- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 4717 megtekintés
Hozzászólások
[flame]Savazhatja akárki, szerintem még mindig a legjobb asztalkörnyezet. Egyszerű, nincs útban, könnyű kezelni. Nem olyan csilli-villi, de egy kicsit színesebb ikontémával még szép is.[/flame]
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Jópofa hangja van Karen Sandlernek.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Kedved kaptam továbbra is KDE-t használni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szintén.
Vajon van bárki a világon aki gnómot használ touchscreennel?
Állandóan előtérbe hozzák, hogy milyen jól lehet úgy kezelni. Az mellékes, hogy anélkül meg nem.
☼☆♫♪♫♪☆☼
AGA@
Fork portal és az egyik logóm :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Jelen, mar akkor, ha szamit, hogy parszor volt alkalmam touchscreennel tesztelni GNOME-ot, de nem elegszer, hogy erdemleges velemenyt formalhassak a touchscreen tamogatas hasznalhatosagarol.
Majd ha lesz touchscreenes laptopom, akkor gyakrabban matatok egereszes helyett. Az eger nem baratom, szoval talan majd a kovetkezo laptop...
--
|8], elegedett GNOME user.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
És az akkor hogy volt mikor ezt kitaláltátok? (Márha a Debian fejleszés beleszólhat a Gnome-ba.)
Kipróbáltatok egy Ms Surface-t Metróval, majd rájöttetek, hogy ez jó, legyen hasonló a gnome is?
Most pedig, hogy ms gyakorlatilag dobta a desktop touch dolgot mert mindenki utálta, a fejlesztési irány azért is marad az ordasnagy bökdöshető felületeknél?
Mert ok, talán vagytok tízen touch gnome fanok, viszont emiatt erősen sokan pártoltak át más DE-kre amik egérrel kényelmesebbek.
☼☆♫♪♫♪☆☼
AGA@
Fork portal és az egyik logóm :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A gnome hasznalatom debiantol teljesen fuggetlen, gnome fejlesztesbe 0 beleszolasom van. Fogalmam sincs ki talalta ki, hogy legyen touchscreen tamogatas benne, de orulok neki: utalom az egeret, a matatas a kepernyon hasznalhato alternativanak tunik, mert neha a billentyuzetnel azert tobb kene. De majd meglatjuk, milyen lesz. Mint mondtam, nem hasznaltam sokat erintokepernyovel, kozel sem eleget ahhoz, hogy meg tudjam itelni, mennyire hasznalhato.
Hogy mi miatt partolnak at masok GNOME-rol akarmire, nem erdekel. Szivuk joga. Nekem teljesen megfelel a gnome, es ugy nez ki, hogy egyelore van annyi ember - fejleszto es felhasznalo egyarant - aki hasonloan van vele. Igy kevesse erdekelnek azok, akiknek nem jon be. Nekem meg a KDE nem jon be. Ettol meg nem fogom fostalicskanak tartani, biztos az is hasznalhato valakinek.
--
|8]
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
> Most pedig, hogy ms gyakorlatilag dobta a desktop touch dolgot mert mindenki utálta
Nem-nem, a desktop touch köszöni szépen, jól van, a változás "csak" annyi, hogy W10-ben már nem kötelező használni. Ha a W10-es eszközt hagyományos PC-ként használsz, akkor a hagyományos look&feelt kapod, de ha átváltasz Tablet Mode-ba, akkor visszajön a touch-os UI.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Értem.
Tehát desktopon gyakorlatilag dobta.
Ok.
☼☆♫♪♫♪☆☼
AGA@
Fork portal és az egyik logóm :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Akkor mégsem érted.
Minden megvan a Windows 10-ben, amitől a 8-at touch only-nak tartjátok. Minden. A full screen start menü, a full screen appok, stb. A különbség az, hogy most nem kötelező azt használnod, hanem tudsz váltogatni a két nézet között. Illetve tud ő is, automatikusan, ha azt érzékeli például, hogy a convertible eszközről levetted a billentyűzetet.
De ott van. Fejlesztjük. Támogatjuk. Csak _desktop_gépen_ (logikusan) nem az a default. Nem dobtuk, sem elméletileg, sem gyakorlatilag.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Attól, hogy a szavakon lovagolsz, nem lesz jobban igazad, bármilyen hihetetlen.
Akkor nem dobta. Akkor csak elindult egy irányba, látta hogy az kudarc volt, változtatott. Semmi gond ezzel. Csak ismerjük el. A "köszöniszépenjólvan" (TM gelei) nem ezt a fajta beismerést sugallja.
Ha mindenáron a jajjdeszupiazemes vonalat akarod meglovagolni, akkor nem értem, miért nem ezt emeled ki. Mármint hogy a kudarc után képes volt változni? Nézz rá Canonicalra, egyre inkább befuccsolni látszik az UbuntuPhone-os Mir-es ConvergedDesktop-os bohóckodás, mégsem képesek váltani, nyomatják ezerrel, holott már rég beelőzte őket az MS, ráadásul jobban, mint valaha a Canonicaltól várható lett volna.
Ha kívülről látnád ezt az MS-nyalást, neked is unszimpi lenne, pedig már nem 2005-öt írunk, elég cool az MS ahhoz, hogy a megfelelő alkalmazottak megfelelő módon tudják a brand-et védeni és promotálni. Én inkább ilyen lennék.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
> Attól, hogy a szavakon lovagolsz, nem lesz jobban igazad, bármilyen hihetetlen.
Miben is nincs most igazam? A touch-ra optimalizált UI-t aktívan fejleszti a Microsoft. Annyit állítottam csak, hogy szó sincs arról, hogy az MS "gyakorlatilag dobta" ezt a fejlesztési irányt. A változás csak annyi, hogy minden eszközön az a UI a default, ami logikus, de bármikor lehet váltogatni.
