálózati scannelés megy külső program alól is vagy rá vagyok kényszerítve a gyári szoftver használatára?
- A wifi funkció hogyan értendő? A nyomtató csatlakozik rá a meglévő wifi hálózatra vagy a nyomtató maga szórja a wifi jelet, amire csatlakozni kell, ha nyomtatni/scannelni szeretnék? Azért kérdezem, mert láttam már ilyet is, olyat is és a desktop gépemben nincsen wifi kártya, így problémás lenne rácsatlakozni a nyomtatóra.
Azt leszögezem, hogy nem irodai használatra lesz a nyomtató, tehát kihasználva biztosan nem lesz egyik sem, így lényegtelen a havi terhelhetőségük. Szintén nem érdekel a lapköltség, inkább az lenne a fontos, hogy sokáig kitartson a toner és normális áron lehessen hozzá újat venni, ezt teljesítik a felsorolt nyomtatók. Kizárólag eredeti tonert fogok használni.
Esetleg még azon gondolkozom, hogy Amazon-ról rendelve nem férne-e bele egy Kyocera nyomtató, arról azt hallottam, hogy a lézernyomtatók csúcsa... Ez tényleg így van? (nem fér bele. :-))
Bármilyen véleményre, javaslatra, nemtetszés nyilvánításra nyitott vagyok a leírtakkal kapcsolatban!
- 753 megtekintés
Hozzászólások
Szia!
OKI MB 451-em van(3db is) teljesen elégedett vagyunk velük (Win és MAC alól használjuk)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszi, ránézek a márkára (MB 451 kifutott).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Kyocera nyomtató, arról azt hallottam, hogy a lézernyomtatók csúcsa
<flame>
Ja, nyilván azért hívják a kollégáim Kyomacerának :)
</flame>
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szia.
Mi (család) Xerox nyomtatót használtunk régebben. Azt hiszem Phaser 3117 volt. Nem wifis volt, meg semmi extra tudása úgymond.
Azt viszont bátran tudom állítani, hogy elég sokat volt használva éveken keresztül, folyamatosan, és sosem volt szervíz én, és én sem cseréltem benne egyetlen alkatrészt sem.
Egyszerűen tette a dolgát, hozzá való festék kazettát nagyon gyorsan lehetett szerezni.
A mostani, modernebb változatait sajnos nem ismerem.
Illetve a többi márkáról sem tudok nyilatkozni, egy biztos, hogy én teljesen elégedett vagyok a Xerox márkával. :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
+1 a Xerox Phaser 3117-re (Samsung is gyártja más néven). Sajnos nem kétoldalas, amúgy strapabíró.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Samsung már nem gyárt nyomtatót, eladta az üzletágát a HP-nak.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Rákérdeztem töltősnél, hogy tud e valamit ajánlani. Nemigen tudott.
Ezért egy Epson M2140-et ajánlottam valakinek, kemény 120 euróért. Nem lézer, majd kiderül mennyire tartós, de egy darabig nem kell tinta hozzá. Feketében hozták eddig ezek a CISS-es nyomtatók a rájuk írt lapszámot.
A Kyocerák pedig mennek a melóban, rengeteg gond nincs velük. De nem hasonlítanám az utolsó tankokhoz amiket láttam pár éve a Xerox Phaser 4510-ben.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én pont tintatartályosról (Canon G2400) váltok lézeresre, mert rájöttem, hogy egyik tintás sem passzol a szokásaimhoz. Többnyire szkennelek, néhanapján kinyomtatok pár oldalt, erre tökéletes lesz a mono lézer is. Illetve, ahogy nézem, pont a szkennelős use case-kre adnak a lézernyomtatók extra szolgáltatásokat, amik kapóra jönnek nekem.
Egyébként, ha rendszeresen használod, akkor szerintem szeretni fogod a tartályosat, mert fellendülés a folyamatos patronvásárlás után. hf
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ezek szerint akkor a Xerox csak nem annyira rossz, mint ahogyan azt állítják az amerikai források. Külön vicc, hogy pont a Phaser szériát ócsárolják a leghangosabban, amiről itt írjátok, hogy teljesen jó. Arra tudok gondolni, hogy talán ők utángyártott alkatrészekkel használják vagy az előírtnál nagyobb terheléssel...
Mindenesetre eddig úgy néz ki, hogy a B215 lesz a nyerő. :-) Néztem a korábban ajánlott OKI MFP-ket is (OKI MB472), abban nagyon tetszik, hogy az ADF-je is duplexes, de nem valószínű, hogy ki fogok csengetni ezért a funkcióért +14e-t.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
1.) Proci-sebesség, memória: Sok függ attól, hogy mit nyomtatsz, és hogyan. A PCL5 PCL6 formátumokat nem ismerem GDI-t főleg nem, de a pdf vagy postscript képes nyomtatókat meg lehet izzasztani. Ugye mind a pdf mind a ps gyakorlatilag egy komplett leíró nyelv, amiben brutális dolgokat le lehet kódolni. Láttam már olyan pdf-et, ami pár 10 kB méretű volt, de 3D felületeket számolt ki tudja milyen függvényekből. Még egy asztali PC-n is 1-2 perc volt, mire megjelent egy oldal, a szekrénnyi méretű nyomtatóink egy ilyen oldalt 1-2 óra alatt toltak ki, a komolyabb asztali nyomtatók kb 1-2 nap alatt, a kisebbek meg 2 nap után kitoltak mondjuk egy negyed oldalt, utána meg mindenféle hibaüzenetet.
