Ewkins blogja

Nem láttam vagy játszottam, nem ismerem, nem érdekel

Idén nem láttam az Avatar-t és nem játszottam a Modern Warfare 2-vel.

Nem én, komolyan. Egyáltalán nem.

Elképzelésem nincs, hogy mik ezek, meg, hogy miről szólnak, nem is érdekel.

Nem is szoktam moziba járni, amerikai filmeket se szoktam nézni, videójátékokkal sem szoktam játszani.

Tényleg nem.

(mindenki ezeket kéri számon rajtam, már a családom is ezekkel zaklat, a húgom meg a Twilight-al, mások a District 9-el)

Meg is ígértem jól, hogy majd jövőre megnézem őket, az Avatart moziban, a District 9-et DVD-n, a Twilight-ot meg notebookon.

Néhány óra szenvedést megér, hogy befogják végre a pofájukat.

Every OS Sucks dal

Three Dead Trolls in a Baggie: Every OS Sucks

Lyrics:

[spoken introduction]
You see, I come from a time in the nineteen-hundred-and-seventies when computers were used for two things - to either go to the moon, or play Pong... nothing in between. Y'see, you didn't need a fancy operating system to play Pong, and the men who went to the moon--God Bless 'em--did it with no mouse, and a plain text-only black-and-white screen, and 32 kilobytes of RAM.

But then 'round 'bout the late 70's, home computers started to do a little more than play Pong... very little more. Like computers started to play non-Pong-like games, and balance checkbooks, and why... you could play Zaxxon on your Apple II, or... write a book! All with a computer that had 32 kilobytes of RAM! It was good enough to go to the moon, it was good enough for you.

Autóbaleset +1 H1N1 áldozat

Kimutatták az új típusú influenza vírusát annál a kecskeméti férfinél aki szombaton hajnalban súlyos autóbalesetet szenvedett miután személygépkocsija átsodródott a szemközti sávba és összeütközött egy rakodógéppel.

Orosi Piroska tájékoztatása szerint a férfit súlyos, életveszélyes sérülésekkel szállították a kecskeméti kórházba.

A férfinél felmerült az új típusú influenza gyanúja, ami az elvégzett vizsgálatok során be is igazolódott. A férfi ezután antivirális kezelést kapott, ennek ellenére vasárnap meghalt.

A balesetet sérülés nélkül megúszta a rakodógépet vezető férfi, aki azt mondta, hogy a viszonylag nehezen belátható kanyarban már nem volt ideje a munkagéppel kitérni a 80 km/h-val felé tartó személygépkocsi elől.

Kínai toyota spam

Soha nem szoktam egyetlen spamet sem elolvasni, de most Thunderbird-ről átálltam Claws Mail-ra és véletlenül rákatintottam egyre.

A Toyota nevében érkező spam tartalma (gratulálunk, résztvettél egy sorsoláson és megnyerted a fődíjat, 100 millió dollárt és mellé egy Toyotát) kevésbé érdekes, az viszont igen, hogy a Toyotát kínai cégnek tüntetik fel.

Azt eleve nem értettem soha, hogy mi értelme az ilyen spameknek, hiszen mégha el is küldöd a neved, címed és telefonszámod a spamben megadott gmail-es címre (amihez evolúciós zsákutcának kell lenni), akkor sem tudnak vele mit kezdeni. Azt meg még kevésbé értem, hogy miért nem, mint japán cég szerepel a Toyota a spamben a látszat megőrzésének kedvéért.

Rejtvény - Melyik böngésző?

CSS hack, misunderstanding CSS boxing model, rendering fault, render XHTML only as HTML

Azaz melyik böngésző okoz nekem fejfájást és jelentős többletmunkát ezen a szép napsütötte délutánon?

Igaz a boxing modelt már sikerült megérteni a fejlesztőknek a 8-as verzióra, szép munka fiúk, csak így tovább! Előbb-utóbb XHTML támogatás is lesz, elvégre csak 2001-es szabvány és nem csak mint hidden feature, igaz abból is részleges támogatás.

Forralt bor. Hogyan?

Épp forralt bort készítettem az interneten fellelhető receptek alapján, de sehogy sem sikerül eltalálni azt a kombinációt amit én a forralt borban szeretek (amikor más készíti).

Ki hogyan készíti a forralt bort? Milyen borból? Miket ad hozzá? Meddig melegíti/forralja?

Nevetségesen alacsony ponthatárok

Felvettek. PPKE-ITK mérnök informatikára. 320 pont volt a ponthatár.
Korábban első helyen a PPKE-ITK molekuláris bionikát jelöltem meg, oda 412 a ponthatár, egy hajszál híján felvettek volna, de még ezelőtt meggondoltam magam, csak jövőre szeretnék jelentkezni molekuláris bionikára, addig lesz időm felkészülni és az oda felvettek tapasztalatainak meghallgatása után dönteni.

Örülnöm kéne, de nyomorultul érzem magam, pedig minden összejött amit akartam. Ugyanakkor:
- SZTE-TTKI mérnök informatikus: 163 pont
- SZTE-TTKI gazdaságinformatikus: 182 pont
- SZTE-TTKI programtervező informatikus: 164 pont
- SZTE-TTKI biomérnöki: 230 pont
- DE-IK mérnök informatikus: 286 pont
- DE-IK gazdaságinformatikus: 275 pont
- DE-IK programtervező informatikus: 253 pont
- ELTE-IK programtervező informatikus: 290 pont

Opera/Firefox JavaScript benchmark

A végleges Opera 9.5 és Firefox 3 megjelenésével itt az ideje egy átfogó Sunspider JavaScript és Acid 3 tesztnek.
[Olvass tovább →]

Készítettem pár tesztet, meg grafikont.

Profile-Guided Optimization (PGO) buildelésű Firefox-ot is teszteltem, de nem hozott jelentős sebességnövekedést.
Egy másik konfiguráción még újrafordítom a többivel együtt.

* A formázás miatt nem akartam ide átmásolni a teljes bejegyzést