> Ha mindenáron a jajjdeszupiazemes vonalat akarod meglovagolni, akkor nem értem, miért nem ezt emeled ki.
Azért, mert nem a jajjdeszupiazemes vonalat akarom meglovagolni.
Csak azt szoktátok itt rendszeresen elfelejteni, hogy bármilyen meglepő, nem azért kapom a fizut, hogy az MS-t reklámozzam a hupon. Hat és fél éve van itt accountom, előtte pár évig read-only hupoztam, de ebből összesen alig több mint fél évet dolgoztam az MS-nél. Előtte is volt véleményem egy csomó dologról, valószínűleg ezután is lesz.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hát jó, te tudod.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Csak ezt az adwaita-t felejthetnék már el. Borzasztó.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
+1
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ez igen. Sok erőfeszítés ment az egységesítésbe, tetszik ez az irány.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ilyen egy normális videó egy termékről. Nem az, ami a multiktól jön, hogy egy kislány fut a réten, majd bevillan a szeretet és kreativitás felirat, hozzá inspiratív zene és mellesleg egy két képernyő a termékről, hogy azért tudjuk melyik cégről van egyáltalán szó.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
+1
--
arch,debian,openelec,android
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A könnybelábadó szemű fejlesztőket kifelejtetted :D
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Meg ezek bekeverve, mondatonként kettő-hat:
easy to use leader best groundbreaking unique great solution innovative exclusive leading provider innovation state of the art smart flexible cutting edge amazing next generation revolutionary best practices robust cloud user friendly extraordinary transform scalable proactive market leading dashboard industry standard ecosytem enterprise class synergy bleeding edge paradigm shift peak performance
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Régóta a Cinnamon mellett voksolok és ez nem változik, de meggyőzőnek tűnik a videó, őszintén szólva. Ha nem lenne így túlegyszerűsítve a Gnome, talán még tetszene is.
Linux Mint 17.2 "Rafaela"
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Pár éve, mikor a Fedora átváltott a 3-as Gnome-ra, fura volt úgy egy hónapig, ma meg már az a fura, ha egy repülőgép műszerfalat tesznek az orrom elé. Nem bütykölni akarom, hanem dolgozni rajta, s ezt tökélesen kiszolgálja a Gnome 3 (fusson rajta az IDE, legyen normális konzol bash-el, egy jó multitabos SSH kliens, fusson rajta a böngésző).
Egyébként múltkor egy OSX-es sráccal röhögtünk azon, hogy a két rendszer egy-egy ablaka (pl.: a Beállítások) mennyire hasonlít egymáshoz. Na ettől függetlenül az OSX továbbra sem jön be, de ez egyéni szoc prob.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én pont most nézegettem, hogy OS X helyett jó lenne -e nekem valami Linux 3.18-cal.
Igazából, ha a group chatet támogatná hangoutson, akkor talán váltottam is volna. (OS X-ben sem támogatja a Messages)
De pofás kis rendszer. Viszont még mindig sokat zabál a gnome-shell. legalábbis virtualboxon az jött le.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Sima alaplapra taknyolt Intel kártyám van, aminek nincs dedikált memóriája, de így sem eszik sokat. Ne VM-ben nézd, tegyél be egy live-ot a gépbe, próbáld ki úgy.
$ ps aux | grep gnome-shell
gdm 1412 0.0 1.8 1566460 140548 tty1 Sl+ szept22 0:33 gnome-shell --mode=gdm --wayland --display-server
dacr 1813 0.0 0.5 926000 41284 tty2 Sl+ szept23 0:00 /usr/libexec/gnome-shell-calendar-server
dacr 6305 0.0 0.0 114352 2300 pts/5 S+ 09:57 0:00 grep --color=auto gnome-shell
dacr 30745 0.0 2.1 1514412 162176 tty2 SLl+ szept26 1:18 /usr/bin/gnome-shell
load average: 0,96, 1,05, 1,16
Most fut egy FF 4 tabbal, egy Evolution, egy Pidgin és egy PAC manager 3 tabbal.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
ehhez képest szvsz elég magas a load.
A memoria értéket ilyenkor meg nincs kedvem átszámolni.. :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hát lehet, hogy ment valami a háttérben, most ugyanezekkel a paraméterekkel ennyi:
load average: 0,29, 0,41, 0,59
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az már úgy jobban hangzik. :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Rendeletben tiltanám ki az ukulelés zenészeket Silicon Valley-ből... >:(
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"improved user experience", elmondják vagy 25x, csak kib.szottul szeretném látni azt a release vagy akár belső doksit, ami egy formális, legalább 5 fős mintán végzett usability test-en ezt bemutatja...
Vagy "a szöveg írója szokta használni és neki így jobban tetszik", vagy mégis mitől dobálják ezt állandóan?
Egyszer olvastam évekkel ezelőtt user experience researcher blogját a Gnome3-ról, hát ő hirtelen és hamar eltűnt.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Még mindig nem tetszik.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nagyon csinos, meg integrált, meg animált, meg minden. Viszont ha megnyitok egy OpenOffice-t, maximalizálom az ablakot, akkor a fél képernyőt elfoglalja a fenti panel, egy hatalmas ablakkeret, a menüsor, még egy-két sornyi ikon, és aztán jön csak a tartalom. A unityben szépen meg van oldva, hogy a panel, címsor, menüsor egy és ugyanaz, ezáltal sok hely marad a tartalomnak. El is gondolkodtam, hogy visszaállok rá.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni