[megoldva] port forwarding beállítás dyndns-hez

Fórumok

sziasztok!

összeraktam egy webszervert Drupallal. utóbbit belülről látom is működni, HGW mögött vagyok. regisztráltam dyndns.hu-n, az épp aktuális IP-met összerendeltem a választott címmel.

szeretném, hogy kívülről is lehessen látni.

wat do?

Hozzászólások

root@mummy:/home/erendis# uname -a
Linux mummy 3.16.0-4-amd64 #1 SMP Debian 3.16.7-ckt25-1 (2016-03-06) x86_64 GNU/Linux

A HGW-n állítsd be a 80-as port továbbítását a géped címére. Plusz ha van tűzfal a saját gépeden, ellenőrizd, hogy azon az interface-n elérhető-e.

Azt azért ellenőrizd, hogy nem vagy-e CGN mögött (nézd meg, a HGW mit állít, milyen WAN címe van, és hogy kívülről is azt látod-e)

BlackY
--
"en is amikor bejovok dolgozni, nem egy pc-t [..] kapcsolok be, hanem a mainframe-et..." (sj)

Milyen szolgáltató? Milyen HGW? Nekem van több helyen is magenta ZTE, de még nem sikerült rajta portot nyitnom/átirányítanom.

a megoldás egy nem is annyira hasznavehetetlen google találat nyomán internal a gép belső címe, external 0.0.0.0

a hibaüzenet a routerből ki- majd újra bejelentkezés hatására szűnt meg, minden eszembe jutott, csak ez nem, újra megzaklattam a T-t, ahol L2 kollega szakértelmére hagyatkozva ezt az információt sikerült kapnom.

no komment :D

ha valakit érdekel, http://erendis42.no-ip.hu egyelőre csak így örülök neki, matatok rá valami tartalmat hamarosan, meg majd még járok erre.

¦*