24" Full HD Monitor/TV

Azon agyalok egy ideje, hogy nyugdijazni kene a mostani Samsung 940N-em, es beujitani valami klassz Full HD-s monitorra, amiben nem art, ha van TV Tuner is, es nem utolso sorban LEDes.
Nezelodtem, aztan mivel maradnek az eddig jol bevalt markanal, talaltam egy kis aranyost a Samsung T24A350 szemelyeben. 1-2 dolog kivetelevel nem sokban kulonbozik az 550tol, es baratibb az ara. Bar megjegyzem azert ez meg igyis eleg sokba kerul, de ez meg belefer a koltsegvetesbe. (~75k) A 24"-es atmero talan meg az a kategoria, hogy 1 meteres tavolgasbol sem faraszto nezni, illetoleg agybol filmet nezni is jo. (~4 meterrol)

Otletek, tapasztalatok, esetleg mas tipus, marka? Ha kiprobalom a boltban a monitort, koteles vagyok megvenni?

Koszi a segitseget!

Hozzászólások

dell 23" -asa, baromi olcso, es IPSes. tvt nem ezen neznek, arra kell venni tvt :)

LED: nem hátrány, ha nappali, esti, éjszakai üzemmódot be tudsz állítani.

4 m, az szerintem kicsit távol van, 32"-est nézek ilyen messziről.

TV tuner:
Digitális DVB-T és DVB-C, tehát kódolatlan HD adás fogható kábeltv-n is.

LED MFM 24 , 16:9 wide, 1920x1080, MEGA DCR, 250cd/m2, 5ms, 170/160, 2 HDMI/analóg, DTV-tuner, 2x3W, ConnectShare - audio és videolejátszás USB-ről, PIP, vörös-fekete ToC dizájn, távirányító, Full HD

73.100-ért teljesen jó.
A LED-es háttérvilágítás az sokat számít akárhonnan nézed, statikus képnél nem változik a képpont színe a nézési szögtől függően - egy sima egyszínű háttér 50-90 cm-ről nézve sem lesz színátmenetes.
.

~50 centis tv mar siman jo ilyen tavolsagbol. Anno 14"es kis tvt neztem olyan tavbol, szal ahhoz kepest maga lesz a feludules, ha eljutok a vasarlasig. :) Nyilvan 27"es vagy 32"es monitor lenne a legjobb tvre vagy filmre, de azokat meg kozelrol nezni gaz.

--
http://www.flickr.com/photos/mizyhun/

"A LED-es háttérvilágítás az sokat számít akárhonnan nézed"

A paneltípus és elektronika számítanak, a WLED-nek (fehér LED) az energiafogyasztás és hőleadás csökkentésében van szerepe, valamint magasabb fényerő és dinamikus kontrasztarány érhető el az alkalmazásával.

A megjelenített színtartomány RGB LED-ekkel növelhető, ezek rendszerint felsőkategóriás kijelzőkbe kerülnek be. Hagyományos CCFL és WLED háttérvilágítás esetén a színtartomány eltérő foszforösszetétellel növelhető, többek között a Sony gyártott korábban széles színtartomány megjelenítésére képes WCG-CCFL háttérvilágítással rendelkező paneleket.

A betekintési szögnek nincs köze a háttérvilágításhoz, mindössze a paneltípushoz.

A színátmentességnek kevés köze van a háttérvilágításhoz, a paneltípushoz és elektronikához van köze, az alsókategóriás kijelzőkben elterjedt színenként 6 bites leképezést használó panelek mindössze néhány ezer színt képesek ténylegesen megjeleníteni, a 24 bit által leképezhető színteret ditheringgel kell emulálniuk, ennek egy formája a Frame Rate Control (FRC), ami adott frekvenciával történő képváltásonként megváltoztatja az adott képpont színárnyalatát.

Az egyszínű háttér annál homogénebb, minél kevésbé szivárog át a rétegeken egyenletlenül és minél egyenletesebb a háttérvilágítás, az oldalakon elhelyezett WLED-ek esetén sokszor tapasztalható látható háttérvilágítás szivárgás (vagy kékes bevilágítás), főleg az alsókategóriás kijelzőknél.

OK

akkor én csak ezt tudtam:

"Nem LED-es" Samsung SyncMaster 2333 full HD monitor (amit lehetett kapni tv tunerrel is).
A direkt szín átmenetes ezen nézve.
Sajna akkor még nem volt LED-es háttérvilágítású monitor, 32"-es full hd-s tv-t meg nem igazán bírtam áthúzni a fiskális osztályon, pedig CRT után a LED-es háttérvilágítású kukkoló a normális váltás.

Miután az otthoni tv-m LED-es (háttérvilágítású) és min. 120°-os betekintési kúpszöge van, nem néztem utána az általad említett részleteknek.

Persze, de a kijelzőknél a paneltípus, elektronika, alkalmazott gyártástechnológia a legfőbb szempontok, a háttérvilágítás kevésbé (és a WLED a WCG-CCFL-hez képest még mindig kisebb színtartomány lefedésére lehet képes, ugyanakkor persze kisebb az energiafogyasztása és hőleadása, szabályozhatóbb a fényereje, ezáltal nagyobb dinamikus kontrasztarány érhető el vele).

Ennek ellenére a műszaki áruházakban a készülékeket LCD-ként és LED-ként kategorizálják és marketingelik.

Érdekes, mégis én vagyok az aki a gyakorlatban tisztában van vele, hogy milyen kijelzőket érdemes megvenni, csak mert tájékozódom (nem csak a Wikipedia alapján, amit rendszerint kiindulópontnak használok).

Eközben a HUP-on sorra jönnek létre a témák amikben a LED-et az LCD következő generációjának, az AVI-t videóformátumnak, a Celeron-t korszerűtlen processzoroknak tartja a többség, mert nem tájékozódnak.

Persze te inkább körbekérdezel magad körül, ami nem feltétlenül eredményes tájékozódási módszer, kézenfekvőbb ezt az interneten megtenni, tudni kell hozzá keresni, szöveget értelmezni és nem árt egy könyvjelző sem.

Öcsém végigjátszotta ezt.

Kinéztünk egy (papíron) jól kinéző LG monitor+tv+led kombót. A LEDek miatt lett visszavíve. Rosszak voltak a színek, backlight bleeding az alsó részen.

Dell u2311h lett belőle, és külső TV tuner (mert nem volt STB). PIP hiányzik a monitorból, lehet, hogy jobb lett volna egy olyan ami tudja.

Szvsz STB es valami normalisabb monitor. Minden valamire valo STB kepes HDMI jelet kitolni magabol.

----------------
Lvl86 Troll

+1

Azonban ebben az árkategóriában nem fog IPS paneles 24"-os kijelzőt találni, csak alsókategóriásat TN panellal, kompromisszumos megoldásként vehet kijelzőt A-MVA panellal (az IPS-ekkel megegyező betekintési szöggel, minden más paneltípusnál magasabb kontrasztaránnyal rendelkeznek), ilyet már 50 ezer Ft-ért is találni.

A WLED háttérvilágítást kiemelni felesleges, a paneltípus és elektronika sokkal lényegesebbek.