Gabe Newell a LinuxCon 2013 megnyitó előadói közt

Címkék

Érdekes alakulása a sorsnak, hogy az ősszel New Orleansban megrendezésre kerülő LinuxCon 2013 rendezvény egyik megnyitó előadója Gabe Newell, a Valve első embere lesz.

Newell, miután kidobták a Harvardról, 13 évet húzott le a Microsoftnál. Magát a Windows első három kiadásának producereként jellemezte. Miután egyik microsoftos kollégájával, Mike Harringtonnal távozott a redmondi vállalattól, megalapították a Valve játékstúdiót. Az egykori Microsoft alkalmazottak által indított vállalat sokak meglepetésére nemrég bejelentette, hogy nyit a Linux felé. És valóban. Azután, hogy az év elején kihozták Linuxra a Steam nevű digitális tartalomterjesztő és -kezelő rendszerüket, sorra jelentik be sikerjátékaik elérhetőségét Linuxra.

A Linux Foundation a napokban bejelentette, hogy kik lesznek az idei LinuxCon főbb előadói. A bejelentés szerint Gabe Newell arról fog beszélni a rendezvényen, hogy vállalata milyen okok miatt váltott Linuxra.

Hozzászólások

ez a fószer a legnagyobb troll a világon :))

"A bejelentés szerint Gabe Newell arról fog beszélni a rendezvényen, hogy vállalata milyen okok miatt váltott Linuxra."

Pénz, pénz, pénz és még több pénz. Na meg fostak attól, hogy a W8-as marketplace-al az MS kitúrja a digitális terjesztés piacáról őket.

Persze ezt így nyíltan nem fogja kimondani. :)

----------------
Lvl86 Troll, "hobbifejlesztő" - Think Wishfully™