- Honkydoo blogja
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 873 megtekintés
Hozzászólások
Én már jó ideje lelkesedek egy RPi cluster építéséért, össze is gyűjtöttem mindenféle anyagot hozzá, de folyton elakadok azon a ponton, hogy de minre is lehetne használni. Így a lelkesedés marad csak...
--
Csaba
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hát igen.
Bevallom nekem is ez a fő bajom az egésszel. A gyakorlatban nincs túl sok értelme.
A tanulás az egyetlen ész érv amit fel tudtam hozni mint lehetőséget. De az is csak fél lábon áll és billeg, mivel amit meg lehet oldani a raspberry-n azt meg lehet oldani virtuális gépen is.. (Ha a fenti clusteres példát nézzük.)
Szerk.:
Burkoltan azért is írtam azt a bejegyzést, mert arra gondoltam hátha valaki felkiált, hogy "Pont ez kell nekem!" és leír egy olyan megoldást ami a gyakorlatban is működik.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Dolgoztam régen valódi klaszterekkel, amiket nagy számításigényű feladatokhoz építettünk. Ma már ezek is kifelé tendálnak a használatból, mert egyszerűbb és költséghatékonyabb AWS-en felhúzni a megfelelő infrastruktúrát. Ha valaki technológiát szeretne tanulni, szerintem inkább AWS-en, vagy egyéb cloud megoldáson tegye, mert annak van jövője. Ezek az RPi megoldások inkább csak játszani jók.
--
Csaba
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Egy olyasmin gondolkodtam nemreg hogy egy 1U magas, kelloen mely rack-dobozba akar 64 compute module belepreselheto lehetne. 256 maggal. A tanulason kivul sokminden haszna valoban keves. A szuk keresztmetszet azonban a savszelesseg. Hogyan kommunikalna ez a sok (akar mar 4) modul hatekonyan egymassal es/vagy a kulvilaggal? A modul gyari periferiai vagy point-to-point (USB), vagy nem tamogatja az arbitration-t (UART es baratkai), vagy elegge lassucska (I2C) vagy nem tamogatott a DMA + slave kombinacio (SPI), vagy kell plusz valami kiegeszito intelligensebb illeszto (pl CAN via SPI, bar igazan gyors az sem lesz).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hát igen.
Kis teljesítmény és még drága is!
De attól még az ARM cluster ígéretesen hangzik! Ha nem is most, majd x év múlva. Lesz ez még olcsóbb és gyorsabb is. (Szerintem.)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szerintem egysegnyi árra juto szamitasi teljesitmenyben nem is lenne annyira rossz, ha tenyleg egy modulhoz minimalis plusz elektronika kellene csak. Viszont a fentiek miatt elegge megdobja a koltseget az, hogy egymassal epeszu modon tudjanak ezek a modulok kommunikalni :/ Ha tudna DMA + SPI + slave modban, illetve I2C + slave modban mukodni, akkor mar egy 50-100 mbites backbone egesz jol kialakithato, lenyegeben minimalis latency mellett. De igy...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szép cucc, de ez otthonra baromira overkill és drága is - szerintem. Lett otthon az évek során rpi2, rpi3. Tegyük fel, hogy veszek egy rpi4-et is. Esetleg használt piacon találok valahol jóárasítva (értsd: olcsóbban) pár nem éppen aktuális modellt. Olcsón lehet kapni 100mbites 8-as, vagy akár nagyobb switchet. Max a hely problémás (kábelek, táp), de még mindig elfér egy íróasztal fiókjában, legrosszabb esetben is. Ha szeretnék ilyet, szerintem én így oldanám meg otthon.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni