router mint wifi erősítő

Ilyet még nem csináltam, de érdekelne a dolog. Gyenge a wifi jel egy nagy lakás másik részén, és láttam valahol hogy egy másik routerrel erősítették meg a jelet.

A beállításokra lennék kíváncsi. hogy működik ez a gyakorlatban?
Nem nagyon találtam gyakorlati példákat a neten. Vagy nem jó kereső szavakat írtam be.

Mit állítok be a wifi résznél? Ennél is kell az SSID nevet, jelszót megadni?
Bár gyanítom hogy semmi ilyesmit nem kell beállítani, csak útválasztó az egész. Tehát a megfelelő iP-ket kell megadni dhcp nélkül. De van erre esetleg valami leírás?

Ez vezetékkel köti össze.
www.legyes.hu/hu/post/tobb-router-osszekotese-wifi-hatotav-bovites-celj…

Ez repeatert említ. Én egy sima ASUS N300 RT-N12E Routert láttam 2. eszköznek. Ez is repeateres?
hup.hu/node/142027

De például ha nincs kábellel összedugva a laptoppal, akkor hogyan érem el ennek a 2 routernek a menüjét?

Ahol láttam, ott a következők vannak: Egy telekomos Sagem optikai router+wifi a szolgáltatótól, és a konyhában figyel az előbb említett Asus router a szekrény tetején. Így van wifi jel a másik szobában és a teraszon is.
De mivel nem az enyém, így nem tudom megnézni a beállításokat.

De valami hasonlót kellene összehoznom egy szervizben, ahol Digi hálózat van.
Bejön a kábel amely belemegy egy TPLink routerbe, a szerviz másik végében az ügyfélváróban már siralmas a wifi jel. Ezért gondoltam hogy ráteszem a másik TPLink routert mint erősítőt. Egyáltalán ezek a TPLinkek tudják ezt?

Vagy mit ajánlotok?

Hozzászólások

Pár éve megcsináltam az említett leírás alapján a beállítások, működött is, vezeték nélkül kapcsolódott a fő routerhez az al router és tovább osztotta a netet.
Pár hónapja ismét megpróbáltam beállítani (immár kábellel a nagy távolság miatt), de nem sikerült akárhogy is próbáltam, állítólag az aktuális OpenWrt-ben már nem működik megfelelően a funkció, inkább a MESH irányába mennek.

Nálam UPC van, de gondolom más szolgáltatónál is van ilyen, vagy magad is vehetsz: úgy hívják, hogy Powerline adapter. Az egyik doboz Ethernet csatlakozója megy a routerbe, bedugod a konnektorba, a másikat (akár többet is) a ház távoli végében szintén bedugod a konnektorba, és szórja a wifit. Nálam kiválóan működik, pedig nemigen hittem benne.

A két routert kösd össze vezetékkel. Minden egyéb megoldás csak kényszerű szükségmegoldás.

Az említett linkben a "hibás összekötés" nem feltétlenül hibás, így a másik routereden egy külön alhálód lesz. Vannak esetek, mikor pont ez a megoldás ajánlott! Semmi problémád nem lesz, ha ügyelsz az ip címek kiosztására. (ha az egyik router 192.168.1.1, akkor a másik pl. 192.168.2.1 legyen 255.255.255.0 maszkkal. ilyenkor mindkettőn legyen bekapcsolva dhcp)

A másik összekötés valóban egyszerűbb, itt az első router adja az ip címeket. Itt is ügyelni kell, hogy a két router LAN oldali ip címe ne legyen ugyanaz. Hogy ez mi legyen, érdemes belőni az első router dhcp-jében. A második routeren le kell tiltani a dhcp-t (pl az 1-es 192.168.1.1, a 2-es itt: 192.168.1.2, így tudod elérni a konfigjukat is.)

Rádiós oldalon itt mindkét esetben eltérő csatornán legyen, az overlap se csússzon egybe. Ha jót akarsz magadnak, a nevük se legyen ugyanaz.

Repeaterek: erre legjobbak a külön erre a célra gyártott eszközök, de ezek is felezik a sebességet. (egy frekin egy időpillanatban egy eszköz adhat)

-fs-
Az olyan tárgyakat, amik képesek az mc futtatására, munkaeszköznek nevezzük.