HDMI - DisplayPort adapterral nincs kép a monitoron

Fórumok

Linux alatt egy GT 710-es kártyát használok. Az új monitorom frissítési frekvenciája 60Hz HDMI-n, de DP-vel 75Hz elvileg, a videokártyámon viszont csak HDMI kimenet van.
Vettem egy átalakítót, gondoltam azzal majd fog menni a 75Hz. Ez nem jött össze, annyira, hogy még kép sincs ha az átalakítót használom.
Mennie kellene ennek így elvileg vagy eleve felesleges volt ilyen átalakítót vennem?
A valamivel drágább megoldás egy másik videokártya lenne amin van DP kimenet is. Először ezt akartam, de aztán felfedeztem az átalakítót és gondoltam teszek egy próbát vele.

Update: megjött az új videokártya (MSI GT 1030) amin már van DP kimenet. Most erre kötöttem rá a monitort, így már 75Hz-en megy. Kíváncsi vagyok fog-e így fájni tőle a szemem. D-SUB-bal nem fájt, de DP-vel mintha még élesebb lenne a kép.
Közben amúgy vettem másik monitort is játékra, mert sikerült eladnom a 8 éves Samsung-ot. ACER Nitro VG270, hát annak a képe a közelébe sincs az Iiyama-énak, pedig IPS mindkettő. Valószínűleg vissza is fogom küldeni és nézek egy Iiyama-t játékra is.

Hozzászólások

Szia!

Nem biztos, hogy megoldás, de úgy tudom a Display Port csak egy irányba alakít át HDMI jelet.
Tehát:
Vagy HDMI -> DP átalakítót veszel.
Vagy DP -> HDMI átalakítót veszel.

A boltok ha szerencséd van feltüntetik, hogy melyik irányba alakít át.

Hm, ilyenem van:
https://ipon.hu/shop/termek/oem-displayport-hdmi-atalakito-fekete-15m-r…
A HDMI megy a gépbe, a DP a monitorba. A bolti leírás alapján nem tudom jó-e vagy sem.
Közben megnéztem a csomagolását és azon azt írják, hogy DP - HDTV (nem nyíl, csak kötőjel) amiből én arra gyanakszom, hogy ezt pont a fordítottja annak ami nekem kellene.

Szerintem DP monitort nem tudsz HDMI portrol meghajtani.
Forditva mukodik.

Mindkét irányra van megoldás, de csak az egyikhez elég egy egyszerű átalakító, amihez nem kell semmilyen "okosság", pusztán drótok a csatlakozók közé - ez akkor igaz, ha DisplayPort++ (Dual-Mode DisplayPort) van az eszközödön, amit HDMI bemenettel ellátott megjelenítőre akarsz kötni ("sima" DisplayPort esetén aktív átalakító kell). A másik esetben, amikor HDMI kimenet menne DisplayPort bemenetre, már mindenképpen elektronika is kell, ezek az aktív eszközök tavaly kb. 20.000 Ft körüli árért mentek.

Szia!

Maximális.
Meg kell nézni, hogy a videó-kártyád a HDMI/DisplayPort mely verzióit támogatja, valamint a monitorod a HDMI/DisplayPort mely verzióit támogatja, a kettő metszete lesz az eredmény.

Leírások alapján HDMI és DisplayPort-on is mennie kell 60hz -nél nagyobbnak.

Köszi a válaszokat! Kicsit kibővítem a kérdésemet:

Lehet-e egyáltalán HDMI-vel 75Hz-es képfrissítést elérni vagy ehhez mindenképpen DisplayPort kell?

Mivel DVI-n megy a 75Hz és van sima HDMI-DVI kábel, azt gondolnám, hogy lehetséges, de az is igaz, hogy nem nagyon vagyok járatos ezekben az új dolgokban. Amikor én kezdtem monitort használni, még monitorszűrőt is kellett rájuk venni ;-)

Egyébként azért volna ez fontos, mert lecseréltem a régi monitoromat egy újra.
Az új nagyon szép meg minden, de ha sokat nézem fáj a szemem tőle. Próbáltam állítgatni fényerőt, vannak rajta különböző eco módok, de nem segített semmi.
Aztán eszembe jutott, hogy a régin a frissítést 75Hz volt, DVI-vel, ezen meg csak 60Hz, hogy talán ez a gond.
Ezért szeretném ezt kipróbálni. Az újon már nincs DVI, csak HDMI, DP és analóg.

Szia!

Fogadjunk hogy "Philips" vagy olcsóbb "Samsung" monitort vettél :)
Ezek mosódnak, szellemképes, rossz a színárnyalatuk,valamint még vibrálnak is, egyszerűen szar.

LG által gyártott IPS-panel monitort kell venni, azoknak éles a képe és fényévekkel jobb, mint a Samsung féle IPS-klónjai (PLS-panel).

