Az Apple belemegy az 50 millió dolláros egyezségbe a butterfly billentyűzet perben

Címkék

Annyira sok probléma volt az Apple "butterfly" billentyűzeteivel, hogy a cég ellen class-action pert indítottak az elégedetlen ügyfelek. Majd "Az Apple végül megváltoztatta a MacBook Pro billentyűzetét, ami rakás szemét volt. [...] Az Apple feladta a butterfly billentyűzetet, az ostoba, környezetkárosító és életromboló „innovációt”, amely a MacBook Pro (MacBook és MacBook Air legújabb modelljei) utolsó két iterációját drága szemétdarabokká tette. Így véget ér egy több éves rémálom mind az Apple, mind ügyfelei számára."

Most az Apple belement, hogy a pert lezárandó, 50 millió dollár kártérítést fizet a felpereseknek. Részletek itt.

Hozzászólások

Nem minden arany, ami az Apple-től jön.

trey @ gépház

Valószínű. Nem tudom, sose volt Mac-em, sose lesz, szándékosan, nem akarok zárt, erősen központilag szabályozott, meg x évenként mesterségesen elavultatott ökoszisztémát. Még használtan, jó árasítva se vennék soha, kerülöm, mint a dögvészt. Ha butterfly billentyűzetes, ha nem.

Bár itt most egy kicsit az Apple-t is megvédeném, pedig nem szoktam, inkább ekézem őket általában. Az a tapasztalatom, hogy túl sok felhasználó informatikai analfabéta, és nem tanulnak meg rendesen gépelni vagy gépírni, és 1-2 újjal, harkályként kopácsolva qrják szét azt a szegény billentyűzetet. Én mióta gépírni megtanultam, és csak finomabban tapintom a billentyűket, nem csak a gépelés sokkal pihentetőbb, erőfeszítésmentesebb, de a billentyűzeteim is örökké tartanak. Azelőtt 3-5 évente én is szétkopácsoltam a vérbe egy billentyűzetet. úgy, hogy a végén a billentyűk közül a gyakrabban használtak vagy lötyögtek, vagy beragadtak.

Ezt még haladóbb linuxos youtubereknél (Luke Smith, Jake@Linux, Distrotube, stb.) is megfigyeltem, hogy csinálják a videót, magyaráznak, gépelik a parancsokat a shellbe, vim-be, stb., és akkorákat vágnak a billentyűkre, hogy az egész puffog, dirr-durr, csat, bumm, hallatszik, hogy az összes billentyű egész kipadlózásig van agyonvágva, ami nem csak a hardvernek károsító, de rohadt idegesítő is hallgatni. Pedig általában ezek az emberek már skillesebbek, mint az átlag, nagyrészt jobbfajta mechanikus billentyűzetet is használnak, és mégse tudnak leszokni erről az 1 bites szétkopácsolok mindent mentalitásról. Meg mikor IBM F/M-es fanboyok sírnak, hogy jajj, boltmod kell, mert kiszakadtak a tiplik az alsó fémlapból, persze, mert akkorákat sóznak rá, amire nem volt tervezve, és hiába van olyan masszívra gyártva, mint egy tank, az állatkodást az se bírja a végtelenségig. Azt hiszik, hogy írógép, amit tényleg csattanásig kellett püfölni, hogy rendesen üssenek a karok a festékszalagra meg a papírra. A mechanikus kapcsolós billentyűzeteknek pont az a lényege, hogy nem kell őket kipadlózni, mert már kipadlózás előtt a kapcsolóba épített mechanika vagy optoérzékelő elkapcsol. Gumidómosnál tényleg valamennyire ki kell padlózni, hogy a gumidóm annyira behorpadjon, hogy érintkezés jöjjön létre a nyákon lévő érintkezővel, de még ott se kell rá akkorákat csapkodni, hogy csak durrog az egész.

Windows 95/98: 32 bit extension and a graphical shell for a 16 bit patch to an 8 bit operating system originally coded for a 4 bit microprocessor, written by a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.”

Felfogható story-nak is, de inkább ajánlás akart lenni. Ha megnézed a képen, látod, hogy ez a butterfly mechanika milyen papír vékony, milyen törékeny. Ez nem foga kibírni, hogy valaki írógépként püfölje állandóan. Annyiból az Apple hibája, ha látta már egy ideje, hogy a felhasználók nem tudják ezt lekezelni, akkor hamarabb váltaniuk kellett volna egy strapabíróbb technológiára, csak hát a végtelen vékonyítási mánia oltárán szeretnek mindent beáldozni.

Windows 95/98: 32 bit extension and a graphical shell for a 16 bit patch to an 8 bit operating system originally coded for a 4 bit microprocessor, written by a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.”

A stressszlevezetés oké, az más történet. Bár laptopon azt se ajánlom, költségesebb ott billentyűzetet cserélni. Főleg Mac-nél.

Windows 95/98: 32 bit extension and a graphical shell for a 16 bit patch to an 8 bit operating system originally coded for a 4 bit microprocessor, written by a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.”

Szerkesztve: 2022. 07. 20., sze – 10:52

Azt annyira bírom, hogy ~40 éve elérhetőek széles körben a személyi számítógépek, azóta billentyűzet is van és még mindig nem jutottak el oda, hogy: A billentyűzet így és így jó, és nincs értelme tovább variálni.

(Mondjuk a HP szerintem erre rájött.)

itt azzal volt a baj, hogy a gép további vékonyítását szerették volna elérni a billentyűzet módosításával. öncélú fasság volt, senki nem kért papírvékony gépeket. olyan áron legalábbis nem, hogy a billzet minőségének a rovására menjen.

Mondjuk egy laptop és egy desktop gép nagyon más, szóval az teljesen irreleváns, mióta vannak személyi számítógépek. 
Illetve egy billentyűzet esetén 40 éve, sőt még 20 éve is lehetett gond az, hogy hogyan lehet ergonomikus billentyűzetet gyártani olcsón, amelyik kevésbé érzékeny a folyadékokra, van háttérvilágítása stb. Ne próbáljuk meg azt mondani, hogy 40 éve minden felhasználói igény ismert volt, ez baromság.

Szerkesztve: 2022. 07. 20., sze – 12:50

Iszonyatosan rühelltem, de az Apple bolt ahol vettem a volt gépem váltig állította hogy ez már jobb mint az előző.

A mostanin lehet gépelni, a gép vastagsága lesz.rom kategória, a MBP egy igásló, nem méretgyőztes. Ha valaki vékony gépet akar, vegyen Air-t.

Mar megint egy csapat beperelt egy ceget es vegul az ugyvedeken kivul semmilyen karosult nem lat penzt, vagy csak fillereket, ha a megfelelo orszagba szuletett.

It is expected that the customers will receive maximum payouts of $395 for those who replaced multiple keyboards, $125 to those who replaced one keyboard, and $50 to any who replaced key caps.

Nekem ezzel a billentyűzettel csak annyi bajom volt, hogy nem inverted-T elrendezésűek voltak a nyilak, így ránézés nélkül nehéz volt eltalálni őket.

Amúgy meg Jony-t várjuk vissza, mert a mostani design-ja a gépeknek hagy némi kivetnivalót maga után.

Nem feltétlen olyan nagy baj az, ha valaki olyat vett példaképnek, aki jó a szakmájában.

Mellesleg hogy is mondta Picasso? "Good artists borrow, great artists steal."

Ha nekem minden ötletem legalább olyan gagyi lenne mint Jony-é már nem itt írogatnék, hanem a pálmafák alatt szürcsölgetném a koktélt.