18 éves a GNOME!

Címkék

18 éves a GNOME projekt

18 éve annak, hogy 1997. augusztus 15-én Miguel de Icaza és Federico Mena elindította a GNOME szabad szoftveres projektet annak érdekében, hogy egy desktop környezetet és hozzá használható alkalmazásokat hozzanak létre. Részben azért jött létre a GNOME, mert a K Desktop Environment (KDE) az akkor még proprietary Qt widget toolkit-en alapult.

Boldog születésnapot GNOME!

Hozzászólások

Használ valaki Gnome3-at napi szinten?

Én jóideig használtam Gnome 1-et meg 1.1-et, de gnome2 idején legtöbbször inkább icewm-eztem, aztán meg kde.

Nalam kizarolag MATE fut. Egyaltalan nem jott be a GNOME 3, a flashback mod pedig talan meg rosszabb elmeny volt, mint a GNOME 2-3 valtas maga. Amikor valami sokat iger, de valojaban csak szenvedest nyujt, azt en nem tudom se elorelepeskent se haladaskent ertelmezni.
--
Blog | @hron84
Üzemeltető macik

A Cinnamon ér? Egyébként használtam egy ideig, de nagyon macerásnak találtam az ablakok minimalizálását, visszaállítását. Túl sokat kellett hozzá egerezni.
Annak lehet jó választás, akinek nem kell sokat váltogatni a programok között.

--
[ Falu.me | Tárhely | A Linux és én ]

Vagy nem minimalizal, mert minek. Max meretu ablakok, alt+tab, es workspacek nagyon sokmindenre jok. 10-15 ablak, 4 workspace, 0 egereszes, kenyelmesen: sima ugy.

(Neha, ha ket ablakot akarok egymas mellett latni, akkor "kihuzom" oldalra win+balra/jobra gombokkal; ha ennel tobb kell, akkor hasznalhatnam a tiling extensiont)

--
|8]

+1 , de nálam csak egy-két teljes képernyős ablak van.
Sosem minimalizálom őket.
7 workspace(az utolsó 2 nem mindig kell), munka asztalonként 4-5 program. Nálam alt+tab csak az adott asztalon, win+tab az összes alkalmazás között vált csoportosítás nélkül. Saját alkalmazás indító shortcuts-ok meg a munkaasztal váltás nekem bőven elég. Nem nagyon kell egerészni.
Voltak idők mikor napi szinten kellett neki 1-2 gnome-shell restart, de most már nem jellemző. Ami jobban idegesít az a felhasználói felület folyamatos butítása. Most épp a nautilusból tűnt el az a funkció, hogy az adott mappában állva gépelésre csak ott keres. Most már mindig keres az almappákban is. Ezzel az a baj, hogy több azonos nevű fájlt dobhat fel és ki kell vadászni közülük azt amit keresek. Sorolhatnám még, de felesleges. Ez az új trend, legyen minden minél egyszerűbb nehogy belezavarodjanak a bőségbe a felhasználók.