kernel: no init found

Fórumok

kernel: no init found

Hozzászólások

[quote:34889dab07="bahika"]hat megneztem.. volt benne ext3 tamogatas, ugyhogy nem ez lehet a hiba :(
valami mas
Attila

Ugye nem modulba fordítottad ext3-at?
vinyódat felismeri?

Eléggé valószínűtlen, de még egy eset van, amikor ilyet mond: ha nem találja az ld-linux.so.2-t. A kérdezőnek valszeg nem ez a problémája, de én már szívtam emiatt, úgyhogy jól megjegyeztem.

[quote:49c68bddff="bahika"]hat megneztem.. volt benne ext3 tamogatas, ugyhogy nem ez lehet a hiba :(

IDE támogatás is van benne? Nem modulban!

Nem SATA-s véletlenül a vinyó? Mert olyat már láttam, hogy lecseréltem a kernelt 2.6.3-7mdk-ról 2.6.3-19mdk-ra (ha jól emlékszem), és az addig hde-ként megjelenő SATA vinyóból egyszer csak sda lett. Persze nem találta a root ilerendszert, kernel panic-ot dobott. A root=/dev/sda1 opcióval máar elindult, de meg kellett adni egy init=/bin/bash-t is, mount /dev/sda1 / -o remount, rw majd megeditálni az fstabot, újraindít (előtte persze mount / -o remount, ro), és már ment is. De mire rájöttem :-)

Üdv,
L. Á.

modulban nincs semmi, minden kernelben, ide tamogatas van benne es nem is SATAs
egyszer majd rajovok :)
Attila

[quote:77554ed180="bahika"]modulban nincs semmi, minden kernelben, ide tamogatas van benne es nem is SATAs

root fs jól van beállítva? bootoláskor egy root=/dev/... nem segít? Kipróbáltad, hogy bash-t adsz meg init-nek?

bash megadasa initnek nem segitett a root beallitasat majd megprobalom ha hazakerulok munkabol de eddig se volt mashogy es ment
Attila

Azért a lilo/grub konfigfile tartalmát kinyomathatnát, először azt kellene ellenőrizni hogy nincs-e elírva semmi, pl a bzImage-t szokták elírni kis-nagybetűileg. Ha felülírtad a régi kerneled, akkor kib**ztál magaddal. Lilo változtatás előtt mindig floppy-t elő, aztán /dev/fd0-ra kiírni a régit. 2 hete én is hasonló hibát kaptam, nekem magát az IDE vinyót nem látta, a SATA ment. Nem emlékszem, de valszeg a chipsettel lehetett gond mert ott kiturkáltam néhány feleslegesnek tűnő dolgot. Most már jó, bár lehet hogy megint elkurkásztam valamit mert a cdimage-ek mountolásánál sohanemlátott hibaüzenetet kapok.

azert annyira nem rosz a helyzet. nem irtam felul :) es mindig hagyok benn regi mukodo kernelt Hazaerek atnezem elorol az egeszet hatha rajovok valamire
Attila

Nos elorebb nem jutottam. felismeri a hddt fel is mountolja root particiot es elindul a kjournald. Ott Kernel panic - No init found :(
Attila

[quote:8751a210de="bahika"]Hazaerek atnezem elorol az egeszet hatha rajovok valamire

Hazaértél? :wink:

haza is es vissza is munkaba es nem jottem meg ra semmire. szolok ha lesz valami :)
Attila

udv

nem tudna segiteni valaki? kernelt forditottam es ilyen hibauzenetet kaptam: No init found. Try to pas init = option.
elore is kosz
attila

[quote:6385e321a0="bahika"]udv

nem tudna segiteni valaki? kernelt forditottam es ilyen hibauzenetet kaptam: No init found. Try to pas init = option.
elore is kosz
attila

Huha, valamit elrontottal. Add meg a kernelnek az "init=/bin/bash" (ami bedob egy rootshell-be)parametert es probald meg helyrehozni a dolgokat.
Nincs otleted, hogy mit toltal el?

[quote:b1fb7c20b2="bahika"]udv

nem tudna segiteni valaki? kernelt forditottam es ilyen hibauzenetet kaptam: No init found. Try to pas init = option.
elore is kosz
attila

Tipikusan akkor fordul ez elo, ha kihagytad azt a filerendszer tipust, amin a / filerendszered van. Mivel nem tudja a kernel olvasni a rootfs-t, nem talalja az init programot. Szoval nezd meg a kernelben a megfelelo filerendszer opciokat, es valaszd ki a megfelelot. Fordits kernelt, es probald meg azzal.

koszi eddigis
hat meg nem neztem meg de ha jol emlexem akkor ext3 bele van forditva, vagyis kene :) de majd okosabb leszek nemsokara
attila

[quote:197829a9b0="sb"]
Huha, valamit elrontottal. Add meg a kernelnek az "init=/bin/bash" (ami bedob egy rootshell-be)parametert es probald meg helyrehozni a dolgokat.
Nincs otleted, hogy mit toltal el?

Vagy bootolj egy rescue diskről...
A lilo (grub) config rendben van?
(tényleg ugy néz ki, hogy nincs rootfs!)

Ja! a winyót, mint hardvert látja-e?

hat megneztem.. volt benne ext3 tamogatas, ugyhogy nem ez lehet a hiba :(
valami mas
Attila

Nem mai téma, de hátha valaki tud segíteni, debian mail szerverem egy reboot után most mondja nekem, hogy kernel panic: no init found. Try passing init= option to kernel.
Sajnos a sysadminunk külföldön van, én meg csak műkedvelő vagyok, ezért kéne segítség.
Olvastam, hogy meg kellene adni az init helyét, de hogyan (hová) írjam be, nem reagál semmire, csak villog a kurzor a szöveg után.
Megköszönném, ha valaki segítene!

Thx: Makedev

Csak hogy lezárjam a témát, sajnos fizikai károsodás volt a winyón, mint
kiderült '95 óta ment csaknem folyamatosan (egy költözés során állt 2,5 órát :o)
úgyhogy csere lett a vége.
Ennyi. Azért kösz a segítséget.

"Ha nem a megbeszélt helyre mész, mindegy, hogy mennyit késel."