NET USE port forward

Sziasztok

szeretnék egy kis segítséget kérni

Van egy hálózati meghajtó amit szeretnék elérni, de router mögött van.

A net use parancsnak meg lehet valahogy adni hogy melyik porton csatlakozzon? vagy van alapértelmezett portja is amit csak meg kell nyitni a routeren?

illetve mi lenne a parancs formája? hova kell irni a portszámot?
egyáltalán lehetséges a net useval ez?

köszi

Hozzászólások

Építs ki hálózatot a két LAN között, például VPN, Hamachi, Logmein és utána tudod használni a net use parancsot. Egyébként interneten keresztül másként nem fog menni.

--
Nehéztüzérségi ionágyúval nem lövünk Csepel biciklire. - by Ewkins

Szerintem ezeket a portokat kell beallitani a router-en hogy arra a gepre mutassanak, amin a megosztas van:
microsoft-ds 445/tcp
microsoft-ds 445/udp

Vagy ezekkel (de a fentivel menni kellene):
netbios-ns 137/tcp nbname #NETBIOS Name Service
netbios-ns 137/udp nbname #NETBIOS Name Service
netbios-dgm 138/udp nbdatagram #NETBIOS Datagram Service
netbios-ssn 139/tcp nbsession #NETBIOS Session Service

Nem art megnezni a cel gepen a tuzfalat sem.
http://support.microsoft.com/kb/308127

A portokrol egy kis info:
http://www.chicagotech.net/netforums/viewtopic.php?t=5067

Tovabba jol johet:
http://support.microsoft.com/kb/298804
http://support.microsoft.com/kb/875357

A parancs hasznalatarol info:
net /help use
Pelda: net use L: \\gepnev\megosztas * /USER:domain\user

a domain helyett irhatod a megosztast ado gep nevet es egy ottani user nevet
a * azt jelenti, hogy bekeri a jelszot a megosztashoz, persze ha nincs jelszo, akkor el lehet hagyni akar mind a kettot is.

Remelem megirod, hogy sikerult-e megoldani.

Köszi
egy kicsit későn olvastam a hozzászólást

nem akar összejönni

1326-os hibát mond, felhasználónév vagy jelszó nem jó, csakhogy jónak kell legyen, pl telnettel simán be tudok lépni ugyanzzal a jelszóval és felhasználónévvel. mindegyik portot megnyitottam de nem jó.
bár úgy tünik mintha bejutna a gépig csak a felhasználónévvel v jelszóvan problémázik.

maga a hálózat úgy néz ki hogy
1. internet
2. router
3. gép(192.168.2.2)

köszi

Windows-os fájlmegosztás nem internetre való, egyébként 139,445 tcp-portokat kell beforgatnod, és a router pubikus címét kell használnod kintről. Célszerűen a "kinti" gép címére korlátozva az elérhetőséget a routeren, ha tud a dobozka ilyet. Egyébként meg való igaz, hogy egy vpn-tunnel kihúzása sokat javíthatna a dolgon, elsősorban biztonsági szempontból.

Ja, egyébként meg van olyan szolgáltató, ahol a 137-139,445 portokra irányuló forgalom megy a levesbe.