Volla Phone 22 előrendelés

Visszatért a Volla Phone a Kickstarterre. Előrendelhető a Volla Phone 22 Android-alapú Volla OS-szel, vagy Ubuntu Touch operációs rendszerrel (vagy akár mindkettővel is használható multi boot funkciónak köszönhetően). Hívószavak továbbra is: egyszerűség, privátszféra-védelem, biztonság, IT óriásvállalatoktól való függőség felszámolása. Érdekessége, hogy olyan hardverelemeket is felvonultat, ami már más gyártóknál rég nem elérhető: 3,5 mm-es audio jack, microSD kártya slot ... Várható szállítási dátum: 2022 július.

Hozzászólások

A Volla OS elvileg egy gapps-mentes AOSP android. A screenshotokon látok Aurora store -t. Talán microG is van benne.

Az alapvetően nem baj. Szerintem zsákutca a pure linuxos telefon. Nincsen rá lófasz se. Ilyet általában csak második telefonnak vesz meg valaki, kíváncsiságból, játszásiból.
Egy gapps-mentes android sokkal inkább alternatíva lehet mondjuk egy fdroid repóval.

A másik nagy hátránya ezeknek a privacy-phone-oknak, hogy 5 éves hardverrel jönnek és csak szar kamerával kaphatók. Még szerencse, hogy úgysincs rájuk annyi app, így ez talán kevésbé okoz gondot.
Nem sokkal van velük előrébb az ember, mintha felélesztené az E51-et a fiókból. SSH-zni arról is lehetett. E75-ről pláne.

Banki appot használtam egy darabig rootolt telón, talán rootcloak-kal vagy hasonlóval. De egyre kényelmetlenebbnek érzem ezekkel szarakodni, valamint minden frissítésnél remeghet a térded, hogy megy-e majd tovább a régi hack-kel.
Szerencsére Androidon egyre kevesebb dologhoz kell root. Normálisan élhető lett a rendszer anélkül is.