Charlotte - egy hatlábú Raspberry Pi Robot

Címkék

Kezdjük a reggelt egy videóval. A múltkori után itt egy (méretben és költségvetésben is) jóval kisebb hatlábú. A robot alapja a körülbelül 1200 dollárba kerülő PhantomX AX Hexapod Mark II Kit, plusz egy Raspberry Pi.

Részletek itt.

Hozzászólások

Hát én vártam, hogy legalább megugrasztja vele a macskát. :D

Mért csalódás a macska? Szerintem a fejlesztés alatt már látta eleget, valszeg a robot korlátaival is tisztában van, magyarán pont lesz.rja, hogy mi van ezzel az izével.

--------------------------

Csak a viták elkerülése végett. Ha nem használok ékezetet, mobiltelefonról írok.

...a robot nagyon penge.

Nyugalom, néhány hét-hónap fejlesztést követően a robot
- elsőként kifésüli a bundáját (a háttérben közben dorombolás szól),
- ezt követően megnyúzza, oszt feldarabolja,
- majd ezt követően meg is főzi (nyílt tűzön, wokban; ízlés kérdése).

Mielőtt bárki fölháborodna: a nagyon régen - magyar nyelven is - kiadott Pillangó c. regényben a szakács macskáját nyúlként tálalják a gazdának, később cserébe a négy (?) elkövetőt s.k. végzi ki (pl. az egyiknek - szó szerint - szétkeni a fejét a falon). Innen a föntebbi elmeömlés.

Egyébként valami sci-fi kapcsán van valami hasonló dolog: a szörny elkapja (?) a macskát, aki addig segítette a főhőst... Erre már konkrétan nem emlékszem.

Kíváncsi lennék rá kicsit egyenetlenebb terepen.

<troll>
Valaki aki összerakott már magának hasonlót árulja el, mire jó ez. Vesz az ember egy gyári kitet egy ezresér', összecsavarozza, saját munka benne alig, aztán csörögve alig mászik a szönyegen. És??

A kvadkoptert még értem, az megy mint a villám. De a hexapod?
</troll>

Mi építettünk egy sajátot Az előző MaM versenyre.
Elég bonyolult volt megcsinálni, mind az elektronika, mind a mechanika részét. Sajnos rossz minőségű szervókat vettünk, amik alig tudták a ráírt nyomaték felét és néha leégtek, így a versenyen elég rosszul szerepeltünk, de később 2.-ak lettünk vele a Kandó TDK-n.

Ha a kódot magadnak kell megírni, mindenféle segítség és library nélkül, elég vicces tud lenni azért...
Jó dolgok ezek, és amennyire egyszerűnek tűnik valami, a megvalósítás annyira nem az, és néha fordítva is igaz, ami nehéznek tűnik, jóval egyszerűbb.
Én pl. építettem már 0-ról színérzékelőt, és jobban féltem a feladattól előtte, mint utólag már látom projectet :)
---------------------------------------------------
Hell is empty and all the devils are here.
-- Wm. Shakespeare, "The Tempest"

Egy darab giroszkóp a fülke közepén. A haladásra használt lábak előremozgatása, közben végtelen ciklusban vízszint-korrekció a haladásra épp nem használt lábakkal. Ha nagyon nincs semmi a TV-ben akkor esetleg még súlymérő a lábak végén és terhelés-optimalizáció a lábakon. Ha barátnőm sincs akkor meg lézerpointer, pontháló, terepmodell, DARPA challenge.

Értem én hogy az ember egy kettétört fogpiszkálóval is tud magának évekre elfoglaltságot gyártani - azt nem értem hogy miért pont a világ leglassabb szerkezetével kell ezt tenni amikor ugyanennyi pénzből repülő, ugráló, guruló, merülő, vagy csak simán de legalább látványosan elfüstölő gépet is össze lehet rakni. :)

Ha nem ragaszkodik az ember a bogyóhoz, akkor lehet jókat játszani a Mindstorms LEGO-val is.

2002-ben volt egy programozási verseny a BME-n, ahol ilyenből kellett robotot építeni, és mindenféle vicces feladatot (kövessen végig egy csíkot, találjon ki a labirintusból, játsszon Sokoban-t meg ilyenek) megcsináltatni vele. Tök jó buli volt :-)

Jönnek a replikátorok?