Samsungnak is létezik normális flicker free monitora, csak megfelelően kell választani. A "mosódás", "szellemkép" pedig sajnos minden nem TN paneles monitor velejárója, ezért gyors játékra nem igazán ajánlott. Most képzeld aki MVA/PVA paneles monitort vesz a színhelyes oldalnézet miatt, ők mit szóljanak? De már a matt finish is sokak szerint zavaró, egészen addig amíg nem használták kedvenc csillogó, éles kijelzőjüket a napfényben.

Mindennek megvan a maga felhasználási helye. Engem például IPS glow kifejezetten zavar, így szívesen dolgozok MVA/PVA előtt (is).

Nem a képfrekvenciával lesz gondod és nem is a panellal, hanem a háttérvilágítás PWM-ével.
Vegyél Flicker Free / Flicker Safe / Eye Care monitort!
Asus, Benq, Dell .. stb. árulnak PWM-mentes (vagy nagyon magas frekvenciás, értsd 100-200 kHz PWM-es) monitorokat.

Én most egy Samsung PLS panelos Dell U2417H előtt ülök:
https://www.trustedreviews.com/reviews/dell-u2417h

"Backlight Dimming and Flicker"
"At 100% brightness a constant voltage is applied to the backlight. As you reduce the brightness setting to dim the backlight a Direct Current (DC) method is used, as opposed to any form of PWM. This applies to all brightness settings from 100% down to 0%. The screen is flicker free as a result which is excellent news (as is the HJ model, and as was the U2414H before it)."

Teljesen jó így este is dolgozni rajta, semmi fej/szemfájásom nincsen.

Hm, ebben lehet valami. Most megnéztem tüzetesebben a specifikációját és szerepel benne a "Flicker Free LED"... Ez mondjuk csak mák, mert nem gondoltam, hogy erre külön kell figyelni. Ennek alapnak kellene lennie minden monitornál.
Akkor a kérdés úgy tűnik az, hogy ha flicker free akkor miért fáj a szemem tőle? Valamelyik este mintha a villogását is láttam volna, de az inkább 60Hz-nek tünt.
Vajon van olyan hogy még "flicker free"-bb?
Erre vajon vonatkozik a garancia? Bár az se biztos hogy a csere segítene ha mind ilyen.

Igen, mert sokszor a nagyon magas frekvenciás PWM-et is flicker freenek hívják, de nálad biztosan nem ez akkor a probléma (ugyanis azt ember képtelen érzékelni).

Az általad használt Iiyama monitornak pedig jónak kellene lennie. Akkor sajnos továbbra sem tudom mi lehet a hiba..

Most kínomban átváltottam sima DSUB-ra és nem tudom, lehet már én kezdek beleőrülni és még korán is van, de mintha nem fájna tőle a szemem így.
Ami ugye elvileg lehetetlen, nem? Mármint hogy jobban villogjon HDMI-vel, mint DSUB-bal. HDMI-vel 2 órán belül kezdem érezni, hogy fárasztó a szememnek.
Egyelőre még tesztelem így, aztán majd meglátom.

Lehet túl van tolva a kontraszt és fényerő.
Ha vibrálást látsz, az a képen lévő tartalom miatt is lehet. Van, hogy 6 bites a panel és frc-vel, a pixelek gyors váltogatásával csinálnak belőle 8 bit emulálást.

Itt egy tesztoldal... most épp két nagyon dzsunka, régi samsung van előttem és ezeken a 4b rossz és még rosszabb vibrálás szempontból
http://www.lagom.nl/lcd-test/inversion.php#inversion-all.png

Analóg dsubon át lehet, hogy eleve homályosabb a kép vagy másképp dolgozza fel, ezért viselkedik különbözőképpen.

Köszi. van a monitoron auto adjust azt használva teszt előtt, nem ugrál egyik sem csak a 7a/7b-nél.
Kontraszt / fényerő: HDMI-vel sRGB módban használtam, annál fix a fényerő és a kontraszt. Csak az eco módot lehet állítani ami csak a fényerőt csökkenti. De nem segített egyik sem.

De jó, hogy ez előjött.
Az én monitoromon van egy VGA egy HDMI és egy Display port. A HDMI-n keresztül kapja a jelet a számítógéptől és arra gondoltam, hogy egy HDMI-s MiraScreen/MiraCast kütyün keresztül a DP porton a laptopot is rá tudom kapcsolni, csak a monitoron kell a bemenetet átállítani.
Ehhez egy ilyet rendeltem (még nem jött meg): DP To HD Adapter Cable Displayport To HD Connection HD Cable Converter
De a fentiek alapján ez nem fog működni.
Jól gondolom?
--
Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba!; DropBox

Mint monitorhoz hülye ember kérnék némi magyarázatot, ha nekem a 4a kép villódzós, akkor mit kellene állítanom, hogy jó legyen?
A többi jónak tűnik.

Segítséged előre is köszönöm!!!

"Bizonyos embereket megnyugvással tölthet el a tény, miszerint a medúzák nagyon régóta élnek a földön agy nélkül."