2.) gondolom felbontás (dpi)
3.) Erre soha nem lehet biztosat mondani. De egyik ügyfélnél idén kukáztunk egy Laserjet 4-et, mert most már utángyártott tonert sem lehetett beszerezni hozzá. Tavaly még sikerült. 28 éves darab, szóval nem egy kolléga csókolommal köszönhetne neki :)
4.) Elég sok nyomtató akad a kezeim közé, lehet, hogy szerencsés vagyok, de a 20 évnél fiatalabbaknál soha nem volt hiány driverből Win alatt. Lehet, hogy ez összefügg azzal, hogy csak olyat vagyok hajlandó megvenni/megvetetni/javasolni, ami Linux alól is megy rendesen.
5.) Ha nem akarsz szívni a scanneléssel, akkor szerintem a scan to email a legkényelmesebb megoldás. Utána jön a scan to USB. Legvégső esetben scan to windows share. Érdemes belenézni a manual-ba vásárlás előtt, az email illetve a winshare lehetőségeknél nem minden típus tud authentikálni sajnos.
6.) Még nem láttam olyan wifi képes nyomtatót, amit ne lehetett volna az otthoni (PSK) wifihez csatlakoztatni. Az EAP-pal már sok típus gondban van. Itt is érdemes átnyálazni a kézikönyvet vásárlás előtt.
---
Az itt említettek közül az OKI MB472-höz volt szerencsétlenségem. No az úgy ahogy van borzalom. A kezelőpanel is, a web management is, a driver is. Alapból pl. bármit csinálsz, nyomtat róla egy report oldalt. Kinyomtatsz egy oldalt, és nyom mellé egy másik lapot, hogy oké, hurrá sikerült. Scannelsz egyet, és szintén nyomtat, hogy oké, sikerült. De ez csak a felszín, a mélye még borzalmasabb...
Xerox Workcentre 6027-et nyúzok otthon, és a családban több helyen is. Egész elégedett vagyok vele. Egyetlen nehezítés, hogy a scan to email esetén ha jól rémlik nem tud authentikálni, kellet vele trükközni kicsit (otthoni 7x24-es gépre smtp proxy)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszönöm szépen a részletes választ!
Az SMTP beállításokról kérhetek többlet infot? Nekem sem megy a scan to email funkció gmail-el, pedig elvileg jó adatokat adok meg neki és a szolgáltató sem tiltja a portot, mert telnettel létrejön a kapcsolat.
Szerk.: Megy az email! A myaccount oldal Biztonság menüjében engedélyezni kell a Kevésbé biztonságos alkalmazások hozzáférése opciót.
Ami még érdekes, hogy a scan to pc (samba share) is hektikusan működik: desktop gépen lévő megosztásra tud csatlakozni probléma nélkül hosztnév alapján (DESKTOP-...), viszont notebook-al csak IP-címmel hajlandó kommunikálni, egyébként "invalid path" hibát ír ki. Egyelőre még nem jöttem rá mi a búbánatért csinálja ezt.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
LJ 4, régi szép idők...
Sok millió oldalt tudtak nyomtatni. (Persze a megfelelő szervizek megkapásával.)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az áthúzott Kyocera mondatodra: nekem egy M2040DN van, de ez a te megnevezett kereted kétszerese jelenleg. Viszont meg vagyok vele elégedve, bár linux alól nem megy a scanner, de magán a nyomtatón is lehet scannelni és pdf-ben leteszi a NAS-ra, nekem ez most elég.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Igen, néztem egy megjelenésében hasonló Kyocera-t, az is hasonló árban volt. Az alatt nem is találtam más modellt tőlük a kívánt funkciókkal, így ez a márka kiesett.
Végül egyébként egy Xerox WorkCentre 3335 lett. Az eMag pont jókor árazta le, mondjuk nem tudom mit szívtak, hogy az eredeti árát 190 ezerre írják. :_D Kicsivel így is túllőttem az eredeti árkategórián, de miután megnéztem élőben is a kiszemelt Xerox B215-öt, rájöttem, hogy nem lesz jó. A kijelzője gagyi, lötyög rajta kihajtva és szerintem egy erősebb mozdulattal simán letörhető. Ezen felül a rendszere lassú, ha lapozni akarok, akkor az úgy néz ki, hogy gondolkodik egy pár másodpercet és csak utána adja be a következő oldalt, nagyjából ezen a ponton döntöttem el, hogy ezt nem fogom megvásárolni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni