Bluetooth autórádió zenehallgatáshoz+kihangosításhoz

Fórumok

Szeretnék végre már szabályosan telefonálni autóban és egyben a telefonon tárolt zenéket hallgatni. Arra gondoltam, hogy egy bluetooth-t támogató autórádió lenne a megfelelő megoldás.
Azokat kérdezném, akik már használtak ilyet:
- milyen modellt tudnátok ajánlani illetve mit kerüljek el?
- elég jó a zenehallgatás minősége? Kissé botfülű vagyok, ha nem szól gyönyörűen, nem baj, de azért egy FM-rádió szintet hozzon
- hogyan működik, ezekben van külön mikrofon beépítve a rádióba vagy különállóan fel kell rögzíteni valahová? Esetleg a telefon mikrofonját használná?

Hozzászólások

Háló!

Pontosan ilyenem van, szerintem teljesen vállalható, csak ritkán panaszkodnak, ha autópálya menetben van bejövő hívás. :/

Egyébként van neki külső mikrofon bemenete, oda vagy a gyári mikrofont teszed, vagy valami olyat ami megfelelő paraméterekkel rendelkezik. Természetesen a gyári mikrofon nem része a csomagnak. :/

Amúgy olvasgattam amazon-os review-ket, 50e-s Sony-knál is azt írják, hogy a mikrofon kicsit is nagyobb menetzajnál érthetetlen minőséget produkál. Nem túl bíztató... Jó lenne, ha valaki cáfolná :)

nekem Kenwood rádióm van és hozzá gyári kihangosító (amit 1:1-ben a Parrot-tól vásárolnak..;)
egy 15 éves kocsiban (gyenge hangszigeteléssel) menet közben autópályán is simán használható, 80-90 km/h-nál már többen kérdezték, hogy tényleg autóban ülök-e, mert olyan jó a minöség...

saját magam szereltem be, egy külsö mikrofont kellett az A-oszlopon a boritás alatt végig vinni, és a napellenzöre szerelve használom.

a bluetooth-zene-streaminget még nem használtam, de elvileg van olyan opció is